سوئیچ PoE WS-C2960C-12PC-L

5 نوع پورت Cisco PoE Switch

اخیراً ، با پیشرفت سریع فناوری اینترنت ، PoE Switch از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند . بسیاری از دستگاه های کوچک ، مانند Access points ، آی پی فون ها و سایر دستگاههایی که نمی توانند خودشان از طریق آن ها تغذیه شوند ، برای تأمین انرژی آنها به کلیدهای PoE نیاز دارند .

منظور از PoE Switch چیست ؟

سوئیچ POE یک سوئیچ شبکه است که دارای تزریق Power over Ethernet می باشد . به سادگی سایر دستگاه های شبکه را به صورت عادی به سوئیچ متصل کنید و سوئیچ تشخیص می دهد که با POE سازگار هستند و یا به طور خودکار برق را فعال می کنند .

سیسکو ، یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه های شبکه ، بسیاری از سوئیچ های مفید PoE را در اختیار ما قرار می دهد .

در این مقاله ، من قصد دارم پنج نوع سوئیچ Cisco PoE را معرفی کنم : 8 پورت ، 12 پورت ، 16 پورت ، 24 پورت و 48 پورت .

ابتدا نکاتی را در اختیار شما قرار می دهم تا دریابید یکی از سوئیچ های Cisco Catalyst سوئیچ PoE است یا خیر .

بسیار آسان است . شما part-number سوییچ سیسکو را می خوانید ، اگر حرف “P” در آن وجود دارد ، پیدا کنید . اگر “P” وجود داشته باشد ، به این معنی است که این سوئیچ یک سوئیچ PoE است . (توجه ! معنی “P” در سوییچ های سری دیگر مانند nexus متفاوت است . )

به عنوان مثال ، Cisco Catalyst 2960، WS-C2960XR-48LPS-I . شماره قطعه را می خوانیم ، آیا “P” وجود دارد ؟ بله ، 48LPS! این بدان معنی است که سوئیچ WS-C2960XR-48LPS-I یک سوئیچ 48 پورت PoE است .

علاوه بر این ، همچنین می توانیم دریابیم که یک خط زرد در زیر پورت ها وجود دارد (شکل 1) . خط زرد به این معنی است که این درگاه ها عملکرد PoE را فراهم می کنند .

شکل 1. Cisco Catalyst PoE Switch

Cisco PoE Switches

( به هر حال ، اگر “PWR” در شماره قطعه سوئیچ هواوی وجود داشته باشد ، به این معنی است که سوئیچ یک سوئیچ PoE است . )

اکنون بیایید پورت های مختلف سوئیچ Cisco PoE را بیاموزیم .

1 – سوئیچ Cisco PoE – 24 پورت

جدول 1. نمونه هایی از پورت های سیسکو 24 PoE Switch .

Model Description
WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base
WS-C2960X-24PD-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+, LAN Base
WS-C3850-24P-S Cisco Catalyst C3850-24P Switch Layer 3 – 24 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable
WS-C2960L-24PS-LL Catalyst 2960L 24 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-24PS-AP)
C9300-24P-A Catalyst 9300 24-port PoE+, Network Advantage
WS-C3650-24PS-S Cisco Catalyst 3650 24 10/100/1000 Ethernet Ports – 4x1G SFP uplinks- Layer 3 – POE – IP Base IOS – managed
C9200L-24P-4G-E Catalyst 9200L 24-port PoE+ 4x1G uplink Switch, Network Essentials, Need to order DNA License
WS-C2960XR-24PS-I Catalyst 2960-XR 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, IP Lite

2 – Cisco PoE Switch – 48 ports

جدول 2. نمونه هایی از سوئیچ PoE 48 پورت سیسکو .

Model Description
WS-C3850-48P-S Cisco Catalyst C3850-48P Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable
WS-C2960L-48PS-LL Catalyst 2960L 48 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-48PS-AP)
C9300-48P-A Catalyst 9300 48-port PoE+, Network Advantage
WS-C3650-48PS-S Cisco Catalyst 3650 48 10/100/1000 Ethernet PoE ports – 4 x 1G Uplinks – Layer 3 switching – IP Base IOS – Managed
C9200L-48P-4X-E Catalyst 9200L 48-port PoE+ 4x10G uplink Switch, Network Essentials, needs to order DNA License
WS-C2960X-48FPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base
WS-C2960XR-48TS-I Catalyst 2960-XR 48 GigE, 4 x 1G SFP, IP Lite
WS-C2960XR-48LPS-I Catalyst 2960-XR 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, IP Lite

3 – Cisco PoE Switch – 16 ports

جدول 3. نمونه هایی از PoE سوئیچ 16 ports سیسکو .

Model Description
WS-C2960L-16PS-LL Catalyst 2960L 16 port GigE with PoE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
SF110D-16HP Cisco SF110D-16P 16-port 10/100 PoE Desktop Switch

در حقیقت ، در خانواده سوئیچ های سیسکو تعداد زیادی سوئیچ 16 پورت PoE وجود ندارد .

4 – Cisco PoE Switch – 12 ports

نمونه هایی از PoE سوئیچ 12 ports سیسکو .

Model Description
WS-C3560CX-12PC-S Cisco Catalyst 3560-CX 12-port compact Switch Layer 3, POE- 12 x 10/100/1000 Ethernet Ports, 2 SFP&2GE uplinks- Data IP Base – Managed
WS-C3560CX-12PD-S Cisco Catalyst 3560-CX 12-port compact Switch Layer 3, POE- 12 x 10/100/1000 Ethernet Ports, 2 SFP+ 10G&2GE uplinks- Data IP Base – Managed
WS-C2960C-12PC-L atalyst 2960C Switch 12 FE PoE, 2 x Dual Uplink, Lan Base

معمولاً در خانواده سوئیچ های Cisco Compact 12 پورت سوئیچ PoE وجود دارد .

5 – Cisco PoE Switch – 8 ports

نمونه هایی از PoE سوئیچ 8 ports سیسکو .

Model Description
WS-C2960L-8PS-LL Catalyst 2960L 8 port GigE with PoE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
SF302-08P 8 10/100 PoE ports with 62W power budget, 2 combo mini-GBIC ports

تعداد زیادی از Cisco PoE switch های 8 پورت موجود نیست .

نکات: سوئیچ Cisco PoE + و سوئیچ Cisco UPoE

علاوه بر تفاوت پورت ها ، بین سوئیچ Cisco PoE تفاوت دیگری نیز وجود دارد ، مانند سوئیچ PoE + ، سوئیچ UPoE.

حداکثر توان PoE تحویل شده توسط PSE 15.4W است .

موارد جدید در + PoE چیست ؟ یعنی حداکثر توان تحویل داده شده توسط PSE از PoE + 30W است .

UPoE چطور ؟

در سال 2014 ، سیسکو پیاده سازی PoE غیر استاندارد دیگری را با نام Universal Power over Ethernet (UPOE) ایجاد کرد . ما همچنین آن را PoE ++ می نامیم . حداکثر قدرت آن 60 وات است .

سری Cisco Catalyst 9000 خانواده را تغییر می دهد ، Catalyst 9300 و 9400 وجود دارد که می تواند از UPoE پشتیبانی کند در حالی که Catalyst 9200 فقط از PoE + پشتیبانی می کند . کاتالیست 3850 ، 3650 و 2960X / XR + PoE + را فراهم می کند . علاوه بر این ، Catalyst 3850 همچنین مانند WS-C3850-24U UPoE را نیز فراهم می کند .

برای خرید سوئیچ سیسکو ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Cisco StackWise Virtual

Cisco Stackwise Virtual چیست ؟ 6 پرسش و پاسخ شما باید بدانید !

آیا فناوری Cisco Stackwise Virtual را روی سوئیچ های Cisco می شناسید ؟

اگر از این سوئیچ ها استفاده کرده اید ، باید از تکنولوژی آن مطلع باشید .

پیش از این ، ما فناوری های StackWise-480 را می شناسیم ، اما در این مقاله ، این فناوری جدید را فرا خواهیم گرفت .

1 – Cisco Stackwise Virtual چیست ؟

این فناوری یک فناوری مجازی سازی سیستم شبکه است که دو سوئیچ را به یک سوئیچ مجازی جفت می کند . این فناوری بهره وری عملیاتی را ساده می کند زیرا ما فقط می توانیم یک plane را کنترل کنیم تا سوئیچ های انباشته را مدیریت کنیم .

از طریق این فناوری ، با استفاده از اتصال اترنت 40 G یا 10 G ، دو سوئیچ فیزیکی به عنوان یک سوئیچ مجازی منطقی واحد کار می کنند .

2 – فناوری مجازی Cisco Stackwise چه مزایایی دارد ؟

اخبار و مزایای Cisco Stackwise Virtual چیست ؟

در مقایسه با فناوری StackWise قدیمی ، این فناوری نسل بعدی این مزایا را فراهم می کند :

  • ساده بودن : دو سوئیچ اضافی Cisco Catalyst® را به عنوان یک موجود منطقی واحد در توپولوژی شبکه و از دیدگاه عملی سازی مجازی سازی کنید .
  • قابل اطمینان بودن : یک هواپیمای کنترل واحد با فناوری Stateful Switchover (SSO) برای ارتباطات بدون توقف تجاری می سازد .
  • مقیاس پذیر بودن : معماری حمل و نقل توزیع شده به طور کلی پهنای باند شبکه را افزایش می دهد ، در نتیجه تجربه کاربر بهبود می یابد .
  • قابل کنترل بودن : یک plane مدیریتی به عنوان یک موجود واحد و با برنامه های مدیریت زیرساخت های Cisco APIC-EM و Cisco Prime® یکپارچه است .

3 – کدام مجموعه ها از فناوری مجازی Cisco Stackwise پشتیبانی می کنند ؟

سری بسیاری از سوئیچ های سیسکو وجود دارد و این سری ها از Cisco Stackwise Virtual پشتیبانی می کنند :

با شروع نسخه 16.8.1 ، همه مدل های Catalyst 3850 XS و سوئیچ های سری Cisco Catalyst 9500 ازاین فناوری جدید پشتیبانی می کنند .

با شروع انتشار 16.9.1 ، StackWise Virtual فقط در شاسی Catalyst C9404 و C9407 پشتیبانی می شود ، با پشتیبانی از تنها سرپرست منفرد که در همان تعداد شکاف هر دو شاسی شرکت کننده مجازی قرار دارد .

با انتشار نسخه 16.12.x ، Cisco Catalyst 9600 Series سوئیچ های Cisco Stackwise Virtual را ایجاد می کند .

4 – نحوه پیکربندی Cisco StackWiseمجازی چگونه است ؟

همانطور که سوئیچ های سیسکو را داریم که از این فناوری پشتیبانی می کنند ، چگونه می توان آن را پیکربندی کرد ؟

جدول 1. روش پیکربندی Cisco StackWise Virtual

پیکر بندی Cisco StackWise Virtual

5 – تفاوت Cisco Stackwise مجازی و StackWise-480 چیست ؟

StackWise-480 یک فناوری قدیمی سوئیچ سوئیچ سیسکو است که به کابل ها و کیت های پشته نیاز دارد . با این حال ، فناوری Cisco Stackwise مجازی لایه دسترسی یا توزیع را با استفاده از پورت ها و کابل های سریع StackWise صفحه پشتی بسیار ساده می کند . این بدان معناست که هنگام پیکربندی StackWise Virtual جدید ، نیازی به تهیه کابل های پشته ، کیت ها یا سایر لوازم جانبی برای اتصال سوئیچ ها نداریم .

6 – نکات بیشتر : پیوند مجازی StackWise (SVL) چیست ؟

ما همچنین می توانیم “SVL” را در صفحه داده سری Catalyst 9000 ببینیم ، اما این چیست ؟

در حقیقت ، SVL یک پیوند سیستم ویژه بین شاسی بین دو عضو پشته در یک دامنه StackWise Virtual است . این امکان را فراهم می کند که ارتباطات پارچه ای پشته را از طریق پورت های شبکه گسترش دهید تا سیستم مجازی شود . اتصالات SVL هیچ پروتکل شبکه ای را اجرا نمی کنند و در توپولوژی شبکه های لایه 2 و لایه 3 شفاف باقی می مانند.

اگر در مورد فناوری مجازی Cisco StackWise سوالاتی دارید ، می توانید برای اطلاعات بیشتر این منابع را بخوانید .

Cisco Catalyst 9000 Platform StackWise Virtual
High Availability Configuration Guide, Cisco IOS XE Everest 16.6.x (Catalyst 9500 Switches)
Cisco StackWise Virtual – FAQ

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

لینک های مفید : سوئیچ سیسکو

برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT

برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT برای شما

آیا برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT در سال 2020 را می شناسید ؟

اگر ایده ای ندارید ، می توانیم برخی از محصولات را به شما پیشنهاد دهیم .

برترین روترهای سیسکو در سال 2020

Rank Model Description Price (US$)
1 ASR1001-X Cisco ASR1000-series router, Build-in Gigabit Ethernet port, 6 x SFP ports, 2 x SFP+ ports, 2.5G system bandwidth 5589
2 ISR4331/K9 Cisco 4000 Router, 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 900
3 ISR4321/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 599
4 ISR4431/K9 500Mbps-1Gbps system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, multi-Core CPU, Dual-power, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 3302
5 ISR4331-SEC/K9 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 1488
6 ISR4451-X/K9 1-2G system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, 10 Core CPU, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 5768
7 C881-K9 Cisco 881 Ethernet Security Router, SSL, VPN, Firewall, 4 switching ports 354
8 ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM 399
9 CISCO1921/K9 Cisco ISR 1900 Series, Cisco 1921 Modular Router, 2 GE, 2 EHWIC slots, 512DRAM, IP Base 381
10 ASR1001 Cisco ASR1000-series router, QuantumFlow processor, 2.5G system bandwidth, WAN aggregation, SPA slot, SIP10, OTV, VPL, LISP 9350
11 CISCO1941/K9 Cisco 1941 Router w/2 GE,2 EHWIC slots,256MB CF,512MB DRAM,IP Base 378
12 C891F-K9 CISCO C891F-K9 small business branch router, 1 SFP, 4 POE, security, wireless controller, AVC, WAN optimization, multimedia collaboration 588
13 CISCO2911/K9 Cisco 2911 router w/3 GE,4 EHWIC,2 DSP,1 SM,256MB CF,512MB DRAM,IPB 1718
14 ISR4331-V/K9 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 1833
15 ASR1002-X Cisco ASR1000-series router, Build-in Gigabit Ethernet port, 5G system bandwidth, 6 x SFP ports 11103
16 ISR4351/K9 200Mbps-400Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 3 SFP ports, multi-Core CPU,2 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 2099
17 CISCO2921/K9 Cisco 2921 Router w/3 GE,4 EHWIC,3 DSP,1 SM,256MB CF,512MB DRAM,IPB 1707
18 ISR4321-SEC/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 998
19 ISR4321-V/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM,  Voice Bundle, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 1193
20 ISR4431-SEC/K9 500Mbps-1Gbps system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, multi-Core CPU, Dual-power, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 4694

برترین سوئیچ های سیسکو در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base 760
2 WS-C2960X-48FPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base 1697
3 WS-C2960X-24TS-L Catalyst 2960-X 24 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base 582
4 WS-C2960X-48TS-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base 1000
5 WS-C2960X-48FPD-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1980
6 C2960X-STACK Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module 280
7 WS-C2960X-48LPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base 1499
8 C3850-NM-2-10G Cisco 3850 Series Network Module C3850-NM-2-10G 2 x 10GE Network Module 635
9 WS-C2960X-24PD-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1195
10 WS-C3850-12S-S Cisco Catalyst C3850-12S Switch Layer 3 – 12 SFP – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 2798
11 WS-C3850-48P-S Cisco Catalyst C3850-48P Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable 4078
12 WS-C2960X-48TD-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1569
13 C3850-NM-4-10G Cisco 3850 Series Network Module C3850-NM-4-10G 4 x 10GE Network Module 999
14 WS-C3850-24XS-S Cisco Catalyst C3850-24XS-S Switch Layer 3 – 24 SFP/SFP+ – 1G/10G – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 5997
15 WS-C3850-12XS-S Cisco Catalyst C3850-12XS-S Switch Layer 3 – 12 SFP/SFP+ – 1G/10G – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 4516
16 WS-C3850-24T-S Cisco Catalyst 3850 24 Port IP Base 1632
17 WS-C3850-24P-S Cisco Catalyst C3850-24P Switch Layer 3 – 24 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable 2150
18 WS-C2960X-48LPD-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+ LAN Base 1751
19 WS-C3850-48T-S Cisco Catalyst C3850-48T Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet ports – IP Base – managed- stackable 3167
20 C3KX-NM-10G C3KX-NM-10G Network Modules Catalyst 3560-X, 3750-X Series Catalyst 3K-X 10G Network Module option PID 974

برترین تولیدات هوآوی در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 OMXD30000 Huawei Optical Transceiver OMXD30000,SFP+,10G,Multi-mode Module(850nm,0.3km,LC) 97
2 AR169F AR169F,VDSL over POTS with bonding WAN,1GigabitEthernet COMBO WAN,4GigabitEthernet LAN,1 USB 465
3 OSX010000 Optical Transceiver,SFP+,10G,Single-mode Module(1310nm,10km,LC) 105
4 S5720-52X-PWR-SI-AC Huawei S5720-52X-PWR-SI Bundle(48 Ethernet 10/100/1000 PoE+ ports,4 10 Gig SFP+,with 500W AC power) 1060.9
5 S5720-28X-PWR-SI-AC Huawei S5720-28X-PWR-SI Bundle(24 Ethernet 10/100/1000 PoE+ ports,4 of which are dual-purpose 10/100/1000 or SFP,4 10 Gig SFP+,with 500W AC power) 898
6 S5720-28P-PWR-LI-AC 24 Ethernet 10/100/1000 ports,4 Gig SFP,PoE+,370W POE AC power support,overseas 669
7 S6720-30C-EI-24S-AC Huawei S6720-30C-EI-24S Bundle(24 10 Gig SFP+,2 40 Gig QSFP+ interface,with 1 interface slot,with 600W AC power supply) 2296.9
8 AP4050DN Huawei AP4050DN 802.11ac Wave 2, 2 x 2 MIMO, and two spatialstreams AP 133.9
9 S5720-52X-PWR-LI-AC S5720-52X-PWR-LI-AC(48 Ethernet 10/100/1000 ports,4 10 Gig SFP+,PoE+,370W POE AC 110/220V) 1133
10 SFP-GE-LX-SM1310 Optical Transceiver,eSFP,GE,Single-mode Module(1310nm,10km,LC) 92
11 S6720-54C-EI-48S-AC Huawei S6720-54C-EI-48S Bundle(48 10 Gig SFP+,2 40 Gig QSFP+ interface,with 1 interface slot,with 600W AC power supply) 3723.45
12 SFP-1000BaseT 1000BASE-T (RJ45) SFP Electrical Module,Auto Negotiate,100m 87
13 ES0W2PSA0150 150W AC Power Module(Black) 154
14 AP6050DN AP6050DN Mainframe(11ac wave2,indoor,4x4Dual Band,Built-in Antenna,USB) 432
15 S5720-36C-EI-AC S5720-36C-EI-AC(28 Ethernet 10/100/1000 ports,4 of which are dual-purpose 10/100/1000 or SFP,4 10 Gig SFP+, 1 interface slot,with 150W AC) 576.8
16 AR2220E AR2220E,3GE WAN(1GE Combo),2 USB,4 SIC,2 WSIC,1 DSP DIMM,150W AC Power 1153
17 S5720-52P-PWR-LI-AC 48 Ethernet 10/100/1000 ports, 4 Gig SFP, PoE+, 370W POE AC power support, Overseas 978
18 AR1220EVW Huawei AR1220EVW,2GE COMBO,8GE LAN,802.11b/g/n AP,2 USB,2 SIC,build-in 32-channel DSP,PoE Power Adapter
19 S5720-28X-PWR-LI-AC S5720-28X-PWR-LI-AC(24 Ethernet 10/100/1000 ports,4 10 Gig SFP+,PoE+,370W POE AC 110/220V) 751
20 S5720-28P-LI-AC 24 Ethernet 10/100/1000 ports, 4 Gig SFP, AC power support, Overseas 288

برترین تولیدات HPE در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 815100-B21 HPE 32GB (1x32GB) Dual Rank x4 DDR4-2666 CAS-19-19-19 Registered Smart Memory Kit 225
2 805351-B21 HPE 32GB (32GB) Dual Rank x4 DDR4-2400 CAS-17-17-17 Registered Memory Kit 451
3 726719-B21 HP 16GB (1x16GB) Dual Rank x4 DDR4-2133 CAS-15-15-15 Registered Memory Kit:ProLiant Servers – Memory Gen 9 255
4 J9150D Aruba 10G SFP+ LC SR 300m MMF XCVR:Aruba Aruba Campus Transceivers 196
5 881457-B21 HPE 2.4TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) SC 3yr Wty 512e Digitally Signed Firmware HDD 385
6 655710-B21 HPE 1TB SATA 6G Midline 7.2K SFF (2.5in) SC 1yr Wty Digitally Signed Firmware HDD 275
7 J9538A Aruba 8-port 10GbE SFP+ v2 zl Module
8 805349-B21 HPE 16GB 1Rx4 PC4-2400T-R Kit:ProLiant Servers – Memory Gen 9 242
9 J8177D Aruba 1G SFP RJ45 T 100m Cat5e XCVR (5 Units) 760
10 875503-B21 HPE 240GB SATA 6G Read Intensive SFF (2.5in) SC 3yr Wty Digitally Signed Firmware SSD 185
11 830824-B21 HPE Smart Array P408i-p SR Gen10 (8 Internal Lanes/2GB Cache) 12G SAS PCIe Plug-in Controller 465
12 815101-B21 HPE 64GB 4Rx4 PC4-2666V-L Smart Kit 1279
13 P9D93A HPE StoreFabric SN1100Q 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter
14 826691-B21 HPE DL380 Gen10 Box1/2 Cage Bkpln Kit
15 P06420-B21 HPE ProLiant DL380 Gen10 4110 2.1GHz 8-core 1P 16GB-R P408i-a 8SFF 500W PS Performance Server 2079
16 804398-B21 HPE Smart Array E208e-p SR Gen10 Ctrlr
17 455883-B21 HPE BladeSystem c-Class 10Gb SFP+ SR Transceiver:BladeSystem Accessories – Networking 130
18 872481-B21 HPE 1.8TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) SC 3yr Wty 512e Digitally Signed Firmware HDD 317
19 JL259A Aruba 2930F 24G 4SFP Switch 637
20 581311-001 600GB hot-plug dual-port SAS hard disk drive – 6Gb/s transfer rate, 10,000 RPM, 2.5-inch small form factor (SFF) – For use with Gen7 or earlier models 219

برترین تولیدات Fortinet در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 FG-60E 10 x GE RJ45 ports (including 7 x Internal Ports, 2 x WAN Ports, 1 x DMZ Port). Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 30 / 10 520
2 FG-100E 20 x GE RJ45 ports (including 2 x WAN ports, 1 x DMZ port, 1 x Mgmt port, 2 x HA ports, 14 x switch ports), 2 x Shared Media pairs (Including 2 x GE RJ45 ports, 2 x SFP slots). Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 64 / 32 1534
3 FG-200E 18 x GE RJ45 (including 2 x WAN ports, 1 x MGMT port, 1 X HA port, 14 x switch ports), 4 x GE SFP slots. SPU NP6Lite and CP9 hardware accelerated. 2674
4 FG-30E 5 x GE RJ45 ports (Including 1 x WAN port, 4 x Switch ports),Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 2 / 2 345
5 FG-300E 18 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 16 x switch ports), 16 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated 5922
6 SP-FG1240B-PS AC power supply for FG-1200D, FG-1240B, FG-1500D, FG-1500DT, FG-3040B and FG-3140B
7 FG-500E Fortinet FG-500E 2 x 10GE SFP+ slots, 10 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 8 x switch ports), 8 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated
8 FG-TRAN-SFP+SR 10 GE SFP+ transceiver module, short range for all systems with SFP+ and SFP/SFP+ slots
9 FG-600D Fortinet FG-600D 2 x 10GE SFP+ slots, 8 x GE RJ45 ports, 8 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 120GB onboard SSD storage
10 FG-100E-BDL FG-100E Hardware plus 1 year 8×5 FortiCare and FortiGuard Unified (UTM) Protection 2585
11 FG-80E 14 x GE RJ45 ports (including 1 x DMZ port, 1 x Mgmt port, 1 x HA port, 12 x switch ports), 2 x Shared Media pairs (Including 2 x GE RJ45 ports, 2 x SFP slots). Max managed FortiAPs (Total/Tunnel) 32/16 801
12 FS-124E L2+ managed POE switch with 24GE +4SFP, 12 port POE with max 185W limit and smart fan temperature control 204
13 FS-224E Fortinet FortiSwitch-224E Layer 2/3 FortiGate switch controller compatible switch with 24 x GE RJ45 ports, 4 x GE SFP 434
14 FG-50E 7 x GE RJ45 ports (Including 2 x WAN port, 5 x Switch ports),Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 10 / 5 441
15 FG-1500D Fortinet FG-1500D 8 x 10GE SFP+ slots, 16 x GE SFP slots, 18 x GE RJ45 ports (including 16 x ports, 2 x management/HA ports), SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 480GB SSD onboard storage
16 FG-301E 18 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 16 x switch ports), 16 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated, 2x 240GB onboard SSD storage. 7880
17 FS-224E-POE Layer 2/3 FortiGate switch controller compatible PoE+ switch with 24 x GE RJ45 ports, 4 x GE SFP, with automatic Max 180W POE output limit 510
18 FG-60E-BDL FG-60E Hardware plus 1 year 8×5 FortiCare and FortiGuard Unified (UTM) Protection 946
19 FG-1000D Fortinet FG-1000D 2 x 10GE SFP+ slots, 16 x GE SFP Slots, 16 x GE RJ45 ports, 2 x GE RJ45 Management ports, SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 1 x 256GB SSD onboard storage, dual AC power supplies
20 FG-100F 22x GE RJ45 ports (including 2x WAN ports, 1x DMZ port, 1x Mgmt port, 2x HA ports, 16x switch ports with 4 SFP port shared media), 4 SFP ports, 2x 10 GE SFP+ FortiLinks, dual power supplies redundancy. Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 64 / 32.

برترین محصولات Juniper در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 MX204 MX204 chassis with 3 fan trays and 2 power supplies incl. Junos 10595
2 SRX300 SRX300 (Hardware Only, require SRX300-JSB or SRX300-JSE to complete the System) with 8GE (w 2x SFP), 4G RAM, 8G Flash. Includes external power supply and cable. RMK not included 281
3 SRX340 SRX340 (Hardware Only, require SRX340-JSB or SRX340-JSE to complete the System) with 16GE (w 8x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 4x MPIM slots. Includes internal power supply, cable and RMK 883
4 EX4300-48P EX4300, 48-Port 10/100/1000BaseT PoE-plus + 1100W AC PS 3321
5 SRX320 SRX320 (Hardware Only, require SRX320-JSB or SRX320-JSE to complete the System) with 8GE (w 2x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 2x MPIM slots. Includes external power supply and cable. RMK not included 458
6 EX3400-48P EX3400 48-port 10/100/1000BaseT PoE+, 4 x 1/10G SFP/SFP+, 2 x 40G QSFP+, redundant fans, front-to-back airflow, 1 AC PSU JPSU-920-AC-AFO included (optics sold separately) 2243
7 MX-MPC3E-3D MPC3 with support for 100GE, 40GE and 10GE interfaces, L2.5 features, Optics sold separately.
8 SRX345 SRX345 (Hardware Only, require SRX345-JSB or SRX345-JSE to complete the System) with 16GE (w 8x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 4x MPIM slots. Includes internal power supply, cable and RMK 1060
9 MX-MPC2E-3D 2xTrio Chipset Enhanced MPC, port queuing, price includes full scale L2/L2.5 and reduced scale L3 features
10 MIC-3D-20GE-SFP 20-Port Gigabit Ethernet MIC with SFP

جهت کسب آگاهی بیشتر در زمینه خرید سوئیچ سیسکو ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

منبع : blog.router-switch.com

سری Cisco Catalyst 1000

سولات متداول درباره سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000

سری Cisco Catalyst 1000سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 چه هستند ؟

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 سوئیچ های اترنت لایه 2 گیگابایتی ثابت هستند که سوئیچ های شبکه ای ساده ، انعطاف پذیر ، ایمن و با درجه سازمانی هستند که برای استقرارهای کوچک ، out-of-the-wiring-closet applications و critical Internet ساخته شده اند . آن ها روی نرم افزار Cisco IOS کار می کنند و از مدیریت ساده دستگاه و مدیریت شبکه از طریق رابط خط فرمان (CLI) و همچنین رابط کاربری وب جعبه پشتیبانی می کنند . این سوئیچ ها لایه پیشرفته 2 و همچنین Power over Ethernet Plus (PoE +) را ارائه می دهند . آن ها امنیت شبکه ، قابلیت اطمینان شبکه و کارایی عملیاتی را افزایش می دهند .

چه ماژول های گیرنده قابل جابجایی توسط سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst پشتیبانی می شوند ؟

برای لیست کاملی از ماژول های پشتیبانی شده به ماتریس های سازگاری ماژول گیرنده گیرنده Cisco در http://tmgmatrix.cisco.com/ مراجعه کنید .

چه ولتاژ ورودی توسط سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst مورد نیاز است ؟

دامنه ولتاژ ورودیAC ، 100 ولت تا 240 ولت است . دامنه فرکانس AC 50 تا 60 هرتز است .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst از مدیریت تک IP پشتیبانی می کنند ؟

بله ، حداکثر هشت سوئیچ Catalyst Series 1000 با استفاده از پورت های uplink صفحه جلو (SFP / SFP +) می توانند با یک IP واحد مدیریت شوند .

اندازه های فلش و DRAM روی سوییچ ها چیست ؟

همه سوئیچ ها دارای 256 مگابایت فلش و 512 مگابایت DRAM هستند .

آیا سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 از نرخ خط پشتیبانی می کنند ؟

بله ، همه سوئیچ ها ، سوئیچ های نرخ خط بدون انسداد هستند .

چه نرم افزاری در این سوئیچ ها پشتیبانی می شود ؟

این سری سوئیچ ها از نرم افزار کلاسیک Cisco IOS پشتیبانی می کنند .

این سری سوئیچ ها را چگونه پیکربندی و مدیریت می کنید ؟

آن ها می توانند از طریق GUI یا با CLI با استفاده از درگاه کنسول (RJ-45 یا USB نوع B) پیکربندی و مدیریت شوند .

software license level برای سری Cisco Catalyst 1000 چیست ؟

سوئیچ های سری 1000 دارای ویژگی LAN Lite هستند که از طریق مجوز استفاده مستقیم (RTU) تنظیم شده اند .

الگوی مدیریت پایگاه داده سوئیچ (SDM) برای سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst چیست ؟

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 از الگوهای پیش فرض منحصر به فرد پشتیبانی می کنند که قابل اصلاح نیستند .

سوئیچ ها از سطح زیر برای 1 سوئیچ پشتیبانی می کنند .

رابط مجازی (SVI) و 64 شبکه محلی مجازی (VLAN) :

  • تعداد گروه های چندپخشی IPv4: 1024
  • تعداد آدرسهای MAC یونیکست : 16000
  • تعداد ورودی های کنترل دسترسی IPv4 / IPv6 / MAC: 600

چه گزینه های نصبی با سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 موجود است ؟

سوئیچ ها برای نصب آسان و انعطاف پذیر طراحی شده اند . با استفاده از یکی از گزینه های زیر می توان آن ها را به صورت عمودی یا افقی نصب کرد :

1. 8 یا 16 پورت SKU

  • نصب آهنربا (روی میز ، دیوار یا قفسه)
  • پایه ریل DIN
  • پایه رک (با کیت نصب رک)

2. SKU های 24 یا 48 پورت

  • پایه رک (با کیت نصب رک)
  • دیوار کوه
  • روی میز یا قفسه

Orientation سوئیچ توصیه شده چیست ؟

موارد زیر گزینه های جهت گیری سوئیچ توصیه شده است :

1. 8 یا 16 پورت SKU

  • به صورت ایستاده (روی میز)
  • وارونه (زیر میز)
  • عمودی (روی دیوار ، درگاه ها رو به پایین)

2. SKU های 24 یا 48 پورت

  • قائم (در قفسه)
  • عمودی (روی دیوار ، درگاه ها رو به پایین)

بهترین روش ها برای نصب سوئیچ های mounting the fanless ، under tables یا در سایر محیط های بسته چیست ؟

اطمینان حاصل کنید که دمای اطراف واحد از حداکثر حد مجاز خود عبور نمی کند . سوئیچ ها فقط برای مدت زمان کوتاه می توانند در دمای 122 درجه فارنهایت (50 درجه سانتیگراد) کار کنند . بهترین روش ها اجازه وجود حداقل 3 اینچ (7.6 سانتی متر) فاصله از هر طرف و دهانه های تهویه و حداقل 1.75 اینچ (4 سانتی متر) فاصله بالای هر کلید را در صورت قرار دادن در یک رک می دهد . دسترسی به درگاه ها برای کابل کشی بدون محدودیت کافی است . اتصال برق پنل عقب باید در دسترس یک مخزن برق AC باشد . هنگام نصب سوئیچ روی دیوار ، سوئیچ را با درگاه هایی که به سمت پایین قرار دارند تراز کنید .

آیا همه مدل های سری Cisco Catalyst 1000 بدون فن هستند ؟

لیست زیر مدل های بدون فن را برجسته می کند

  • 8 پورت – همه مدل ها بدون فن هستند
  • 16 پورت – همه مدل ها بدون فن هستند
  • 24 پورت – همه مدل ها بدون فن به جز مدل های PoE کامل (C1000-24FP-4G-L ، C1000-24FP-4X-L ، C1000SM-24FP-4G-L ، C1000SM-24FP-4X-L)
  • 48 پورت – بدون مدل بدون فن

هدف دکمه Mode روی سوئیچ چیست ؟

دکمه Mode برای تنظیم مجدد سوئیچ ، ورود به حالت تنظیم day-zero یا تغییر حالت LED استفاده می شود .

با درگاه USB نوع A واقع در قسمت جلوی سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst چه کاری می توانم انجام دهم ؟

به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی ، از پورت USB Type A می توان برای انجام به روزرسانی نرم افزار ، تنظیمات ذخیره سازی و نوشتن تخلیه هسته های حافظه برای اهداف عیب یابی استفاده کرد . این سوئیچ ها از درایوهای فلش سیسکو تا 8 گیگابایت پشتیبانی می کنند .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst از بلوتوث پشتیبانی می کنند ؟

Catalyst 1000 Series می تواند از طریق Air با بلوتوث پیکربندی و مدیریت شود . این سوئیچ ها از یک دانگل بلوتوث خارجی پشتیبانی می کنند که به درگاه USB سوئیچ متصل می شود و امکان اتصال RF مبتنی بر بلوتوث با لپ تاپ یا تبلت خارجی را فراهم می کند . لپ تاپ ها و تبلت ها اکنون می توانند از طریق بلوتوث با استفاده از پروتکل Telnet یا Secure Shell (SSH) Protocol به سوئیچ CLI دسترسی پیدا کنند . از طریق بلوتوث با مرورگر می توان به GUI دسترسی پیدا کرد .

آیا سوییچ های سری 1000 Cisco Catalyst از عامل Network Plug and Play (PnP) پشتیبانی می کنند ؟

بله فناوری PnP با استفاده از یک عامل PnP تعبیه شده روی سوئیچ های Cisco Catalyst ، نصب و پیکربندی نرم افزار Cisco IOS را به صورت خودکار انجام می دهد . این به یک سرور PnP شبکه از پیش پیکربندی شده نیاز دارد که سایت ها ، دستگاه های سایت و تصاویر ، پیکربندی ها ، پرونده ها و مجوزهای آنها را برای استقرار مدیریت کند .

آیا می توان از هر دو پورت کنسول به طور همزمان استفاده کرد ؟

خیر ، هنگامی که از کنسول USB استفاده می شود ، کنسول RJ-45 خروجی کنسول USB را نیز دریافت می کند . این طراحی به مدیر اجازه می دهد تا زمان استفاده از پورت کنسول USB را ببیند . این قابلیت برای مدیریت از راه دور مفید است .

آیا سوئیچ از درگاه خودکار روی درگاه کنسول پشتیبانی می کند ؟

نه

آیا سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 از منبع تغذیه قابل تعویض میدانی پشتیبانی می کنند ؟

خیر. منبع تغذیه در همه مدل ها در سوئیچ تعبیه شده است (به جز مدل هایی که دارای PS خارجی هستند و قابل تعویض هستند) .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst می توانند از خود در برابر آسیب سنسور محافظت کنند ؟

بله سوئیچ های سری 1000 Catalyst دارای محافظ در برابر ولتاژ برای محافظت در برابر آسیب های ناشی از افزایش قدرت تصادفی هستند .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst از PoE پشتیبانی می کنند ؟

بله ، Catalyst 1000 Series از PoE پشتیبانی می کند .

آیا می توان سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst را با استفاده از یک منبع تغذیه اضافی (RPS) یا سیستم قدرت قابل توسعه سیسکو (XPS) تأمین کرد ؟

نه ، سوئیچ های سری Catalyst 1000 از RPS یا XPS پشتیبانی نمی کنند .

آیا می توانیم بودجه PoE سوئیچ Cisco Catalyst 1000 را افزایش دهیم ؟

خیر . بودجه PoE مدل معین ثابت است و قابل تغییر نیست .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst از کیفیت خدمات (QoS) پشتیبانی می کنند ؟

سوئیچ های Catalyst Series 1000 مدیریت هوشمند ترافیک را ارائه می دهند که همه چیز را روان حفظ می کند . مکانیسم های انعطاف پذیر برای علامت گذاری ، طبقه بندی و زمان بندی عملکرد مطلوبی را برای داده ها ، صدا و ترافیک ویدئو ارائه می دهند ، همه با سرعت سیم . ویژگی های QoS اولیه عبارتند از :

  • حداکثر چهار صف خروج در هر پورت و صف اولویت دقیق برای اینکه بسته های دارای بالاترین اولویت قبل از ترافیک دیگر سرویس شوند
  • برنامه ریزی شکل Round Robin (SRR) و جلوگیری از ازدحام Weighted Tail Drop (WTD)

آیا برای پشتیبانی از UI وب ، فایل دیگری باید در Cisco Catalyst 1000 Series بارگذاری شود ؟

نه ، پرونده .tar Cisco IOS شامل تمام پرونده های مورد نیاز برای پشتیبانی وب UI است .

از چه مرورگرهایی می توان برای UI وب استفاده کرد ؟

شما می توانید از این مرورگرها استفاده کنیدد:

  • نسخه IE 8 یا بالاتر
  • کروم
  • فایرفاکس
  • سافاری

اگر به سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 علاقه مند هستید ، می توانید با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

انتخاب access layer switch برای Enterprise ؟

انتخاب access layer switch برای Enterprise ؟

از access layer switch برند های بسیاری مانند سوئیچ های Cisco Catalyst 2960X ، سوئیچ های Huawei S5700 ، سوئیچ های Juniper EX2300 و … در بازار وجود دارد .

اگر اکنون یک شرکت نیاز به خرید یک سوئیچ دسترسی دارد ، کدام مارک بهتر است ؟

در این پست ، نکاتی را به اشتراک خواهیم گذاشت .

access layer switch در شبکه چیست ؟

معماری شبکه سه لایه یک لایه ساختاری از ترکیب شبکه فعلی است ، یعنی طرح پیچیده شبکه به سه لایه شامل لایه دسترسی ، لایه تجمع و لایه اصلی تقسیم شده است . لایه اصلی به طور عمده برای ستون فقرات سوئیچینگ با سرعت بالا در شبکه استفاده می شود . لایه تجمع بر ارائه ارتباطات مبتنی بر سیاست بین لایه دسترسی و لایه اصلی تمرکز دارد . و لایه دسترسی وظیفه اتصال ایستگاه های کاری از جمله رایانه ، AP و غیره را دارد . چنین طراحی می تواند یک شبکه پیچیده بزرگ و جامع را به سه سطح برای مدیریت منظم تقسیم کند .

ما معمولاً به بخشی از شبکه که مستقیماً به کاربران متصل است یا به شبکه دسترسی پیدا می کنیم ، به عنوان لایه دسترسی اشاره می کنیم که معادل کارمندان اصلی در معماری شرکت است .

انتخاب access layer switch برای Enterprise ؟

به طور کلی ، یک سوئیچ با پورت 10 / 100M و 1000M uplink cascade port یا یک cascade expansion module یک سوئیچ لایه دسترسی است که در صنعت به عنوان ” Gigabit Ethernet switch ” نیز شناخته می شود . لطفا توجه داشته باشید که “1000” Mega ” کمی اشتباه است . در واقع ، فقط این است که pstream cascade port می تواند به گیگابیت برسد . پورت های دیگر 10 / 100M هستند . این قابلیت را دارد که بتواند ستون فقرات گیگابیت را در ستون فقرات یک شبکه سازمانی تشکیل دهد . از دید کاربران SME ، این نوع سوئیچ عملکرد بالایی دارد و حتی می توان از آن به عنوان هسته اصلی شبکه در مشاغل کوچک استفاده کرد . پهنای باند backplane بالاتر از 8.8 گیگابیت بر ثانیه است . اکثر توابع سوئیچینگ لایه 3 و VLAN را پشتیبانی می کنند . این سوئیچ معمولاً برای 100 مگابیت بر ثانیه اترنت سریع استفاده می شود و کمتر از 100 نقطه اطلاعات را پشتیبانی می کند . این نوع سوئیچ در گروه های کاری که نیازهای بیشتری به پهنای باند و عملکرد شبکه بالاتر دارند ، مانند برنامه های CAD ، داده ، صدا و برنامه های چند سرویس ویدئو مورد استفاده قرار می گیرد . با محبوبیت تدریجی چنین محصولاتی و کاهش قیمت ها ، access layer switch به گروه کار به پیکربندی اصلی شبکه سازمانی تبدیل می شوند .

عملکرد اصلی سوئیچ لایه دسترسی چیست ؟

لایه دسترسی امکان دسترسی به سیستم های برنامه در بخش شبکه محلی را برای کاربران فراهم می کند . این کار عمدتا نیاز به دسترسی متقابل بین کاربران همسایه را برطرف می کند و پهنای باند کافی را برای این دسترسی ها فراهم می کند . در شبکه های بزرگ و متوسط ، لایه دسترسی همچنین باید مسئول برخی از عملکردهای مدیریت کاربر (مانند تأیید اعتبار آدرس ، تأیید اعتبار کاربر و مدیریت صورتحساب) و همچنین جمع آوری اطلاعات کاربر باشد .

از آنجا که هدف اصلی لایه دسترسی این است که کاربران نهایی بتوانند به شبکه متصل شوند ، access layer switch اغلب کم هزینه و تراکم پورت بالا دارند. معمولاً استفاده از تجهیزات مقرون به صرفه توصیه می شود . بسته به بودجه های خاص و نیازهای شبکه ، هر دو سوئیچ مدیریت شده و غیرمدیر می توانند در لایه دسترسی استفاده شوند .

انتخاب access layer switch برای Enterprise ؟

چگونه access layer switch را برای Enterprise انتخاب کنیم ؟

سوئیچ workgroup دارای پیکربندی ثابت است و دارای 24 یا 48 پورت 10 / 100Mb / s است . به منظور دستیابی به اتصال پرسرعت با یک کلید backbone یا سایر سوئیچ های workgroup ، حتی می تواند دو پورت یا اسلات 1000 مگابایت بر ثانیه داشته باشد . اگر الزامات امنیتی شبکه سازمانی خیلی زیاد نباشد ، سوئیچ های workgroup می توانند از سوئیچ های کنترل نشده استفاده کنند . با این حال ، با گسترش مقیاس شبکه و افزایش تعداد رایانه های دسترسی ، سوئیچ های backbone و کلیدهای اصلی باید از سوئیچ های قابل کنترل شبکه برای تقسیم VLAN ها و دامنه های پخش را منزوی کنید ، بهره وری انتقال داده را بهبود ببخشید و از بخشهای حساس (رهبری ، امور مالی و …) امنیت دسترسی محافظت کنید .

هنگام انتخاب یک access layer switch ، باید به چه جنبه هایی توجه کرد ؟

options Stackable

فقط هنگامی که تعداد زیادی رایانه در همان VLAN ، همان بخش شبکه یا همان بخش وجود دارد ، ارتباط بین آنها بسیار مکرر است و پیوندهای متصل به سوییچ backbone کوچک هستند ، لازم است که یک stackable سوئیچ را انتخاب کنید . اگر تعداد رایانه های متصل کم است ، نیازی نیست که stackable سوئیچ را در نظر بگیرید .

Port selection

انتخاب پورت ها شامل دو جنبه است ، یکی تعداد پورت ها و دیگری نوع پورت . هنگام انتخاب تعداد درگاه ها ، باید دو اصل اساسی را درک کنید . اول ، redundancy مناسب . هرچه تعداد درگاه ها بیشتر باشد ، قیمت سوئیچ نیز بالاتر است . بنابراین ، پورت ها باید با توجه به تعداد دسترسی به رایانه ها تعیین شوند و تعداد مناسبی پورت نیز برای کاربران آینده اختصاص داده شود . دوم ، تراکم بالا . از آنجا که اتصال بین سوئیچ ها منجر به هدر رفتن پورت ها می شود ، شما باید تا آنجا که ممکن است یک سوئیچ پورت 24 یا 48 را انتخاب کنید .

سه نوع پورت روی سوییچ وجود دارد ، یعنی پورت های فیبر ، پورت های twisted pair و اسلات GBIC یا SFP . به منظور افزایش انعطاف پذیری اتصال و سازگاری با محیط پیچیده شبکه ، پورت های فیبر به تدریج با اسلات GBIC یا SFP جایگزین شده اند . سوئیچ workgroup برای اتصال به رایانه های معمولی استفاده می شود ، بنابراین می توانید از پورت های twisted pair استفاده کنید .

اگر می خواهید stacking Gigabit یا اتصال بین سوئیچ دسترسی و سایر سوئیچ ها را پیاده سازی کنید ، باید 1-2 اسلات GBIC یا SFP همزمان داشته باشید . کلیدهای Backbone عمدتا برای جمع کردن کلیدهای دسترسی و دستیابی به اتصالات از راه دور با کلیدهای اصلی استفاده می شود . بنابراین ، آنها باید تعداد زیادی اسلات GBIC یا SFP داشته باشند .

اگر در مورد انتخاب access layer switch سوالی دارید ، می توانید نظر خود را ارائه دهید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سوئیچ سیسکو ، بر روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Networking Solutions

Networking Solution ، نه مورد از برترین ها

سیسکو به عنوان یکی از محبوب ترین تولید کنندگان سخت افزار شبکه ، راه حل های ایمن و مطمئن را برای مشاغل در هر اندازه ای ارائه می دهد . آیا می دانید چگونه می توان شبکه خود را با روترهای سیسکو ، سوئیچ های سیسکو ، فایروال های سیسکو یا موارد دیگر مستقر کنید ؟ نگران نباشید ، در این مقاله ، من 9 Networking Solution سیسکو را برای شما به اشتراک می گذارم . بهترین محصولات یا راه حل های سیسکو را بیابید تا به شما کمک کند ضمن کاهش هزینه ها و پیچیدگی ، نوآوری و امنیت را افزایش دهید .

4 راه حل شبکه سازمانی دفتر برای مشاغل در هر اندازه .

Networking Solution مناسب را برای ادارات 1-25 نفر ، 50 نفر ، 100 نفر و 200 نفر انتخاب کنید .

(1) 1-25 نفر

Networking Solutions

Model Description
C921-4P Cisco 921 Gigabit Ethernet security router with internal power supply
SF350-24 24 10/100 ports, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports
AIR-AP1815I-E-K9 Cisco Aironet 1815i Series, Reg Domain E

(2) 50 نفر

Networking Solutions

Model Description
C1111-4PLTEEA ISR 1100 4P Dual GE Ethernet w/ LTE Adv SMS/GPS EMEA & NA
C921-4P Cisco 921 Gigabit Ethernet security router with internal power supply
SG350-52 48 10/100/1000 ports, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports

(3) 100 نفر

Cisco-Enterprise-Office-Networking-Solutions-for-100-people

Model Description
AIR-AP1832I-H-K9 Cisco AIR-AP1832I-H-K9, 802.11a/g/n/ac Wave 2, Controller based, 3 x 3 MU-MIMO, 1.733Gbps thoughput, Dual-band
ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM
SG350-28 24 10/100/1000 ports, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports
SG250-26P Cisco SG250-26P 26-Port Gigabit PoE Smart Switch
SG350-52 48 10/100/1000 ports, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports

(4) Networking Solution برای 200 نفر

راه حل شبکه

Model Description
WS-C3650-24TS-L Cisco Catalyst 3650 24 Port Data 4x1G Uplink LAN Base
ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM
WS-C2960L-48PS-LL Catalyst 2960L 48 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-48PS-AP)
WS-C2960L-24PS-LL Catalyst 2960L 24 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-24PS-AP)

5 راه حل دیگر سازمانی

(1) Cisco Conference Room Network Solution

راه حل شبکه

Model Description
CP-7832-K9= Cisco 7832 IP Conference Station
AIR-AP1832I-H-K9 Cisco AIR-AP1832I-H-K9, 802.11a/g/n/ac Wave 2, Controller based, 3 x 3 MU-MIMO, 1.733Gbps thoughput, Dual-band

(2) Cisco Hospital Network Solution

شبکه بیمارستان

Model Description
ASA5516-FPWR-K9 ASA 5516-X with FirePOWER services, 8GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES
AIR-AP1832I-H-K9C Cisco Aironet 1830 Series with Mobility Expre, H Regulatory Domain
WS-C2960X-48TS-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base
WS-C2960X-24TS-LL Catalyst 2960-X 24 GigE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
WS-C3850-24T-S Cisco Catalyst 3850 24 Port IP Base

(3) Cisco Internet Cafe Network Solution

شبکه کافه

Model Description
SF350-24P 24 10/100 PoE+ ports with 185W power budget, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports
SF250-24 Cisco SF250-24 24-Port 10 100 Smart Switch
ISR4321/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC
WS-C3650-24TS-L Cisco Catalyst 3650 24 Port Data 4x1G Uplink LAN Base

(4) Cisco Financial Network Solution

شبکه مالی

Model Description
ASA5516-FPWR-K9 ASA 5516-X with FirePOWER services, 8GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES
ISR4331/K9 Cisco 4000 Router, 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slot, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC
WS-C3850-24T-S Cisco Catalyst 3850 24 Port IP Base
WS-C2960X-24TS-LL Catalyst 2960-X 24 GigE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
AIR-AP1832I-H-K9C Cisco Aironet 1830 Series with Mobility Expre, H Regulatory Domain
WS-C2960X-48TS-LL Catalyst 2960-X 48 GigE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base

(5) Cisco Catering Chain Network Solution

Network Solution

Model Description
C1111-8PLTEEA ISR 1100 8P Dual GE SFP Router w/ LTE Adv SMS/GPS EMEA & NA
AIR-AP1815I-E-K9 Cisco Aironet 1815i Series, Reg Domain E

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوئیچ سیسکو ، روی عبارت مورد نظر کلیک فرمایید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

موارد برتر سیسکو

موارد برتر سیسکو در سال 2019

ما لیست های برتر فروش سیسکو در سال 2019 را در این پست جمع آوری می کنیم ، از جمله 10 روتر ، 10 سوئیچ ، 10 فایروال برتر سیسکو 2019 و غیره . داده ها از جستجوی گوگل است ، حجم فروش ما و مشتریان همیشه پرسیده شده است . این لیست ها می تواند به خرید محصولات سیسکو در سال 2020 کمک کند .

10 روتر برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 ASR1001-X Cisco ASR1000-series router, Build-in Gigabit Ethernet port, 6 x SFP ports, 2 x SFP+ ports, 2.5G system bandwidth
2 ISR4331/K9 Cisco 4000 Router, 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC
3 ISR4321/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC
4 ISR4431/K9 500Mbps-1Gbps system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, multi-Core CPU, Dual-power, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs
5 ISR4331-SEC/K9 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC
6 ISR4451-X/K9 1-2G system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, 10 Core CPU, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs
7 C881-K9 Cisco 881 Ethernet Security Router, SSL, VPN, Firewall, 4 switching ports
8 ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM
9 CISCO1921/K9 Cisco ISR 1900 Series, Cisco 1921 Modular Router, 2 GE, 2 EHWIC slots, 512DRAM, IP Base
10 ASR1001 Cisco ASR1000-series router, QuantumFlow processor, 2.5G system bandwidth, WAN aggregation, SPA slot, SIP10, OTV, VPL, LISP

10 سوئیچ برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base
2 WS-C2960X-48FPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base
3 WS-C2960X-24TS-L Catalyst 2960-X 24 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base
4 WS-C2960X-48TS-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base
5 WS-C2960X-48FPD-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 2 x 10G SFP+, LAN Base
6 C2960X-STACK Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module
7 WS-C2960X-48LPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base
8 C3850-NM-2-10G Cisco 3850 Series Network Module C3850-NM-2-10G 2 x 10GE Network Module
9 WS-C2960X-24PD-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+, LAN Base
10 WS-C3850-12S-S Cisco Catalyst C3850-12S Switch Layer 3 – 12 SFP – IP Base – Wireless controller – managed- stackable

10 فایروال برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 ASA5506-K9 Cisco ASA 5500-X Next Generation, ASA 5506-X, 8*GE ports, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES, AVC, FirePower, FireSIGHT, unlimited user nodes
2 ASA5516-FPWR-K9 ASA 5516-X with FirePOWER services, 8GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES
3 ASA5525-FPWR-K9 ASA 5525-X with FirePOWER Services, 8GE, AC, 3DES/AES, SSD
4 ASA5508-K9 Cisco ASA 5500-X Next Generation, ASA 5508-X, 8*GE ports, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES, AVC, FirePower, FireSIGHT, unlimited user nodes, 100 IPsec VPN, Active/Active, 80G SSD
5 FPR2110-NGFW-K9 Cisco Firepower 2110 NGFW Appliance
6 ASA5525-K9 Cisco ASA 5500 Edition Bundle ASA5525-K9 ASA 5525-X with SW, 8GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES
7 ASA5506-SEC-BUN-K9 Cisco ASA 5500-X Next Generation, ASA 5506-X, 8*GE ports, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES, AVC, FirePower, FireSIGHT, unlimited user nodes an Security Plus license L-ASA5506-SEC-PL= w/ HA, DMZ, VLAN trunk, more conns.
8 ASA5545-FPWR-K9 Cisco ASA 5500-X Next Generation, ASA5545-FPWR-K9, 8*GE ports, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES, AVC, FirePower, FireSIGHT, unlimited user nodes, 2500 IPsec VPN, Active/Active, 2 SSD
9 FPR2130-NGFW-K9 Cisco Firepower 2130 NGFW Appliance. 1U. 1 x NetMod Bay
10 ASA5512-K9 Cisco ASA 5500 Edition Bundle ASA5512-K9 ASA 5512-X with SW, 6GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES

10 IP Phones برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 CP-7821-K9 Cisco IP Phone 7821
2 CP-8841-K9 Cisco IP Phone CP-8841-K9, widescreen VGA,  High-quality Voice Communication, easy to use, cisco EnergyWise
3 CP-7841-K9 Cisco Unified IP Phone 7841 Cisco 7800 Unified IP Phone
4 CP-8851-K9 Cisco IP Phone CP-8851-K9, BYOD, widescreen VGA, Bluetooth, High-quality Voice Communication
5 CP-8821-K9-BUN Cisco Wireless IP Phone 8821 World mode, battery, power cord, power adapter, and country clip
6 CP-8811-K9 Cisco IP Phone CP-8811-K9, widescreen grayscale display,  High-quality Voice Communication, easy to use, cisco EnergyWise, cost-effective
7 CP-8845-K9 CP-8845-K9 Cisco 8800 IP Phone
8 CP-3905 Cisco Unified SIP Phone 3905, Charcoal, Standard Handset
9 CP-8865-K9 CP-8865-K9 Cisco 8800 IP Phone
10 CP-7945G Cisco Unified IP Phone 7945, Gig Ethernet, Color Cisco 7900 Unified IP Phone

10 ماژول و کارت برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 C9300-NM-8X Catalyst 9300 8 x 10GE Network Module
2 WS-X4548-GB-RJ45 Catalyst 4500 Enhanced 48-Port 10/100/1000 Base-T (RJ-45) Linecard
3 HWIC-4ESW Four port 10/100 Ethernet switch interface card Cisco Router High-Speed WAN Interface card
4 WS-X6704-10GE Cat6500 4-port 10 Gigabit Ethernet Module (req. XENPAKs)
5 WS-X6748-SFP Cisco 7600 Ethernet Module / Catalyst 6500 48-port GigE Mod: fabric-enabled (Req. SFPs)
6 NIM-2GE-CU-SFP Cisco 4000 Series Integrated Services Router 2-Port Gigabit Ethernet WAN Modules NIM-2GE-CU-SFP.
7 EHWIC-1GE-SFP-CU Cisco 1900 2900 3900 Router EHWIC WAN Card EHWIC-1GE-SFP-CU
8 WS-X45-SUP7-E Catalyst 4500 E-Series Supervisor Engine 7-E, 848Gbps
9 NIM-2T 2-Port Serial WAN Interface card
10 EHWIC-VA-DSL-A Cisco 1900/2900/3900 Router EHWIC WAN Card EHWIC-VA-DSL-A

Top 10 Cisco Optical Transceivers 2019

Rank Model Description
1 SFP-10G-SR 10GBASE-SR SFP Module
2 GLC-LH-SMD Cisco GLC-LH-SMD 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM
3 GLC-SX-MMD Cisco GLC-SX-MMD 1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM
4 GLC-T 1000BASE-T SFP
5 GLC-TE 1000BASE-T SFP transceiver module for Category 5 copper wire
6 SFP-10G-SR-S 10GBASE-SR SFP Module, Enterprise-Class
7 GLC-SX-MM GE SFP, LC connector SX transceiver
8 GLC-LH-SM GE SFP, LC connector LX/LH transceiver
9 SFP-10G-ER Cisco 10GBASE-ER SFP+ Module for SMF
10 X2-10GB-ZR 10GBASE-ZR X2 Module

10 لایسنس برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 LIC-CT3504-1A Cisco 3504 Wireless Controller 1 AP Adder License
2 FL-4330-PERF-K9 FL-4330-PERF-K9 Increases the performance from base performance 100 Mbps to 300 Mbps
3 FL-44-PERF-K9 FL-44-PERF-K9 Increases the performance from base performance 1 Gbps to 2 Gbps
4 SL-4330-SEC-K9 Security License for Cisco ISR 4330 Series
5 SL-44-SEC-K9 Security License for Cisco ISR 4400 Series
6 L-LIC-CT2504-5A Cisco 2500 License L-LIC-CT2504-5A 5 AP Adder Licenses for 2504 WLAN Controller (e-Delivery)
7 FL-4320-PERF-K9 FL-4320-PERF-K9 Increases the performance from base performance 50 Mbps to 100 Mbps
8 SL-4320-SEC-K9 Security License for Cisco ISR 4320 Series
9 SL-4330-APP-K9 AppX License (Paper) for Cisco 4331 (System)
10 L-LIC-CT5508-5A Cisco 5500 Wireless Controller License – L-LIC-CT5508-5A 5 AP Adder License for the 5508 Controller (eDelivery) for Cisco 5500

آیا این لیست ها به شما کمک می کند ؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوئیچ سیسکو ، قیمت سوئیچ سیسکو ، خرید سوئیچ سیسکو و … روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Nexus 2000 و Nexus 3000

تقابل سوئیچ های هوشمند Cisco 250 و Cisco Business 250

آیا سوئیچ های Cisco 250 و Cisco Business 250 یکسان نیستند ؟

ممکن است این سوال را داشته باشید . در واقع ، من هم اولین بار که متوجه شدم سیسکو قصد دارد سوئیچ هوشمند جدید Cisco Business 250 را منتشر کند ، این سوال را داشتم . بنابراین من داده اطلاعات آن را با دقت مطالعه کردم و دریافتم که ویژگی های آن با سوئیچ های هوشمند قدیمی Cisco 250 یکسان است .

چرا سیسکو دو سوییچ سری مشابه SMB تولید می کند ؟

ممکن است اکنون تفاوت در نام آنها را پیدا کنید . بله ، ” Business ” .

در نمای کلی سیسکو از سری Business 250 ، گفته می شود که این سری جدید داشبورد جدیدی با عنوان ” Cisco Business Dashboard ” دارند .

داشبورد تجاری سیسکو چیست ؟

“Cisco Business Dashboard ابزاری برای مدیریت شبکه برای سوئیچ های سیسکو ، روترها و wireless access points است . این کار با مدیریت خودکار استقرار ، monitoring و مدیریت چرخه حیات شبکه ، کار مدیریت یک شبکه تجاری را ساده می کند .

داشبورد تجاری سیسکو در آگوست سال 2020 در دسترس خواهد بود.

این توضیحات از سیسکو است . اوه ، یک ابزار مدیریتی جدید برای دستگاه های SMB سیسکو . بنابراین ممکن است در آینده روترهای Cisco Business ، نقاط دسترسی بی سیم Cisco Business را مشاهده کنیم . سیسکو دوست دارد با استفاده از این روش سخت افزار خود را ارتقا دهد ، درست است ؟ ما دیده ایم که ” Cisco ONE ” در روترهای ISR 4000 ، سوئیچ های Catalyst 3850 وجود دارد …

ویژگی هایی در داشبورد تجاری سیسکو وجود دارد :

  • دستگاه ساده راه اندازی شده است
  • استقرار با Zero-touch پیچیدگی را برطرف می کند در حالی که business agility را بهبود می بخشد .
  • به طور خودکار دستگاه های شبکه شما را کشف کرده و نمودار توپولوژی و گزارش موجودی مفصلی را ارائه می دهد .
  • داشبورد نظارت قابل تنظیم به شما امکان می دهد تا به راحتی وضعیت فعلی و عملکرد شبکه خود را مشاهده کنید .
  • اطلاعات دقیق چرخه زندگی در مورد دستگاه های شبکه شما را شامل می شود – از جمله وضعیت نگهداری و ضمانت و end-of-life bulletins .
  • رابط واحد برای پیکربندی اطلاعات سیستم ، شبکه های بی سیم ، شبکه های مجازی و سوئیچینگ اترنت .

به جز ابزار مدیریت ، فقط کمی تفاوت بین سوئیچ های هوشمند Cisco 250 و Cisco Business 250 وجود دارد .

جدول 1 را ببینید .

Series Cisco Business 250 Smart Switches Cisco 250 Smart Switches
Model Capacity in millions of packets per second (mpps) (64-byte packets) Switching capacity in gigabits per second (Gbps) Model Capacity in millions of packets per second (mpps) (64-byte packets) Switching capacity in gigabits per second (Gbps)
CBS250-8T-E-2G 14.88 20.0 SF250-24 9.52 12.8
CBS250-8PP-E-2G 14.88 20.0 SF250-24P 9.52 12.8
CBS250-8P-E-2G 14.88 20.0 SF250-48 13.10 17.6
CBS250-8FP-E-2G 14.88 20.0 SF250-48HP 13.10 17.6
CBS250-16T-2G 26.78 36.0 SG250-08 11.90 16.0
CBS250-16P-2G 26.78 36.0 SG250-08HP 11.90 16.0
CBS250-24T-4G 41.66 56.0 SG250-10P 14.88 20.0
CBS250-24PP-4G 41.66 56.0 SG250-18 26.78 36.0
CBS250-24P-4G 41.66 56.0 SG250-26 38.69 52.0
CBS250-24FP-4G 41.66 56.0 SG250-26HP 38.69 52.0
CBS250-48T-4G 77.38 104.0 SG250-26P 38.69 52.0
CBS250-48PP-4G 77.38 104.0 SG250-50 74.41 100.0
CBS250-48P-4G 77.38 104.0 SG250-50HP 74.41 100.0
CBS250-24T-4X 95.23 128.0 SG250-50P 74.41 100.0
CBS250-24P-4X 95.23 128.0 SG250X-24 95.23 128.0
CBS250-24FP-4X 95.23 128.0 SG250X-24P 95.23 128.0
CBS250-48T-4X 130.94 176.0 SG250X-48 130.94 176.0
CBS250-48P-4X 130.94 176.0 SG250X-48P 130.94 176.0

البته ظاهر سوئیچ های Cisco 250 و Cisco Business 250 متفاوت است .

شکل 1. سوئیچ های هوشمند Cisco 250

Cisco 250 و Cisco Business 250

شکل 2. سوئیچ های هوشمند Cisco Business 250

Cisco 250 و Cisco Business 250

سوئیچ های هوشمند Business 250 جدید در آگوست سال 2020 منتشر می شود . اکنون می توانیم از سوئیچ های 250 smb قدیمی به روزرسانی کنیم .

اگر نظر دیگری دارید ، از اظهار نظر شما استقبال می کنیم .

سایر مقایسه ها :

راهنمای خریدار : سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 سیسکو

راهنمای خریداران : سری های 350X و 550X

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Nexus 2000 و Nexus 3000

راهنمای خریدار : سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 سیسکو

از آنجا که هر دوی سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 ، سوئیچ های مرکز داده های سطح بالا هستند ، تفاوت های آن ها چیست ؟ ما در این پست آنها را با هم مقایسه خواهیم کرد تا به انتخاب مناسب مراکز داده شما کمک کنیم .

سوئیچ سری Cisco Nexus 2000 چیست ؟

در بررسی سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 سیسکو ابتدا به سراغ این سوئیچ می رویم . چابکی ، انعطاف پذیری و سادگی در مقیاس عملیات مرکز داده خود را با توسعه دهنده پارچه ای سری Cisco Nexus 2000 ساده کنید . به عنوان بخشی از نمونه کارها شبکه مرکز داده های سیسکو ، آنها در زیرساخت های شبکه موجود و همچنین زیرساخت های برنامه کاربردی سیسکو (Cisco ACI) ادغام می شوند . این توسعه دهنده های پارچه یک راه حل انعطاف پذیر برای اضافه کردن اتصال پورت دسترسی به شبکه مرکز داده شما ارائه می دهند .

این سوئیچ Nexus 2000 است .

Nexus 2000 و Nexus 3000

سوئیچ سری Cisco Nexus 3000 چیست؟

در بررسی سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 سیسکو حال نوبت به این سوئیچ رسیده است . سوئیچ های سری Cisco Nexus 3000 با ارائه 24 تا 128 پورت با قابلیت اتصال انعطاف پذیر ، کارایی بالا و مجموعه ای از ویژگی های جامع ، برای استقرار بالای مرکز داده طراحی شده اند . سوئیچ انعطاف پذیر ، Top-of-Rack ، Layer 2 و 3 را انتخاب کنید که سوئیچ هایی با تأخیر کم ، برنامه ریزی بالا و چگالی بالا را در یک فاکتور فرم جمع و جور ثابت به شما ارائه می دهد .

این سوئیچ Nexus 3000 است .

Nexus 2000 و Nexus 3000

تفاوت های بین سوئیچ های Nexus 2300 و Nexus 3000 چیست ؟

Nexus 2000 ، Nexus 2200 و Nexus 2300 را ارائه می دهد . Nexus 2300 ارزش مقایسه با Nexus 3000 را دارد . در جدول 1 این مقایسه انجام شده است .

Series Nexus 3000 Series Switches Nexus 2300 Series Fabric Extenders
Key Features
Target deployments Fixed data center Modular data center
Capacity
Port quantity 48-96 x 1G, 128 x 25 G, 24-128 x 10 G, 64 x 50 G, 32 x 100 G 24-48 x 1 G, 32-48 x 10 G
Port types 1/10/25/40/50/100 G 1/10 G
Switching capacity 176 Gbps-6.4 Tbps 80-240 Gbps
Stacking/chassis bandwidth 176 Gbps-6.4 Tbps 80-240 Gbps
IPv4 routes 16-128k 16-128k
IPv6 routes 8k 8k
Flash memory installed size 2-64 GB 2-64 GB
Networking
Advanced switching Layer 2/3 Layer 2/3
Jumbo frame support 9216 bytes 9216 bytes
MAC address table size 136-288k entries 256k entries
Power
Power redundancy yes yes
Power redundancy scheme 1+1 1+2
Power provided 402-715W 650-1200W
Nominal voltage AC 100-240V AC 200-277V, DC 240-380V
Form factor
Configuration Fixed data center Fixed data center
Height (rack units) 1-2 RU 1 RU
Slots free quantity 0 0
Slots total quantity 4 4
Depth 22.4 in 14-17 in
Height 1.7-3.4 in 1.7 in
Width 17.3-17.4 in 17.3 in
Weight 22-33 lb 15-17 lb
Security
Encryption protocols AES128, SSH, TLS, IPSec AES128, SSH, TLS, IPSec
MPLS yes yes
IGMP snooping yes yes
NetFlow yes yes
Programmability
NETCONF/YANG yes yes
Python yes yes
Containers yes yes
NX-API yes yes
Software
Operating system NX-OS/ACI NX-OS/ACI
License type perpetual perpetual
Support
Warranty Limited hardware warranty Limited hardware warranty
Service 10-day advance parts replacement, technical support 10-day advance parts replacement, technical support
Support full contract period 1 year, technical support 1 year, technical support

اگر نظر خاصی در این رابطه دارید ، خوشحال می شویم که نظرات شما را دریافت کنیم .

سفارش سوئیچ سیسکو از وب سایت rootlan فراموش نشود .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

سری های 350X و 550X

راهنمای خریداران : سری های 350X و 550X

در این پست سری های 350X و 550X از سوئیچ های سیسکو را با هم مقایسه می کنم . اما سیسکو برای نیازهای مختلف مجموعه ای از سوئیچ های SMB را در اختیار مشتریان قرار می دهد . آن ها عبارتند از:

  • Cisco 300 Series Managed Switches
  • Cisco 200 Series Smart Switches
  • Cisco 350 Series Managed Switches
  • Cisco 250 Series Smart Switches
  • Cisco 500 Series Stackable Managed Switches
  • Cisco 110 Series Unmanaged Switches
  • Cisco 220 Series Smart Switches
  • Cisco 350X Series Stackable Managed Switches
  • Cisco 550X Series Stackable Managed Switches

سری های 350X و 550X

با این حال ، سریال های زیادی وجود دارند که ما هیچ ایده ای در مورد این که کدام یک را انتخاب کنیم نداریم .

هر دو سری 350X و 550X ، سوئیچ های مدیریت شده پشته هستند .

سوئیچ های مدیریت شده Stackable Series Cisco 350X ، 24 یا 48 پورت اتصال Gigabit و Multigigabit Ethernet را با 10 پیوند Gigabit فراهم می کنند . مدل های سیسکو 350XG 12 ، 24 یا 48 پورت از هر 10 Gigabit Ethernet را فراهم می کند ، و پایه ای محکمی برای برنامه های تجاری فعلی شما و همچنین برنامه هایی است که برای آینده برنامه ریزی می کنید . علاوه بر این ، این سوئیچ ها بدون IT staff قابل نصب و مدیریت هستند . پلت فرم های SG350X مقرون به صرفه ترین سیستم عامل های Cisco با 10 Gigabit Ethernet و stacking هستند .

350X و 550X

سری Cisco 550X افزونگی سخت افزار فن و نیرو را شامل می شود و دسترسی کلی شبکه را افزایش می ده د. مدل های SG550X و SF550X دارای 24 یا 48 پورت Gigabit Ethernet و اتصال سریع اترنت با 10 پیوند Gigabit هستند . مدل های SG550XG دارای 16 ، 24 یا 48 پورت 10 گیگابیتی اترنت با هر دو گزینه اتصال مسی و فیبر ، پایه ای محکم برای برنامه های تجاری فعلی شما و همچنین مواردی است که برای آینده برنامه ریزی می کنید . در عین حال ، این سوئیچ ها بدون داشتن تعداد زیادی از IT staff ، به راحتی قابل نصب و مدیریت هستند .

350X و 550X

سیسکو 350X در مقابل 550X

جدول زیر مشخصات مختلف 350X و 550X را نشان می دهد .

Model Cisco 350X series Cisco 550X series
Device type Switch: 1/10G, 12/24/48 ports, L3 managed Switch: 100M/1G/10G, 16/24/48 ports, L3 managed
Enclosure type Rack-mountable, 1RU Rack-mountable, 1RU
Switching capacity 128 Gbps -960 Gbps 84.8 Gbps -960 Gbps
Forwarding performance (64-byte packets) 178.56 Mpps -714.24 Mpps 63.09 Mpps -714.24 Mpps
MAC address table size 16,000 or 32,000 entries 16,000 or 64,000 entries
Capacity (active VLANS) 4000 4000
Routing protocol Static IPv4 /IPv6 routing RIPv2, VRRP, PBR, static IPv4/IPv6 routing
Remote management protocol SNMP1, RMON1, RMON2, RMON3, RMON9, Telnet, SNMPv3, SNMPv2c, HTTP, HTTPS, SSH, CLI SNMPv1, RMON1, RMON2, RMON3, RMON9, Telnet, SNMPv3, SNMPv2c, HTTP, HTTPS, SSH, CLI
Features Stacking, flow control, Layer 2 switching, Layer 3 switching, VLAN support, IPv6 support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, access control list (ACL) support, quality of service (QoS), reset button, LACP support, Energy Efficient Ethernet, dynamic VLAN support (GVRP), advanced threat protection, IPv6 first-hop security, static routing, sFlow, RSPAN Stacking, flow control, Layer 2 switching, Layer 3 switching, VLAN support, IPv6 support, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, access control list (ACL) support, quality of service (QoS), reset button, LACP support, Energy Efficient Ethernet, dynamic VLAN support (GVRP), advanced threat protection, IPv6 first-hop security, static routing, dynamic routing, policy based routing, sFlow, RSPAN, hardware redundancy
RAM 512 MB 512 MB
Flash memory 256 MB 256 MB
Interfaces Downlinks, uplinks, GE OOB port, console – RJ45 Downlinks, uplinks, GE OOB port, console – RJ45, RPS port
Power supply Internal Internal
Voltage required (AC 120/230V (50/60 Hz (AC 120/230V (50/60 Hz
Cables included 1 x console cable 1 x console cable
Minimum operating temperature (32°F (0°C (32°F (0°C
Maximum operating temperature (122°F (50°C (122°F (50°C
Humidity range operating 10-90% (noncondensing) 10-90% (noncondensing)
Minimum storage temperature (-4°F (-20°C (-4°F (-20°C
Maximum storage temperature (158°F (70°C (158°F (70°C
Humidity range storage 10-90% (noncondensing) 10-90% (noncondensing)

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com