تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD

تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD

تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD

با استفاده گسترده از سوئیچ ها و روترهای سیسکو، فرستنده های GBIC سیسکو و گیرنده های SFP کوچک برای گیرنده های Gigabit Ethernet و Fiber Channel  در بازار محبوبیت بیشتری پیدا کردند. این فرستنده های نوری کوچک و ماژولار یک راهکار مناسب و مقرون به صرفه برای پذیرش Gigabit Ethernet و کانال فیبر در مراکز داده، دانشگاه ها و شبکه های Ring را ارائه می دهد. SFP 1000BASE-SX (یعنی GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD) یکی از انواع رایج SFPs سیسکو هستند.

با توجه به مدل مشابه، کاربران زمانی که ماژول های SFP را انتخاب می کنند، اغلب در انتخاب GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD سست می شوند. بنابراین، تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD در چیست؟ در این مقاله قصد داریم درباره تفاوت بین GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD صحبت کنیم.

همانطور که مدل های آنها نشان می دهد بین GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD تفاوت معنی داری وجود دارد، بدیهی است که “D” در اینجا، به معنای عملکرد DOM است. DOM برای مانیتورینگ نوری دیجیتال است . مانیتورینگ نوری دیجیتال (DOM) یک استاندارد صنعتی است که در آن یک رابط دیجیتال برای دسترسی به پارامترهای عملی در زمان واقعی تعریف میشود مانند:

قدرت نوری Tx
قدرت نوری Rx
جریان لیزری
درجه حرارت
ولتاژ منبع تغذیه فرستنده

به این معنی که شما می توانید دستگاه خود را برای نظارت بر فرستنده های نوری در سیستم، یا در سطح جهانی و یا توسط پورت های مشخص، نظارت کنید. هنگامی که این ویژگی فعال می شود، سیستم کنترل، درجه حرارت و سیگنال های قدرت را برای فرستنده های نوری در پورت های مشخص شده را کنترل می کند. پیام های کنسول و پیام های Syslog زمانی ارسال می شوند که شرایط عملیاتی نوری پایین تر از حد XFP یا SFP باشد . این یک تابع مفید است و در حال حاضر برای کاربران بسیار محبوب است.

شایان ذکر است که SFP GLC-SX-MM دیگر از تاریخ 8 مارس 2013 در سیسکو به فروش نمیرسد و کاملا توسط GLC-SX-MMD جایگزین شده است. با این حال، برای ملاحظات استفاده و هزینه، بسیاری از کاربران هنوز از مدل SFP قدیمی استفاده می کنند. GLC-SX-MMD خیلی گران تر از GLC-SX-MM است، اما به جز عملکرد DOM اضافی، هنگامی که در سوئیچ استفاده می شود، همانند GLC-SX-MMD عمل می کند. به همین دلیل است که GLC-SX-MM همچنان توسط بسیاری از کاربران استفاده می شود. تا حد زیادی، این وضعیت به دلیل هزینه ی کمتر GLC-SX-MM است.

تفاوت GLC-SX-MM و GLC-SX-MMD
5 (100%) 1 vote
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *