تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD

تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD

تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD

با استفاده گسترده از سوئیچ ها و روترهای سیسکو، فرستنده های GBIC سیسکو و گیرنده های SFP کوچک برای گیرنده های Gigabit Ethernet و Fiber Channel در بازار محبوبیت بیشتری پیدا کردند. این فرستنده‌های کوچک نوری و ماژولار راهکاری مناسب و مقرون به صرفه برای پذیرش Gigabit Ethernet و کانال فیبر در مراکز داده، دانشگاه‌ها و شبکه‌های Ring ارائه می‌دهد. SFP 1000BASE-SX یا همان GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD یکی از انواع رایج SFP های سیسکو هستند.

با توجه به مدل مشابه، کاربران زمانی که ماژول‌های SFP را انتخاب می‌کنند، اغلب در انتخاب GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD دچار تردید می‌شوند. تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD چیست؟ در این مقاله قصد داریم درباره تفاوت بین GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD صحبت کنیم. با RootLan همراه باشید.

تفاوت در نام مدل

همان‌گونه که نام مدل‌ها نشان می‌دهد بین GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD تفاوت معنی داری وجود دارد. بدیهی است که حرف D در اینجا به معنای عملکرد DOM است. DOM برای مانیتورینگ نوری دیجیتال به کار می‌رود. مانیتورینگ نوری دیجیتال یک استاندارد صنعتی است که در آن یک رابط دیجیتال برای دسترسی به پارامترهای عملی در زمان واقعی تعریف می‌شود. متغیرهایی از جمله قدرت نوری Tx، قدرت نوری Rx، جریان لیزری، درجه حرارت و ولتاژ منبع تغذیه فرستنده نعریف شده اند.

به این ترتیب می‌توان دستگاه را برای نظارت بر فرستنده‌های نوری در سیستم یا در سطح جهانی توسط پورت‌های مشخص، نظارت کرد. هنگامی که این ویژگی فعال می‌شود، سیستم کنترل، درجه حرارت و سیگنال های قدرت را برای فرستنده‌های نوری در پورت های مشخص شده کنترل می‌کند. پیام‌های کنسول و پیام‌های Syslog زمانی ارسال می‌شوند که شرایط عملیاتی نوری پایین‌تر از حد XFP یا SFP باشد. این تابع مفیدی به شمار می‌رود و در حال حاضر برای کاربران بسیار محبوب است.

شایان ذکر است که SFP GLC-SX-MM از تاریخ 8 مارس 2013 به بعد از سوی سیسکو به فروش نمی‌رسد و به طور کامل توسط GLC-SX-MMD جایگزین شده است. با این حال، برای ملاحظات استفاده و هزینه، بسیاری از کاربران هنوز از مدل SFP قدیمی استفاده می‌کنند. GLC-SX-MMD خیلی گران‌تر از GLC-SX-MM است، اما به جز عملکرد DOM اضافی، همانند GLC-SX-MMD عمل می‌کند. به همین دلیل است که GLC-SX-MM همچنان توسط بسیاری از کاربران استفاده می‌شود. این وضعیت تا حد زیادی به دلیل هزینه‌ی کمتر GLC-SX-MM است.

[su_box title=”حتما بخوانید:” style=”soft” box_color=”#1753ff” radius=”0″]تفاوت GLC-LH-SM و GLC-LH-SMD[/su_box]

5/5 - (1 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *