بیت کوین چیست؟ [قسمت دوم]

بیت کوین چیست؟ [قسمت دوم]

بیت کوین چیست؟ [قسمت دوم]

بیت کوین چیست؟ در قسمت اول خواندید: بیت کوین یا Bitcoin یک شبکه اجتماعی است که یک سیستم پرداخت جدید و یک پول دیجیتال را فراهم می‌کند. این اولین شبکه پرداخت متشکل از شبکه همگرا است که توسط کاربران آن بدون مجوز مرکزی یا واسطه ها طراحی شده است. از نظر کاربر، بیت کوین همانند پول نقد برای اینترنت است. همچنین می‌تواند به عنوان مهمترین سیستم حسابداری در نظرگرفته شود.

آیا Bitcoin قانونی است؟

با توجه به اطلاعات ما، Bitcoin در اکثر حوزه های قضایی قانونی نیست. با این وجود، برخی از حوزه های قضایی (مانند آرژانتین و روسیه) به شدت محدودیت و ممنوعیت ارزهای خارجی را محدود می کنند. سایر حوزه های قضایی (مانند تایلند) ممکن است مجوز های خاص مانند مبادلات بیتکوین را محدود کند.

آیا از بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی استفاده میشود؟

Bitcoin پول است، و همواره پول برای اهداف قانونی و غیرقانونی استفاده شده است. نقدی، کارت های اعتباری و سیستم های بانکی فعلی به طور گسترده ای از Bitcoin برای تامین جرایم مالی استفاده می کنند. بیت کوین می تواند نوآوری های مهم در سیستم های پرداخت را به ارمغان بیاورد و مزایای چنین نوآوری اغلب به مراتب فراتر از معایب احتمالی آنها است.

امنیت بیت کوین

Bitcoin طراحی شده است که یک گام بزرگ برای ایجاد امنیت بیشتر  پول باشد و همچنین می تواند به عنوان یک محافظ قابل توجه در مقابل بسیاری از جنایات مالی عمل کند. به عنوان مثال، بیت کوین های تقلبی کاملا غیرممکن است. کاربران کنترل کامل در پرداخت های خود دارند و نمی توان اتهامات غیر قابل قبول مانند تقلب کارت اعتباری را به آنها نسبت داد. معاملات بیت کوین غیرقابل برگشت و مصون از اتهامات جعلی است. Bitcoin اجازه می دهد تا پول در برابر سرقت و از دست دادن، با استفاده از مکانیزم های بسیار قوی و مفید مانند پشتیبان گیری، رمزگذاری و امضای چندگانه محافظت شود.
بعضی از نگرانی ها مطرح شده است که Bitcoin می تواند برای مجرمان جذاب باشد زیرا می توان آن را برای پرداخت های خصوصی و غیر قابل برگشت استفاده کرد. با این حال، این ویژگی ها در حال حاضر با پول نقد هم امکان پذیر است، که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از Bitcoin بدون شک به مقررات مشابهی که در حال حاضر در داخل سیستم های مالی موجود وجود دارد، نیاز دارد، و Bitcoin احتمالا از انجام تحقیقات کیفری جلوگیری نخواهد کرد.

بیت کوین و مالیات

Bitcoin یک ارز فیات با شرایط قانونی در حوزه های قضایی نیست، اما اغلب هزینه های مالیاتی آن صرف نظر از میزان استفاده شده، افزایش می یابد. قوانین متنوعی در بسیاری از حوزه های مختلف وجود دارد که می تواند درآمد، فروش، حقوق و دستمزد، سود و سرما یه یا برخی دیگر از بدهی های مالیاتی را با بیت کوین بوجود آورد.

بیتکوین و محافظت از مصرف کنندگان

 بیت کوین مردم را آزاد می گذارد تا شرایط خود را به کار گیرند. هر کاربر می تواند پرداخت ها را به صورت مشابهی به صورت نقدی ارسال و دریافت کند و همچنین می توانند در قراردادهای پیچیدهتری شرکت کنند. امضاهای چندگانه اجازه می دهند که یک معامله توسط شبکه پذیرفته شود تنها اگر تعداد معینی از یک گروه تعریف شده از افراد، موافقت نامه معامله را امضا کنند. این امر موجب میشود تا خدمات میانجی گری اختیاری را در آینده توسعه یابد. چنین خدماتی می تواند به شخص ثالث اجازه دهد که یک معامله را تصویب یا رد کند در صورتی که اختلاف نظر بین احزاب دیگر بدون کنترل پول خود باشد. به عنوان روش نقدی و سایر روش های پرداخت، Bitcoin همیشه یک مدرک عمومی را برای انجام یک معامله در نظر می گیرد که به طور بالقوه می تواند در مقابله با کسب و کار با شیوه های جعلی مورد استفاده قرار گیرد.
بیت کوین چیست؟ [قسمت دوم]
5 (100%) 1 vote[s]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *