سوئیچ PoE WS-C2960C-12PC-L

5 نوع پورت Cisco PoE Switch

اخیراً ، با پیشرفت سریع فناوری اینترنت ، PoE Switch از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند . بسیاری از دستگاه های کوچک ، مانند Access points ، آی پی فون ها و سایر دستگاههایی که نمی توانند خودشان از طریق آن ها تغذیه شوند ، برای تأمین انرژی آنها به کلیدهای PoE نیاز دارند .

منظور از PoE Switch چیست ؟

سوئیچ POE یک سوئیچ شبکه است که دارای تزریق Power over Ethernet می باشد . به سادگی سایر دستگاه های شبکه را به صورت عادی به سوئیچ متصل کنید و سوئیچ تشخیص می دهد که با POE سازگار هستند و یا به طور خودکار برق را فعال می کنند .

سیسکو ، یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه های شبکه ، بسیاری از سوئیچ های مفید PoE را در اختیار ما قرار می دهد .

در این مقاله ، من قصد دارم پنج نوع سوئیچ Cisco PoE را معرفی کنم : 8 پورت ، 12 پورت ، 16 پورت ، 24 پورت و 48 پورت .

ابتدا نکاتی را در اختیار شما قرار می دهم تا دریابید یکی از سوئیچ های Cisco Catalyst سوئیچ PoE است یا خیر .

بسیار آسان است . شما part-number سوییچ سیسکو را می خوانید ، اگر حرف “P” در آن وجود دارد ، پیدا کنید . اگر “P” وجود داشته باشد ، به این معنی است که این سوئیچ یک سوئیچ PoE است . (توجه ! معنی “P” در سوییچ های سری دیگر مانند nexus متفاوت است . )

به عنوان مثال ، Cisco Catalyst 2960، WS-C2960XR-48LPS-I . شماره قطعه را می خوانیم ، آیا “P” وجود دارد ؟ بله ، 48LPS! این بدان معنی است که سوئیچ WS-C2960XR-48LPS-I یک سوئیچ 48 پورت PoE است .

علاوه بر این ، همچنین می توانیم دریابیم که یک خط زرد در زیر پورت ها وجود دارد (شکل 1) . خط زرد به این معنی است که این درگاه ها عملکرد PoE را فراهم می کنند .

شکل 1. Cisco Catalyst PoE Switch

Cisco PoE Switches

( به هر حال ، اگر “PWR” در شماره قطعه سوئیچ هواوی وجود داشته باشد ، به این معنی است که سوئیچ یک سوئیچ PoE است . )

اکنون بیایید پورت های مختلف سوئیچ Cisco PoE را بیاموزیم .

1 – سوئیچ Cisco PoE – 24 پورت

جدول 1. نمونه هایی از پورت های سیسکو 24 PoE Switch .

Model Description
WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base
WS-C2960X-24PD-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+, LAN Base
WS-C3850-24P-S Cisco Catalyst C3850-24P Switch Layer 3 – 24 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable
WS-C2960L-24PS-LL Catalyst 2960L 24 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-24PS-AP)
C9300-24P-A Catalyst 9300 24-port PoE+, Network Advantage
WS-C3650-24PS-S Cisco Catalyst 3650 24 10/100/1000 Ethernet Ports – 4x1G SFP uplinks- Layer 3 – POE – IP Base IOS – managed
C9200L-24P-4G-E Catalyst 9200L 24-port PoE+ 4x1G uplink Switch, Network Essentials, Need to order DNA License
WS-C2960XR-24PS-I Catalyst 2960-XR 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, IP Lite

2 – Cisco PoE Switch – 48 ports

جدول 2. نمونه هایی از سوئیچ PoE 48 پورت سیسکو .

Model Description
WS-C3850-48P-S Cisco Catalyst C3850-48P Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable
WS-C2960L-48PS-LL Catalyst 2960L 48 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-48PS-AP)
C9300-48P-A Catalyst 9300 48-port PoE+, Network Advantage
WS-C3650-48PS-S Cisco Catalyst 3650 48 10/100/1000 Ethernet PoE ports – 4 x 1G Uplinks – Layer 3 switching – IP Base IOS – Managed
C9200L-48P-4X-E Catalyst 9200L 48-port PoE+ 4x10G uplink Switch, Network Essentials, needs to order DNA License
WS-C2960X-48FPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base
WS-C2960XR-48TS-I Catalyst 2960-XR 48 GigE, 4 x 1G SFP, IP Lite
WS-C2960XR-48LPS-I Catalyst 2960-XR 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, IP Lite

3 – Cisco PoE Switch – 16 ports

جدول 3. نمونه هایی از PoE سوئیچ 16 ports سیسکو .

Model Description
WS-C2960L-16PS-LL Catalyst 2960L 16 port GigE with PoE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
SF110D-16HP Cisco SF110D-16P 16-port 10/100 PoE Desktop Switch

در حقیقت ، در خانواده سوئیچ های سیسکو تعداد زیادی سوئیچ 16 پورت PoE وجود ندارد .

4 – Cisco PoE Switch – 12 ports

نمونه هایی از PoE سوئیچ 12 ports سیسکو .

Model Description
WS-C3560CX-12PC-S Cisco Catalyst 3560-CX 12-port compact Switch Layer 3, POE- 12 x 10/100/1000 Ethernet Ports, 2 SFP&2GE uplinks- Data IP Base – Managed
WS-C3560CX-12PD-S Cisco Catalyst 3560-CX 12-port compact Switch Layer 3, POE- 12 x 10/100/1000 Ethernet Ports, 2 SFP+ 10G&2GE uplinks- Data IP Base – Managed
WS-C2960C-12PC-L atalyst 2960C Switch 12 FE PoE, 2 x Dual Uplink, Lan Base

معمولاً در خانواده سوئیچ های Cisco Compact 12 پورت سوئیچ PoE وجود دارد .

5 – Cisco PoE Switch – 8 ports

نمونه هایی از PoE سوئیچ 8 ports سیسکو .

Model Description
WS-C2960L-8PS-LL Catalyst 2960L 8 port GigE with PoE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
SF302-08P 8 10/100 PoE ports with 62W power budget, 2 combo mini-GBIC ports

تعداد زیادی از Cisco PoE switch های 8 پورت موجود نیست .

نکات: سوئیچ Cisco PoE + و سوئیچ Cisco UPoE

علاوه بر تفاوت پورت ها ، بین سوئیچ Cisco PoE تفاوت دیگری نیز وجود دارد ، مانند سوئیچ PoE + ، سوئیچ UPoE.

حداکثر توان PoE تحویل شده توسط PSE 15.4W است .

موارد جدید در + PoE چیست ؟ یعنی حداکثر توان تحویل داده شده توسط PSE از PoE + 30W است .

UPoE چطور ؟

در سال 2014 ، سیسکو پیاده سازی PoE غیر استاندارد دیگری را با نام Universal Power over Ethernet (UPOE) ایجاد کرد . ما همچنین آن را PoE ++ می نامیم . حداکثر قدرت آن 60 وات است .

سری Cisco Catalyst 9000 خانواده را تغییر می دهد ، Catalyst 9300 و 9400 وجود دارد که می تواند از UPoE پشتیبانی کند در حالی که Catalyst 9200 فقط از PoE + پشتیبانی می کند . کاتالیست 3850 ، 3650 و 2960X / XR + PoE + را فراهم می کند . علاوه بر این ، Catalyst 3850 همچنین مانند WS-C3850-24U UPoE را نیز فراهم می کند .

برای خرید سوئیچ سیسکو ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Cisco StackWise Virtual

Cisco Stackwise Virtual چیست ؟ 6 پرسش و پاسخ شما باید بدانید !

آیا فناوری Cisco Stackwise Virtual را روی سوئیچ های Cisco می شناسید ؟

اگر از این سوئیچ ها استفاده کرده اید ، باید از تکنولوژی آن مطلع باشید .

پیش از این ، ما فناوری های StackWise-480 را می شناسیم ، اما در این مقاله ، این فناوری جدید را فرا خواهیم گرفت .

1 – Cisco Stackwise Virtual چیست ؟

این فناوری یک فناوری مجازی سازی سیستم شبکه است که دو سوئیچ را به یک سوئیچ مجازی جفت می کند . این فناوری بهره وری عملیاتی را ساده می کند زیرا ما فقط می توانیم یک plane را کنترل کنیم تا سوئیچ های انباشته را مدیریت کنیم .

از طریق این فناوری ، با استفاده از اتصال اترنت 40 G یا 10 G ، دو سوئیچ فیزیکی به عنوان یک سوئیچ مجازی منطقی واحد کار می کنند .

2 – فناوری مجازی Cisco Stackwise چه مزایایی دارد ؟

اخبار و مزایای Cisco Stackwise Virtual چیست ؟

در مقایسه با فناوری StackWise قدیمی ، این فناوری نسل بعدی این مزایا را فراهم می کند :

  • ساده بودن : دو سوئیچ اضافی Cisco Catalyst® را به عنوان یک موجود منطقی واحد در توپولوژی شبکه و از دیدگاه عملی سازی مجازی سازی کنید .
  • قابل اطمینان بودن : یک هواپیمای کنترل واحد با فناوری Stateful Switchover (SSO) برای ارتباطات بدون توقف تجاری می سازد .
  • مقیاس پذیر بودن : معماری حمل و نقل توزیع شده به طور کلی پهنای باند شبکه را افزایش می دهد ، در نتیجه تجربه کاربر بهبود می یابد .
  • قابل کنترل بودن : یک plane مدیریتی به عنوان یک موجود واحد و با برنامه های مدیریت زیرساخت های Cisco APIC-EM و Cisco Prime® یکپارچه است .

3 – کدام مجموعه ها از فناوری مجازی Cisco Stackwise پشتیبانی می کنند ؟

سری بسیاری از سوئیچ های سیسکو وجود دارد و این سری ها از Cisco Stackwise Virtual پشتیبانی می کنند :

با شروع نسخه 16.8.1 ، همه مدل های Catalyst 3850 XS و سوئیچ های سری Cisco Catalyst 9500 ازاین فناوری جدید پشتیبانی می کنند .

با شروع انتشار 16.9.1 ، StackWise Virtual فقط در شاسی Catalyst C9404 و C9407 پشتیبانی می شود ، با پشتیبانی از تنها سرپرست منفرد که در همان تعداد شکاف هر دو شاسی شرکت کننده مجازی قرار دارد .

با انتشار نسخه 16.12.x ، Cisco Catalyst 9600 Series سوئیچ های Cisco Stackwise Virtual را ایجاد می کند .

4 – نحوه پیکربندی Cisco StackWiseمجازی چگونه است ؟

همانطور که سوئیچ های سیسکو را داریم که از این فناوری پشتیبانی می کنند ، چگونه می توان آن را پیکربندی کرد ؟

جدول 1. روش پیکربندی Cisco StackWise Virtual

پیکر بندی Cisco StackWise Virtual

5 – تفاوت Cisco Stackwise مجازی و StackWise-480 چیست ؟

StackWise-480 یک فناوری قدیمی سوئیچ سوئیچ سیسکو است که به کابل ها و کیت های پشته نیاز دارد . با این حال ، فناوری Cisco Stackwise مجازی لایه دسترسی یا توزیع را با استفاده از پورت ها و کابل های سریع StackWise صفحه پشتی بسیار ساده می کند . این بدان معناست که هنگام پیکربندی StackWise Virtual جدید ، نیازی به تهیه کابل های پشته ، کیت ها یا سایر لوازم جانبی برای اتصال سوئیچ ها نداریم .

6 – نکات بیشتر : پیوند مجازی StackWise (SVL) چیست ؟

ما همچنین می توانیم “SVL” را در صفحه داده سری Catalyst 9000 ببینیم ، اما این چیست ؟

در حقیقت ، SVL یک پیوند سیستم ویژه بین شاسی بین دو عضو پشته در یک دامنه StackWise Virtual است . این امکان را فراهم می کند که ارتباطات پارچه ای پشته را از طریق پورت های شبکه گسترش دهید تا سیستم مجازی شود . اتصالات SVL هیچ پروتکل شبکه ای را اجرا نمی کنند و در توپولوژی شبکه های لایه 2 و لایه 3 شفاف باقی می مانند.

اگر در مورد فناوری مجازی Cisco StackWise سوالاتی دارید ، می توانید برای اطلاعات بیشتر این منابع را بخوانید .

Cisco Catalyst 9000 Platform StackWise Virtual
High Availability Configuration Guide, Cisco IOS XE Everest 16.6.x (Catalyst 9500 Switches)
Cisco StackWise Virtual – FAQ

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

لینک های مفید : سوئیچ سیسکو

سوئیچ های Cloud-managed

سوئیچ های On-premises و سوئیچ های Cloud-managed

سوئیچ ها مواردی مانند کامپیوتر ، چاپگرها و سرورها را به هم متصل می کنند و شبکه ای از منابع مشترک ایجاد می کنند . سوئیچ ها انواع مختلفی دارند ، اما دارای دو دسته اساسی on-premises و cloud-managed هستند .

سوئیچ های On-premises

اگر به کنترل دقیق تری از ترافیک شبکه خود احتیاج دارید ، به یک سوئیچ On-premises نیاز دارید . یک سوئیچ کنترل شده در محل به شما امکان می دهد LAN خود را پیکربندی و نظارت کنید . اگر می خواهید شبکه ها را متصل کنید ، به یک سوئیچ مدیریت شده با قابلیت لایه 2 یا لایه 3 نیاز دارید .

سوئیچ های cloud-managed

اگر می خواهید یک تیم کوچک IT داشته باشید ، به یک سوئیچ cloud-managed نیاز دارید . این سوئیچ می تواند مدیریت شبکه شما را ساده کند . شما یک رابط کاربری ساده ، مدیریت چند پشته ای چند سایته و به روزرسانی های خودکار مستقیماً به سوئیچ تحویل می دهید .

سوئیچ های Cloud-managed

Cisco 350X Series Stackable Managed Switch

این سوئیچ ها که به قابلیت های امنیتی پیشرفته ای مجهز هستند ، قابلیت استقرار 10 گیگابیت اترنت را دارند . جادوگران پیکربندی و پشته بندی واقعی ، پیکربندی ، مدیریت و عیب یابی چندین سوئیچ فیزیکی را به عنوان یک دستگاه آسان می کند – امکان گسترش در آینده .

ویژگی های Cisco 350X Series Stackable Managed Switch

  • اترنت 10 گیگابایتی با کارایی بالا
  • عملکرد چند منظوره
  • پیکربندی و مدیریت آسان
  • برق بیش از اترنت پلاس (PoE +) و 60W PoE
  • قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری بالا
  • عملیات IT ساده شده است
  • انباشته واقعی
  • امنیت قوی
  • پشتیبانی از IPv6
  • مدیریت ترافیک لایه پیشرفته 3
  • بازده برق
  • استقرار خودکار صدا در سراسر شبکه
  • آرامش خاطر و حمایت از سرمایه گذاری

Cisco 550X Series switches features

این سوئیچ های قابل انعطاف ، قابل مدیریت Ethernet ، قابلیت های پیشرفته و عملکرد برتر شما را برای پشتیبانی از یک محیط شبکه با طلب بیشتر فراهم می کنند . با قابلیت انباشته شدن حداکثر 8 واحد و 400 پورت در یک پشته ، به شما کمک می کنند تا به برنامه های اضافی ، دستگاه ها و کاربران پاسخ دهید .

ویژگی های Cisco 550X Series switches features

  • پشتیبانی از استاندارد انرژی کارآمد اترنت (IEEE 802.3az) ، که با نظارت بر میزان ترافیک در یک پیوند فعال و قرار دادن پیوند به حالت خواب در دوره های آرام ، مصرف انرژی را کاهش می دهد .
  • جدیدترین مدارهای مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) که از فناوری کم قدرت 28 یا 40 نانومتری و پردازنده های کم توان و با کارایی بالا ARM استفاده می کنند .
  • خاموش شدن خودکار برق در درگاه ها هنگام قطع شدن لینک .
  • LED هایی که می توانند برای صرفه جویی در مصرف انرژی خاموش شوند .
  • هوش تعبیه شده برای تنظیم قدرت سیگنال بر اساس طول کابل اتصال .
  • فن های هوشمندی که در آنها سرعت فن به طور خودکار با توجه به دمای سوئیچ تنظیم می شود تا صدای صوتی را کاهش دهد و در مصرف انرژی صرفه جویی کند .

سوئیچ های Cloud-managed

Cisco Catalyst 9200 Series Switches

سری Catalyst 9200 بهترین ویژگی های breed را به شما ارائه می دهد . این بسیار امن و همیشه روشن است و برای هر بار تجربه عالی سادگی فناوری اطلاعات را فراهم می کند .

ویژگی های Cisco Catalyst 9200 Series Switches

  • قابلیت حداکثر 48 پورت Power over Ethernet Plus (PoE +)
  • انعطاف پذیری با واحد های قابل تعویض میدانی (FRU) و منبع تغذیه اضافی ، فن ها و اتصالات مدولار
  • گزینه های downlink انعطاف پذیر با داده ، PoE + یا mGig
  • بازده عملیاتی با انباشته شدن هواپیمای اختیاری ، پشتیبانی از پهنای باند انباشته تا 160 گیگابیت بر ثانیه
  • UADP 2.0 Mini با CPU یکپارچه مقیاس بهینه شده با ساختار هزینه بهتر را به مشتریان ارائه می دهد
  • امنیت پیشرفته با رمزگذاری AES-128 MACsec ، تقسیم بندی مبتنی بر سیاست و سیستم های قابل اعتماد
  • قابلیت های لایه 3 ، از جمله OSPF ، EIGRP ، ISIS ، RIP و دسترسی روت شده
  • نظارت بر شبکه پیشرفته با استفاده از NetFlow انعطاف پذیر کامل

Cisco Catalyst 1000 Series Switches

با داشتن طیف گسترده ای از Power over Ethernet (PoE) و ترکیبات پورت ، این سوئیچ ها با مدیریت آسان می توانند نیازهای شبکه های حداکثر 250 کاربر را پشتیبانی کنند و از فناوری اطلاعات ناب پشتیبانی می کنند .

ویژگی های Cisco Catalyst 1000 Series Switches

  • داده های 8 ، 16 ، 24 ، یا 48 گیگابیتی اترنت یا پورت های + PoE با نرخ انتقال خط
  • 2 یا 4 ثابت 1 گیگابیتی اترنت Pluggable شکل کوچک (SFP) / RJ 45 دسته کوچک موسیقی جاز یا 4 پیوند ثابت 10 گیگابیتی اترنت پیشرفته SFP (SFP +)
  • PoE + پشتیبانی دائمی با بودجه برق تا 740 وات
  • گزینه های مدیریت CLI و / یا بصری UI بصری
  • نظارت بر شبکه از طریق جریان نمونه برداری شده (sFlow)
  • امنیت با پشتیبانی از 802.1X برای دستگاه های متصل ، آنالیز پورت سوئیچ (SPAN) و محافظ واحد داده پروتکل پل (BPDU)
  • مدل های بدون فن جمع و جور با عمق کمتر از 13 اینچ (33 سانتی متر) موجود است

Cisco Meraki MS120 Compact Series Switches

این سوئیچینگ Cloud-managed برای شعبه کوچک بسیار مناسب است . این مجموعه امکان سوئیچینگ لایه 2 و یک سیستم مدیریت متمرکز را فراهم می کند که به مدیران امکان مشاهده چشمگیر شبکه آن ها را می دهد .

ویژگی های Cisco Meraki MS120 Compact Series Switches

  • شعبه / دسترسی اساسی ؛ اتصال شبکه ایمن لایه سوئیچینگ دسترسی 2
  • 24/48 / گیگابیت اترنت
  • فقط مجازی
  • رله DHCP

Cisco Meraki MS210 Stackable Access Series Switches

سوئیچینگ Cloud-managed برای شعبه و پردیس کوچک : این سوئیچ های قابل انعطاف 1G امکان تغییر لایه 2 را به همراه سیستم مدیریت متمرکز فراهم می کند که دید عمیقی در شبکه شما دارد .

ویژگی های Cisco Meraki MS210 Stackable Access Series Switches

  • استقرار پردیس های کوچک اتصال شبکه ایمن اتصال اولیه لایه 3
  • 24/48 / گیگابیت اترنت؛ 2 ، پورت های انباشته 1 پورت مدیریت با خودکار MDIX
  • 80G (2 × 40G) VirtualMS225 سازگار است
  • فقط مسیریابی استاتیک رله DHCP

سوئیچ های Cloud-managed

اگر شما به سوئیچ های سیسکو برای شبکه های کسب و کار کوچک علاقه مند هستید ، می توانید با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT

برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT برای شما

آیا برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT در سال 2020 را می شناسید ؟

اگر ایده ای ندارید ، می توانیم برخی از محصولات را به شما پیشنهاد دهیم .

برترین روترهای سیسکو در سال 2020

Rank Model Description Price (US$)
1 ASR1001-X Cisco ASR1000-series router, Build-in Gigabit Ethernet port, 6 x SFP ports, 2 x SFP+ ports, 2.5G system bandwidth 5589
2 ISR4331/K9 Cisco 4000 Router, 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 900
3 ISR4321/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 599
4 ISR4431/K9 500Mbps-1Gbps system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, multi-Core CPU, Dual-power, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 3302
5 ISR4331-SEC/K9 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 1488
6 ISR4451-X/K9 1-2G system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, 10 Core CPU, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 5768
7 C881-K9 Cisco 881 Ethernet Security Router, SSL, VPN, Firewall, 4 switching ports 354
8 ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM 399
9 CISCO1921/K9 Cisco ISR 1900 Series, Cisco 1921 Modular Router, 2 GE, 2 EHWIC slots, 512DRAM, IP Base 381
10 ASR1001 Cisco ASR1000-series router, QuantumFlow processor, 2.5G system bandwidth, WAN aggregation, SPA slot, SIP10, OTV, VPL, LISP 9350
11 CISCO1941/K9 Cisco 1941 Router w/2 GE,2 EHWIC slots,256MB CF,512MB DRAM,IP Base 378
12 C891F-K9 CISCO C891F-K9 small business branch router, 1 SFP, 4 POE, security, wireless controller, AVC, WAN optimization, multimedia collaboration 588
13 CISCO2911/K9 Cisco 2911 router w/3 GE,4 EHWIC,2 DSP,1 SM,256MB CF,512MB DRAM,IPB 1718
14 ISR4331-V/K9 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 1833
15 ASR1002-X Cisco ASR1000-series router, Build-in Gigabit Ethernet port, 5G system bandwidth, 6 x SFP ports 11103
16 ISR4351/K9 200Mbps-400Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 3 SFP ports, multi-Core CPU,2 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 2099
17 CISCO2921/K9 Cisco 2921 Router w/3 GE,4 EHWIC,3 DSP,1 SM,256MB CF,512MB DRAM,IPB 1707
18 ISR4321-SEC/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 998
19 ISR4321-V/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM,  Voice Bundle, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 1193
20 ISR4431-SEC/K9 500Mbps-1Gbps system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, multi-Core CPU, Dual-power, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 4694

برترین سوئیچ های سیسکو در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base 760
2 WS-C2960X-48FPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base 1697
3 WS-C2960X-24TS-L Catalyst 2960-X 24 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base 582
4 WS-C2960X-48TS-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base 1000
5 WS-C2960X-48FPD-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1980
6 C2960X-STACK Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module 280
7 WS-C2960X-48LPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base 1499
8 C3850-NM-2-10G Cisco 3850 Series Network Module C3850-NM-2-10G 2 x 10GE Network Module 635
9 WS-C2960X-24PD-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1195
10 WS-C3850-12S-S Cisco Catalyst C3850-12S Switch Layer 3 – 12 SFP – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 2798
11 WS-C3850-48P-S Cisco Catalyst C3850-48P Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable 4078
12 WS-C2960X-48TD-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1569
13 C3850-NM-4-10G Cisco 3850 Series Network Module C3850-NM-4-10G 4 x 10GE Network Module 999
14 WS-C3850-24XS-S Cisco Catalyst C3850-24XS-S Switch Layer 3 – 24 SFP/SFP+ – 1G/10G – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 5997
15 WS-C3850-12XS-S Cisco Catalyst C3850-12XS-S Switch Layer 3 – 12 SFP/SFP+ – 1G/10G – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 4516
16 WS-C3850-24T-S Cisco Catalyst 3850 24 Port IP Base 1632
17 WS-C3850-24P-S Cisco Catalyst C3850-24P Switch Layer 3 – 24 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable 2150
18 WS-C2960X-48LPD-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+ LAN Base 1751
19 WS-C3850-48T-S Cisco Catalyst C3850-48T Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet ports – IP Base – managed- stackable 3167
20 C3KX-NM-10G C3KX-NM-10G Network Modules Catalyst 3560-X, 3750-X Series Catalyst 3K-X 10G Network Module option PID 974

برترین تولیدات هوآوی در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 OMXD30000 Huawei Optical Transceiver OMXD30000,SFP+,10G,Multi-mode Module(850nm,0.3km,LC) 97
2 AR169F AR169F,VDSL over POTS with bonding WAN,1GigabitEthernet COMBO WAN,4GigabitEthernet LAN,1 USB 465
3 OSX010000 Optical Transceiver,SFP+,10G,Single-mode Module(1310nm,10km,LC) 105
4 S5720-52X-PWR-SI-AC Huawei S5720-52X-PWR-SI Bundle(48 Ethernet 10/100/1000 PoE+ ports,4 10 Gig SFP+,with 500W AC power) 1060.9
5 S5720-28X-PWR-SI-AC Huawei S5720-28X-PWR-SI Bundle(24 Ethernet 10/100/1000 PoE+ ports,4 of which are dual-purpose 10/100/1000 or SFP,4 10 Gig SFP+,with 500W AC power) 898
6 S5720-28P-PWR-LI-AC 24 Ethernet 10/100/1000 ports,4 Gig SFP,PoE+,370W POE AC power support,overseas 669
7 S6720-30C-EI-24S-AC Huawei S6720-30C-EI-24S Bundle(24 10 Gig SFP+,2 40 Gig QSFP+ interface,with 1 interface slot,with 600W AC power supply) 2296.9
8 AP4050DN Huawei AP4050DN 802.11ac Wave 2, 2 x 2 MIMO, and two spatialstreams AP 133.9
9 S5720-52X-PWR-LI-AC S5720-52X-PWR-LI-AC(48 Ethernet 10/100/1000 ports,4 10 Gig SFP+,PoE+,370W POE AC 110/220V) 1133
10 SFP-GE-LX-SM1310 Optical Transceiver,eSFP,GE,Single-mode Module(1310nm,10km,LC) 92
11 S6720-54C-EI-48S-AC Huawei S6720-54C-EI-48S Bundle(48 10 Gig SFP+,2 40 Gig QSFP+ interface,with 1 interface slot,with 600W AC power supply) 3723.45
12 SFP-1000BaseT 1000BASE-T (RJ45) SFP Electrical Module,Auto Negotiate,100m 87
13 ES0W2PSA0150 150W AC Power Module(Black) 154
14 AP6050DN AP6050DN Mainframe(11ac wave2,indoor,4x4Dual Band,Built-in Antenna,USB) 432
15 S5720-36C-EI-AC S5720-36C-EI-AC(28 Ethernet 10/100/1000 ports,4 of which are dual-purpose 10/100/1000 or SFP,4 10 Gig SFP+, 1 interface slot,with 150W AC) 576.8
16 AR2220E AR2220E,3GE WAN(1GE Combo),2 USB,4 SIC,2 WSIC,1 DSP DIMM,150W AC Power 1153
17 S5720-52P-PWR-LI-AC 48 Ethernet 10/100/1000 ports, 4 Gig SFP, PoE+, 370W POE AC power support, Overseas 978
18 AR1220EVW Huawei AR1220EVW,2GE COMBO,8GE LAN,802.11b/g/n AP,2 USB,2 SIC,build-in 32-channel DSP,PoE Power Adapter
19 S5720-28X-PWR-LI-AC S5720-28X-PWR-LI-AC(24 Ethernet 10/100/1000 ports,4 10 Gig SFP+,PoE+,370W POE AC 110/220V) 751
20 S5720-28P-LI-AC 24 Ethernet 10/100/1000 ports, 4 Gig SFP, AC power support, Overseas 288

برترین تولیدات HPE در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 815100-B21 HPE 32GB (1x32GB) Dual Rank x4 DDR4-2666 CAS-19-19-19 Registered Smart Memory Kit 225
2 805351-B21 HPE 32GB (32GB) Dual Rank x4 DDR4-2400 CAS-17-17-17 Registered Memory Kit 451
3 726719-B21 HP 16GB (1x16GB) Dual Rank x4 DDR4-2133 CAS-15-15-15 Registered Memory Kit:ProLiant Servers – Memory Gen 9 255
4 J9150D Aruba 10G SFP+ LC SR 300m MMF XCVR:Aruba Aruba Campus Transceivers 196
5 881457-B21 HPE 2.4TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) SC 3yr Wty 512e Digitally Signed Firmware HDD 385
6 655710-B21 HPE 1TB SATA 6G Midline 7.2K SFF (2.5in) SC 1yr Wty Digitally Signed Firmware HDD 275
7 J9538A Aruba 8-port 10GbE SFP+ v2 zl Module
8 805349-B21 HPE 16GB 1Rx4 PC4-2400T-R Kit:ProLiant Servers – Memory Gen 9 242
9 J8177D Aruba 1G SFP RJ45 T 100m Cat5e XCVR (5 Units) 760
10 875503-B21 HPE 240GB SATA 6G Read Intensive SFF (2.5in) SC 3yr Wty Digitally Signed Firmware SSD 185
11 830824-B21 HPE Smart Array P408i-p SR Gen10 (8 Internal Lanes/2GB Cache) 12G SAS PCIe Plug-in Controller 465
12 815101-B21 HPE 64GB 4Rx4 PC4-2666V-L Smart Kit 1279
13 P9D93A HPE StoreFabric SN1100Q 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter
14 826691-B21 HPE DL380 Gen10 Box1/2 Cage Bkpln Kit
15 P06420-B21 HPE ProLiant DL380 Gen10 4110 2.1GHz 8-core 1P 16GB-R P408i-a 8SFF 500W PS Performance Server 2079
16 804398-B21 HPE Smart Array E208e-p SR Gen10 Ctrlr
17 455883-B21 HPE BladeSystem c-Class 10Gb SFP+ SR Transceiver:BladeSystem Accessories – Networking 130
18 872481-B21 HPE 1.8TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) SC 3yr Wty 512e Digitally Signed Firmware HDD 317
19 JL259A Aruba 2930F 24G 4SFP Switch 637
20 581311-001 600GB hot-plug dual-port SAS hard disk drive – 6Gb/s transfer rate, 10,000 RPM, 2.5-inch small form factor (SFF) – For use with Gen7 or earlier models 219

برترین تولیدات Fortinet در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 FG-60E 10 x GE RJ45 ports (including 7 x Internal Ports, 2 x WAN Ports, 1 x DMZ Port). Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 30 / 10 520
2 FG-100E 20 x GE RJ45 ports (including 2 x WAN ports, 1 x DMZ port, 1 x Mgmt port, 2 x HA ports, 14 x switch ports), 2 x Shared Media pairs (Including 2 x GE RJ45 ports, 2 x SFP slots). Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 64 / 32 1534
3 FG-200E 18 x GE RJ45 (including 2 x WAN ports, 1 x MGMT port, 1 X HA port, 14 x switch ports), 4 x GE SFP slots. SPU NP6Lite and CP9 hardware accelerated. 2674
4 FG-30E 5 x GE RJ45 ports (Including 1 x WAN port, 4 x Switch ports),Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 2 / 2 345
5 FG-300E 18 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 16 x switch ports), 16 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated 5922
6 SP-FG1240B-PS AC power supply for FG-1200D, FG-1240B, FG-1500D, FG-1500DT, FG-3040B and FG-3140B
7 FG-500E Fortinet FG-500E 2 x 10GE SFP+ slots, 10 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 8 x switch ports), 8 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated
8 FG-TRAN-SFP+SR 10 GE SFP+ transceiver module, short range for all systems with SFP+ and SFP/SFP+ slots
9 FG-600D Fortinet FG-600D 2 x 10GE SFP+ slots, 8 x GE RJ45 ports, 8 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 120GB onboard SSD storage
10 FG-100E-BDL FG-100E Hardware plus 1 year 8×5 FortiCare and FortiGuard Unified (UTM) Protection 2585
11 FG-80E 14 x GE RJ45 ports (including 1 x DMZ port, 1 x Mgmt port, 1 x HA port, 12 x switch ports), 2 x Shared Media pairs (Including 2 x GE RJ45 ports, 2 x SFP slots). Max managed FortiAPs (Total/Tunnel) 32/16 801
12 FS-124E L2+ managed POE switch with 24GE +4SFP, 12 port POE with max 185W limit and smart fan temperature control 204
13 FS-224E Fortinet FortiSwitch-224E Layer 2/3 FortiGate switch controller compatible switch with 24 x GE RJ45 ports, 4 x GE SFP 434
14 FG-50E 7 x GE RJ45 ports (Including 2 x WAN port, 5 x Switch ports),Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 10 / 5 441
15 FG-1500D Fortinet FG-1500D 8 x 10GE SFP+ slots, 16 x GE SFP slots, 18 x GE RJ45 ports (including 16 x ports, 2 x management/HA ports), SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 480GB SSD onboard storage
16 FG-301E 18 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 16 x switch ports), 16 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated, 2x 240GB onboard SSD storage. 7880
17 FS-224E-POE Layer 2/3 FortiGate switch controller compatible PoE+ switch with 24 x GE RJ45 ports, 4 x GE SFP, with automatic Max 180W POE output limit 510
18 FG-60E-BDL FG-60E Hardware plus 1 year 8×5 FortiCare and FortiGuard Unified (UTM) Protection 946
19 FG-1000D Fortinet FG-1000D 2 x 10GE SFP+ slots, 16 x GE SFP Slots, 16 x GE RJ45 ports, 2 x GE RJ45 Management ports, SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 1 x 256GB SSD onboard storage, dual AC power supplies
20 FG-100F 22x GE RJ45 ports (including 2x WAN ports, 1x DMZ port, 1x Mgmt port, 2x HA ports, 16x switch ports with 4 SFP port shared media), 4 SFP ports, 2x 10 GE SFP+ FortiLinks, dual power supplies redundancy. Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 64 / 32.

برترین محصولات Juniper در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 MX204 MX204 chassis with 3 fan trays and 2 power supplies incl. Junos 10595
2 SRX300 SRX300 (Hardware Only, require SRX300-JSB or SRX300-JSE to complete the System) with 8GE (w 2x SFP), 4G RAM, 8G Flash. Includes external power supply and cable. RMK not included 281
3 SRX340 SRX340 (Hardware Only, require SRX340-JSB or SRX340-JSE to complete the System) with 16GE (w 8x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 4x MPIM slots. Includes internal power supply, cable and RMK 883
4 EX4300-48P EX4300, 48-Port 10/100/1000BaseT PoE-plus + 1100W AC PS 3321
5 SRX320 SRX320 (Hardware Only, require SRX320-JSB or SRX320-JSE to complete the System) with 8GE (w 2x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 2x MPIM slots. Includes external power supply and cable. RMK not included 458
6 EX3400-48P EX3400 48-port 10/100/1000BaseT PoE+, 4 x 1/10G SFP/SFP+, 2 x 40G QSFP+, redundant fans, front-to-back airflow, 1 AC PSU JPSU-920-AC-AFO included (optics sold separately) 2243
7 MX-MPC3E-3D MPC3 with support for 100GE, 40GE and 10GE interfaces, L2.5 features, Optics sold separately.
8 SRX345 SRX345 (Hardware Only, require SRX345-JSB or SRX345-JSE to complete the System) with 16GE (w 8x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 4x MPIM slots. Includes internal power supply, cable and RMK 1060
9 MX-MPC2E-3D 2xTrio Chipset Enhanced MPC, port queuing, price includes full scale L2/L2.5 and reduced scale L3 features
10 MIC-3D-20GE-SFP 20-Port Gigabit Ethernet MIC with SFP

جهت کسب آگاهی بیشتر در زمینه خرید سوئیچ سیسکو ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

منبع : blog.router-switch.com

سری Cisco Catalyst 1000

سولات متداول درباره سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000

سری Cisco Catalyst 1000سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 چه هستند ؟

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 سوئیچ های اترنت لایه 2 گیگابایتی ثابت هستند که سوئیچ های شبکه ای ساده ، انعطاف پذیر ، ایمن و با درجه سازمانی هستند که برای استقرارهای کوچک ، out-of-the-wiring-closet applications و critical Internet ساخته شده اند . آن ها روی نرم افزار Cisco IOS کار می کنند و از مدیریت ساده دستگاه و مدیریت شبکه از طریق رابط خط فرمان (CLI) و همچنین رابط کاربری وب جعبه پشتیبانی می کنند . این سوئیچ ها لایه پیشرفته 2 و همچنین Power over Ethernet Plus (PoE +) را ارائه می دهند . آن ها امنیت شبکه ، قابلیت اطمینان شبکه و کارایی عملیاتی را افزایش می دهند .

چه ماژول های گیرنده قابل جابجایی توسط سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst پشتیبانی می شوند ؟

برای لیست کاملی از ماژول های پشتیبانی شده به ماتریس های سازگاری ماژول گیرنده گیرنده Cisco در http://tmgmatrix.cisco.com/ مراجعه کنید .

چه ولتاژ ورودی توسط سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst مورد نیاز است ؟

دامنه ولتاژ ورودیAC ، 100 ولت تا 240 ولت است . دامنه فرکانس AC 50 تا 60 هرتز است .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst از مدیریت تک IP پشتیبانی می کنند ؟

بله ، حداکثر هشت سوئیچ Catalyst Series 1000 با استفاده از پورت های uplink صفحه جلو (SFP / SFP +) می توانند با یک IP واحد مدیریت شوند .

اندازه های فلش و DRAM روی سوییچ ها چیست ؟

همه سوئیچ ها دارای 256 مگابایت فلش و 512 مگابایت DRAM هستند .

آیا سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 از نرخ خط پشتیبانی می کنند ؟

بله ، همه سوئیچ ها ، سوئیچ های نرخ خط بدون انسداد هستند .

چه نرم افزاری در این سوئیچ ها پشتیبانی می شود ؟

این سری سوئیچ ها از نرم افزار کلاسیک Cisco IOS پشتیبانی می کنند .

این سری سوئیچ ها را چگونه پیکربندی و مدیریت می کنید ؟

آن ها می توانند از طریق GUI یا با CLI با استفاده از درگاه کنسول (RJ-45 یا USB نوع B) پیکربندی و مدیریت شوند .

software license level برای سری Cisco Catalyst 1000 چیست ؟

سوئیچ های سری 1000 دارای ویژگی LAN Lite هستند که از طریق مجوز استفاده مستقیم (RTU) تنظیم شده اند .

الگوی مدیریت پایگاه داده سوئیچ (SDM) برای سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst چیست ؟

سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 از الگوهای پیش فرض منحصر به فرد پشتیبانی می کنند که قابل اصلاح نیستند .

سوئیچ ها از سطح زیر برای 1 سوئیچ پشتیبانی می کنند .

رابط مجازی (SVI) و 64 شبکه محلی مجازی (VLAN) :

  • تعداد گروه های چندپخشی IPv4: 1024
  • تعداد آدرسهای MAC یونیکست : 16000
  • تعداد ورودی های کنترل دسترسی IPv4 / IPv6 / MAC: 600

چه گزینه های نصبی با سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 موجود است ؟

سوئیچ ها برای نصب آسان و انعطاف پذیر طراحی شده اند . با استفاده از یکی از گزینه های زیر می توان آن ها را به صورت عمودی یا افقی نصب کرد :

1. 8 یا 16 پورت SKU

  • نصب آهنربا (روی میز ، دیوار یا قفسه)
  • پایه ریل DIN
  • پایه رک (با کیت نصب رک)

2. SKU های 24 یا 48 پورت

  • پایه رک (با کیت نصب رک)
  • دیوار کوه
  • روی میز یا قفسه

Orientation سوئیچ توصیه شده چیست ؟

موارد زیر گزینه های جهت گیری سوئیچ توصیه شده است :

1. 8 یا 16 پورت SKU

  • به صورت ایستاده (روی میز)
  • وارونه (زیر میز)
  • عمودی (روی دیوار ، درگاه ها رو به پایین)

2. SKU های 24 یا 48 پورت

  • قائم (در قفسه)
  • عمودی (روی دیوار ، درگاه ها رو به پایین)

بهترین روش ها برای نصب سوئیچ های mounting the fanless ، under tables یا در سایر محیط های بسته چیست ؟

اطمینان حاصل کنید که دمای اطراف واحد از حداکثر حد مجاز خود عبور نمی کند . سوئیچ ها فقط برای مدت زمان کوتاه می توانند در دمای 122 درجه فارنهایت (50 درجه سانتیگراد) کار کنند . بهترین روش ها اجازه وجود حداقل 3 اینچ (7.6 سانتی متر) فاصله از هر طرف و دهانه های تهویه و حداقل 1.75 اینچ (4 سانتی متر) فاصله بالای هر کلید را در صورت قرار دادن در یک رک می دهد . دسترسی به درگاه ها برای کابل کشی بدون محدودیت کافی است . اتصال برق پنل عقب باید در دسترس یک مخزن برق AC باشد . هنگام نصب سوئیچ روی دیوار ، سوئیچ را با درگاه هایی که به سمت پایین قرار دارند تراز کنید .

آیا همه مدل های سری Cisco Catalyst 1000 بدون فن هستند ؟

لیست زیر مدل های بدون فن را برجسته می کند

  • 8 پورت – همه مدل ها بدون فن هستند
  • 16 پورت – همه مدل ها بدون فن هستند
  • 24 پورت – همه مدل ها بدون فن به جز مدل های PoE کامل (C1000-24FP-4G-L ، C1000-24FP-4X-L ، C1000SM-24FP-4G-L ، C1000SM-24FP-4X-L)
  • 48 پورت – بدون مدل بدون فن

هدف دکمه Mode روی سوئیچ چیست ؟

دکمه Mode برای تنظیم مجدد سوئیچ ، ورود به حالت تنظیم day-zero یا تغییر حالت LED استفاده می شود .

با درگاه USB نوع A واقع در قسمت جلوی سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst چه کاری می توانم انجام دهم ؟

به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی ، از پورت USB Type A می توان برای انجام به روزرسانی نرم افزار ، تنظیمات ذخیره سازی و نوشتن تخلیه هسته های حافظه برای اهداف عیب یابی استفاده کرد . این سوئیچ ها از درایوهای فلش سیسکو تا 8 گیگابایت پشتیبانی می کنند .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst از بلوتوث پشتیبانی می کنند ؟

Catalyst 1000 Series می تواند از طریق Air با بلوتوث پیکربندی و مدیریت شود . این سوئیچ ها از یک دانگل بلوتوث خارجی پشتیبانی می کنند که به درگاه USB سوئیچ متصل می شود و امکان اتصال RF مبتنی بر بلوتوث با لپ تاپ یا تبلت خارجی را فراهم می کند . لپ تاپ ها و تبلت ها اکنون می توانند از طریق بلوتوث با استفاده از پروتکل Telnet یا Secure Shell (SSH) Protocol به سوئیچ CLI دسترسی پیدا کنند . از طریق بلوتوث با مرورگر می توان به GUI دسترسی پیدا کرد .

آیا سوییچ های سری 1000 Cisco Catalyst از عامل Network Plug and Play (PnP) پشتیبانی می کنند ؟

بله فناوری PnP با استفاده از یک عامل PnP تعبیه شده روی سوئیچ های Cisco Catalyst ، نصب و پیکربندی نرم افزار Cisco IOS را به صورت خودکار انجام می دهد . این به یک سرور PnP شبکه از پیش پیکربندی شده نیاز دارد که سایت ها ، دستگاه های سایت و تصاویر ، پیکربندی ها ، پرونده ها و مجوزهای آنها را برای استقرار مدیریت کند .

آیا می توان از هر دو پورت کنسول به طور همزمان استفاده کرد ؟

خیر ، هنگامی که از کنسول USB استفاده می شود ، کنسول RJ-45 خروجی کنسول USB را نیز دریافت می کند . این طراحی به مدیر اجازه می دهد تا زمان استفاده از پورت کنسول USB را ببیند . این قابلیت برای مدیریت از راه دور مفید است .

آیا سوئیچ از درگاه خودکار روی درگاه کنسول پشتیبانی می کند ؟

نه

آیا سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 از منبع تغذیه قابل تعویض میدانی پشتیبانی می کنند ؟

خیر. منبع تغذیه در همه مدل ها در سوئیچ تعبیه شده است (به جز مدل هایی که دارای PS خارجی هستند و قابل تعویض هستند) .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst می توانند از خود در برابر آسیب سنسور محافظت کنند ؟

بله سوئیچ های سری 1000 Catalyst دارای محافظ در برابر ولتاژ برای محافظت در برابر آسیب های ناشی از افزایش قدرت تصادفی هستند .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst از PoE پشتیبانی می کنند ؟

بله ، Catalyst 1000 Series از PoE پشتیبانی می کند .

آیا می توان سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst را با استفاده از یک منبع تغذیه اضافی (RPS) یا سیستم قدرت قابل توسعه سیسکو (XPS) تأمین کرد ؟

نه ، سوئیچ های سری Catalyst 1000 از RPS یا XPS پشتیبانی نمی کنند .

آیا می توانیم بودجه PoE سوئیچ Cisco Catalyst 1000 را افزایش دهیم ؟

خیر . بودجه PoE مدل معین ثابت است و قابل تغییر نیست .

آیا سوئیچ های سری 1000 Cisco Catalyst از کیفیت خدمات (QoS) پشتیبانی می کنند ؟

سوئیچ های Catalyst Series 1000 مدیریت هوشمند ترافیک را ارائه می دهند که همه چیز را روان حفظ می کند . مکانیسم های انعطاف پذیر برای علامت گذاری ، طبقه بندی و زمان بندی عملکرد مطلوبی را برای داده ها ، صدا و ترافیک ویدئو ارائه می دهند ، همه با سرعت سیم . ویژگی های QoS اولیه عبارتند از :

  • حداکثر چهار صف خروج در هر پورت و صف اولویت دقیق برای اینکه بسته های دارای بالاترین اولویت قبل از ترافیک دیگر سرویس شوند
  • برنامه ریزی شکل Round Robin (SRR) و جلوگیری از ازدحام Weighted Tail Drop (WTD)

آیا برای پشتیبانی از UI وب ، فایل دیگری باید در Cisco Catalyst 1000 Series بارگذاری شود ؟

نه ، پرونده .tar Cisco IOS شامل تمام پرونده های مورد نیاز برای پشتیبانی وب UI است .

از چه مرورگرهایی می توان برای UI وب استفاده کرد ؟

شما می توانید از این مرورگرها استفاده کنیدد:

  • نسخه IE 8 یا بالاتر
  • کروم
  • فایرفاکس
  • سافاری

اگر به سوئیچ های سری Cisco Catalyst 1000 علاقه مند هستید ، می توانید با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

انتخاب access layer switch برای Enterprise ؟

انتخاب access layer switch برای Enterprise ؟

از access layer switch برند های بسیاری مانند سوئیچ های Cisco Catalyst 2960X ، سوئیچ های Huawei S5700 ، سوئیچ های Juniper EX2300 و … در بازار وجود دارد .

اگر اکنون یک شرکت نیاز به خرید یک سوئیچ دسترسی دارد ، کدام مارک بهتر است ؟

در این پست ، نکاتی را به اشتراک خواهیم گذاشت .

access layer switch در شبکه چیست ؟

معماری شبکه سه لایه یک لایه ساختاری از ترکیب شبکه فعلی است ، یعنی طرح پیچیده شبکه به سه لایه شامل لایه دسترسی ، لایه تجمع و لایه اصلی تقسیم شده است . لایه اصلی به طور عمده برای ستون فقرات سوئیچینگ با سرعت بالا در شبکه استفاده می شود . لایه تجمع بر ارائه ارتباطات مبتنی بر سیاست بین لایه دسترسی و لایه اصلی تمرکز دارد . و لایه دسترسی وظیفه اتصال ایستگاه های کاری از جمله رایانه ، AP و غیره را دارد . چنین طراحی می تواند یک شبکه پیچیده بزرگ و جامع را به سه سطح برای مدیریت منظم تقسیم کند .

ما معمولاً به بخشی از شبکه که مستقیماً به کاربران متصل است یا به شبکه دسترسی پیدا می کنیم ، به عنوان لایه دسترسی اشاره می کنیم که معادل کارمندان اصلی در معماری شرکت است .

انتخاب access layer switch برای Enterprise ؟

به طور کلی ، یک سوئیچ با پورت 10 / 100M و 1000M uplink cascade port یا یک cascade expansion module یک سوئیچ لایه دسترسی است که در صنعت به عنوان ” Gigabit Ethernet switch ” نیز شناخته می شود . لطفا توجه داشته باشید که “1000” Mega ” کمی اشتباه است . در واقع ، فقط این است که pstream cascade port می تواند به گیگابیت برسد . پورت های دیگر 10 / 100M هستند . این قابلیت را دارد که بتواند ستون فقرات گیگابیت را در ستون فقرات یک شبکه سازمانی تشکیل دهد . از دید کاربران SME ، این نوع سوئیچ عملکرد بالایی دارد و حتی می توان از آن به عنوان هسته اصلی شبکه در مشاغل کوچک استفاده کرد . پهنای باند backplane بالاتر از 8.8 گیگابیت بر ثانیه است . اکثر توابع سوئیچینگ لایه 3 و VLAN را پشتیبانی می کنند . این سوئیچ معمولاً برای 100 مگابیت بر ثانیه اترنت سریع استفاده می شود و کمتر از 100 نقطه اطلاعات را پشتیبانی می کند . این نوع سوئیچ در گروه های کاری که نیازهای بیشتری به پهنای باند و عملکرد شبکه بالاتر دارند ، مانند برنامه های CAD ، داده ، صدا و برنامه های چند سرویس ویدئو مورد استفاده قرار می گیرد . با محبوبیت تدریجی چنین محصولاتی و کاهش قیمت ها ، access layer switch به گروه کار به پیکربندی اصلی شبکه سازمانی تبدیل می شوند .

عملکرد اصلی سوئیچ لایه دسترسی چیست ؟

لایه دسترسی امکان دسترسی به سیستم های برنامه در بخش شبکه محلی را برای کاربران فراهم می کند . این کار عمدتا نیاز به دسترسی متقابل بین کاربران همسایه را برطرف می کند و پهنای باند کافی را برای این دسترسی ها فراهم می کند . در شبکه های بزرگ و متوسط ، لایه دسترسی همچنین باید مسئول برخی از عملکردهای مدیریت کاربر (مانند تأیید اعتبار آدرس ، تأیید اعتبار کاربر و مدیریت صورتحساب) و همچنین جمع آوری اطلاعات کاربر باشد .

از آنجا که هدف اصلی لایه دسترسی این است که کاربران نهایی بتوانند به شبکه متصل شوند ، access layer switch اغلب کم هزینه و تراکم پورت بالا دارند. معمولاً استفاده از تجهیزات مقرون به صرفه توصیه می شود . بسته به بودجه های خاص و نیازهای شبکه ، هر دو سوئیچ مدیریت شده و غیرمدیر می توانند در لایه دسترسی استفاده شوند .

انتخاب access layer switch برای Enterprise ؟

چگونه access layer switch را برای Enterprise انتخاب کنیم ؟

سوئیچ workgroup دارای پیکربندی ثابت است و دارای 24 یا 48 پورت 10 / 100Mb / s است . به منظور دستیابی به اتصال پرسرعت با یک کلید backbone یا سایر سوئیچ های workgroup ، حتی می تواند دو پورت یا اسلات 1000 مگابایت بر ثانیه داشته باشد . اگر الزامات امنیتی شبکه سازمانی خیلی زیاد نباشد ، سوئیچ های workgroup می توانند از سوئیچ های کنترل نشده استفاده کنند . با این حال ، با گسترش مقیاس شبکه و افزایش تعداد رایانه های دسترسی ، سوئیچ های backbone و کلیدهای اصلی باید از سوئیچ های قابل کنترل شبکه برای تقسیم VLAN ها و دامنه های پخش را منزوی کنید ، بهره وری انتقال داده را بهبود ببخشید و از بخشهای حساس (رهبری ، امور مالی و …) امنیت دسترسی محافظت کنید .

هنگام انتخاب یک access layer switch ، باید به چه جنبه هایی توجه کرد ؟

options Stackable

فقط هنگامی که تعداد زیادی رایانه در همان VLAN ، همان بخش شبکه یا همان بخش وجود دارد ، ارتباط بین آنها بسیار مکرر است و پیوندهای متصل به سوییچ backbone کوچک هستند ، لازم است که یک stackable سوئیچ را انتخاب کنید . اگر تعداد رایانه های متصل کم است ، نیازی نیست که stackable سوئیچ را در نظر بگیرید .

Port selection

انتخاب پورت ها شامل دو جنبه است ، یکی تعداد پورت ها و دیگری نوع پورت . هنگام انتخاب تعداد درگاه ها ، باید دو اصل اساسی را درک کنید . اول ، redundancy مناسب . هرچه تعداد درگاه ها بیشتر باشد ، قیمت سوئیچ نیز بالاتر است . بنابراین ، پورت ها باید با توجه به تعداد دسترسی به رایانه ها تعیین شوند و تعداد مناسبی پورت نیز برای کاربران آینده اختصاص داده شود . دوم ، تراکم بالا . از آنجا که اتصال بین سوئیچ ها منجر به هدر رفتن پورت ها می شود ، شما باید تا آنجا که ممکن است یک سوئیچ پورت 24 یا 48 را انتخاب کنید .

سه نوع پورت روی سوییچ وجود دارد ، یعنی پورت های فیبر ، پورت های twisted pair و اسلات GBIC یا SFP . به منظور افزایش انعطاف پذیری اتصال و سازگاری با محیط پیچیده شبکه ، پورت های فیبر به تدریج با اسلات GBIC یا SFP جایگزین شده اند . سوئیچ workgroup برای اتصال به رایانه های معمولی استفاده می شود ، بنابراین می توانید از پورت های twisted pair استفاده کنید .

اگر می خواهید stacking Gigabit یا اتصال بین سوئیچ دسترسی و سایر سوئیچ ها را پیاده سازی کنید ، باید 1-2 اسلات GBIC یا SFP همزمان داشته باشید . کلیدهای Backbone عمدتا برای جمع کردن کلیدهای دسترسی و دستیابی به اتصالات از راه دور با کلیدهای اصلی استفاده می شود . بنابراین ، آنها باید تعداد زیادی اسلات GBIC یا SFP داشته باشند .

اگر در مورد انتخاب access layer switch سوالی دارید ، می توانید نظر خود را ارائه دهید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سوئیچ سیسکو ، بر روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Networking Solutions

Networking Solution ، نه مورد از برترین ها

سیسکو به عنوان یکی از محبوب ترین تولید کنندگان سخت افزار شبکه ، راه حل های ایمن و مطمئن را برای مشاغل در هر اندازه ای ارائه می دهد . آیا می دانید چگونه می توان شبکه خود را با روترهای سیسکو ، سوئیچ های سیسکو ، فایروال های سیسکو یا موارد دیگر مستقر کنید ؟ نگران نباشید ، در این مقاله ، من 9 Networking Solution سیسکو را برای شما به اشتراک می گذارم . بهترین محصولات یا راه حل های سیسکو را بیابید تا به شما کمک کند ضمن کاهش هزینه ها و پیچیدگی ، نوآوری و امنیت را افزایش دهید .

4 راه حل شبکه سازمانی دفتر برای مشاغل در هر اندازه .

Networking Solution مناسب را برای ادارات 1-25 نفر ، 50 نفر ، 100 نفر و 200 نفر انتخاب کنید .

(1) 1-25 نفر

Networking Solutions

Model Description
C921-4P Cisco 921 Gigabit Ethernet security router with internal power supply
SF350-24 24 10/100 ports, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports
AIR-AP1815I-E-K9 Cisco Aironet 1815i Series, Reg Domain E

(2) 50 نفر

Networking Solutions

Model Description
C1111-4PLTEEA ISR 1100 4P Dual GE Ethernet w/ LTE Adv SMS/GPS EMEA & NA
C921-4P Cisco 921 Gigabit Ethernet security router with internal power supply
SG350-52 48 10/100/1000 ports, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports

(3) 100 نفر

Cisco-Enterprise-Office-Networking-Solutions-for-100-people

Model Description
AIR-AP1832I-H-K9 Cisco AIR-AP1832I-H-K9, 802.11a/g/n/ac Wave 2, Controller based, 3 x 3 MU-MIMO, 1.733Gbps thoughput, Dual-band
ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM
SG350-28 24 10/100/1000 ports, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports
SG250-26P Cisco SG250-26P 26-Port Gigabit PoE Smart Switch
SG350-52 48 10/100/1000 ports, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports

(4) Networking Solution برای 200 نفر

راه حل شبکه

Model Description
WS-C3650-24TS-L Cisco Catalyst 3650 24 Port Data 4x1G Uplink LAN Base
ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM
WS-C2960L-48PS-LL Catalyst 2960L 48 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-48PS-AP)
WS-C2960L-24PS-LL Catalyst 2960L 24 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-24PS-AP)

5 راه حل دیگر سازمانی

(1) Cisco Conference Room Network Solution

راه حل شبکه

Model Description
CP-7832-K9= Cisco 7832 IP Conference Station
AIR-AP1832I-H-K9 Cisco AIR-AP1832I-H-K9, 802.11a/g/n/ac Wave 2, Controller based, 3 x 3 MU-MIMO, 1.733Gbps thoughput, Dual-band

(2) Cisco Hospital Network Solution

شبکه بیمارستان

Model Description
ASA5516-FPWR-K9 ASA 5516-X with FirePOWER services, 8GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES
AIR-AP1832I-H-K9C Cisco Aironet 1830 Series with Mobility Expre, H Regulatory Domain
WS-C2960X-48TS-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base
WS-C2960X-24TS-LL Catalyst 2960-X 24 GigE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
WS-C3850-24T-S Cisco Catalyst 3850 24 Port IP Base

(3) Cisco Internet Cafe Network Solution

شبکه کافه

Model Description
SF350-24P 24 10/100 PoE+ ports with 185W power budget, 2 Gigabit copper/SFP combo + 2 SFP ports
SF250-24 Cisco SF250-24 24-Port 10 100 Smart Switch
ISR4321/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC
WS-C3650-24TS-L Cisco Catalyst 3650 24 Port Data 4x1G Uplink LAN Base

(4) Cisco Financial Network Solution

شبکه مالی

Model Description
ASA5516-FPWR-K9 ASA 5516-X with FirePOWER services, 8GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES
ISR4331/K9 Cisco 4000 Router, 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slot, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC
WS-C3850-24T-S Cisco Catalyst 3850 24 Port IP Base
WS-C2960X-24TS-LL Catalyst 2960-X 24 GigE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
AIR-AP1832I-H-K9C Cisco Aironet 1830 Series with Mobility Expre, H Regulatory Domain
WS-C2960X-48TS-LL Catalyst 2960-X 48 GigE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base

(5) Cisco Catering Chain Network Solution

Network Solution

Model Description
C1111-8PLTEEA ISR 1100 8P Dual GE SFP Router w/ LTE Adv SMS/GPS EMEA & NA
AIR-AP1815I-E-K9 Cisco Aironet 1815i Series, Reg Domain E

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوئیچ سیسکو ، روی عبارت مورد نظر کلیک فرمایید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

موارد برتر سیسکو

موارد برتر سیسکو در سال 2019

ما لیست های برتر فروش سیسکو در سال 2019 را در این پست جمع آوری می کنیم ، از جمله 10 روتر ، 10 سوئیچ ، 10 فایروال برتر سیسکو 2019 و غیره . داده ها از جستجوی گوگل است ، حجم فروش ما و مشتریان همیشه پرسیده شده است . این لیست ها می تواند به خرید محصولات سیسکو در سال 2020 کمک کند .

10 روتر برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 ASR1001-X Cisco ASR1000-series router, Build-in Gigabit Ethernet port, 6 x SFP ports, 2 x SFP+ ports, 2.5G system bandwidth
2 ISR4331/K9 Cisco 4000 Router, 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC
3 ISR4321/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC
4 ISR4431/K9 500Mbps-1Gbps system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, multi-Core CPU, Dual-power, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs
5 ISR4331-SEC/K9 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC
6 ISR4451-X/K9 1-2G system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, 10 Core CPU, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs
7 C881-K9 Cisco 881 Ethernet Security Router, SSL, VPN, Firewall, 4 switching ports
8 ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM
9 CISCO1921/K9 Cisco ISR 1900 Series, Cisco 1921 Modular Router, 2 GE, 2 EHWIC slots, 512DRAM, IP Base
10 ASR1001 Cisco ASR1000-series router, QuantumFlow processor, 2.5G system bandwidth, WAN aggregation, SPA slot, SIP10, OTV, VPL, LISP

10 سوئیچ برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base
2 WS-C2960X-48FPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base
3 WS-C2960X-24TS-L Catalyst 2960-X 24 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base
4 WS-C2960X-48TS-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base
5 WS-C2960X-48FPD-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 2 x 10G SFP+, LAN Base
6 C2960X-STACK Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module
7 WS-C2960X-48LPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base
8 C3850-NM-2-10G Cisco 3850 Series Network Module C3850-NM-2-10G 2 x 10GE Network Module
9 WS-C2960X-24PD-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+, LAN Base
10 WS-C3850-12S-S Cisco Catalyst C3850-12S Switch Layer 3 – 12 SFP – IP Base – Wireless controller – managed- stackable

10 فایروال برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 ASA5506-K9 Cisco ASA 5500-X Next Generation, ASA 5506-X, 8*GE ports, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES, AVC, FirePower, FireSIGHT, unlimited user nodes
2 ASA5516-FPWR-K9 ASA 5516-X with FirePOWER services, 8GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES
3 ASA5525-FPWR-K9 ASA 5525-X with FirePOWER Services, 8GE, AC, 3DES/AES, SSD
4 ASA5508-K9 Cisco ASA 5500-X Next Generation, ASA 5508-X, 8*GE ports, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES, AVC, FirePower, FireSIGHT, unlimited user nodes, 100 IPsec VPN, Active/Active, 80G SSD
5 FPR2110-NGFW-K9 Cisco Firepower 2110 NGFW Appliance
6 ASA5525-K9 Cisco ASA 5500 Edition Bundle ASA5525-K9 ASA 5525-X with SW, 8GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES
7 ASA5506-SEC-BUN-K9 Cisco ASA 5500-X Next Generation, ASA 5506-X, 8*GE ports, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES, AVC, FirePower, FireSIGHT, unlimited user nodes an Security Plus license L-ASA5506-SEC-PL= w/ HA, DMZ, VLAN trunk, more conns.
8 ASA5545-FPWR-K9 Cisco ASA 5500-X Next Generation, ASA5545-FPWR-K9, 8*GE ports, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES, AVC, FirePower, FireSIGHT, unlimited user nodes, 2500 IPsec VPN, Active/Active, 2 SSD
9 FPR2130-NGFW-K9 Cisco Firepower 2130 NGFW Appliance. 1U. 1 x NetMod Bay
10 ASA5512-K9 Cisco ASA 5500 Edition Bundle ASA5512-K9 ASA 5512-X with SW, 6GE Data, 1GE Mgmt, AC, 3DES/AES

10 IP Phones برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 CP-7821-K9 Cisco IP Phone 7821
2 CP-8841-K9 Cisco IP Phone CP-8841-K9, widescreen VGA,  High-quality Voice Communication, easy to use, cisco EnergyWise
3 CP-7841-K9 Cisco Unified IP Phone 7841 Cisco 7800 Unified IP Phone
4 CP-8851-K9 Cisco IP Phone CP-8851-K9, BYOD, widescreen VGA, Bluetooth, High-quality Voice Communication
5 CP-8821-K9-BUN Cisco Wireless IP Phone 8821 World mode, battery, power cord, power adapter, and country clip
6 CP-8811-K9 Cisco IP Phone CP-8811-K9, widescreen grayscale display,  High-quality Voice Communication, easy to use, cisco EnergyWise, cost-effective
7 CP-8845-K9 CP-8845-K9 Cisco 8800 IP Phone
8 CP-3905 Cisco Unified SIP Phone 3905, Charcoal, Standard Handset
9 CP-8865-K9 CP-8865-K9 Cisco 8800 IP Phone
10 CP-7945G Cisco Unified IP Phone 7945, Gig Ethernet, Color Cisco 7900 Unified IP Phone

10 ماژول و کارت برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 C9300-NM-8X Catalyst 9300 8 x 10GE Network Module
2 WS-X4548-GB-RJ45 Catalyst 4500 Enhanced 48-Port 10/100/1000 Base-T (RJ-45) Linecard
3 HWIC-4ESW Four port 10/100 Ethernet switch interface card Cisco Router High-Speed WAN Interface card
4 WS-X6704-10GE Cat6500 4-port 10 Gigabit Ethernet Module (req. XENPAKs)
5 WS-X6748-SFP Cisco 7600 Ethernet Module / Catalyst 6500 48-port GigE Mod: fabric-enabled (Req. SFPs)
6 NIM-2GE-CU-SFP Cisco 4000 Series Integrated Services Router 2-Port Gigabit Ethernet WAN Modules NIM-2GE-CU-SFP.
7 EHWIC-1GE-SFP-CU Cisco 1900 2900 3900 Router EHWIC WAN Card EHWIC-1GE-SFP-CU
8 WS-X45-SUP7-E Catalyst 4500 E-Series Supervisor Engine 7-E, 848Gbps
9 NIM-2T 2-Port Serial WAN Interface card
10 EHWIC-VA-DSL-A Cisco 1900/2900/3900 Router EHWIC WAN Card EHWIC-VA-DSL-A

Top 10 Cisco Optical Transceivers 2019

Rank Model Description
1 SFP-10G-SR 10GBASE-SR SFP Module
2 GLC-LH-SMD Cisco GLC-LH-SMD 1000BASE-LX/LH SFP transceiver module, MMF/SMF, 1310nm, DOM
3 GLC-SX-MMD Cisco GLC-SX-MMD 1000BASE-SX SFP transceiver module, MMF, 850nm, DOM
4 GLC-T 1000BASE-T SFP
5 GLC-TE 1000BASE-T SFP transceiver module for Category 5 copper wire
6 SFP-10G-SR-S 10GBASE-SR SFP Module, Enterprise-Class
7 GLC-SX-MM GE SFP, LC connector SX transceiver
8 GLC-LH-SM GE SFP, LC connector LX/LH transceiver
9 SFP-10G-ER Cisco 10GBASE-ER SFP+ Module for SMF
10 X2-10GB-ZR 10GBASE-ZR X2 Module

10 لایسنس برتر سیسکو 2019

Rank Model Description
1 LIC-CT3504-1A Cisco 3504 Wireless Controller 1 AP Adder License
2 FL-4330-PERF-K9 FL-4330-PERF-K9 Increases the performance from base performance 100 Mbps to 300 Mbps
3 FL-44-PERF-K9 FL-44-PERF-K9 Increases the performance from base performance 1 Gbps to 2 Gbps
4 SL-4330-SEC-K9 Security License for Cisco ISR 4330 Series
5 SL-44-SEC-K9 Security License for Cisco ISR 4400 Series
6 L-LIC-CT2504-5A Cisco 2500 License L-LIC-CT2504-5A 5 AP Adder Licenses for 2504 WLAN Controller (e-Delivery)
7 FL-4320-PERF-K9 FL-4320-PERF-K9 Increases the performance from base performance 50 Mbps to 100 Mbps
8 SL-4320-SEC-K9 Security License for Cisco ISR 4320 Series
9 SL-4330-APP-K9 AppX License (Paper) for Cisco 4331 (System)
10 L-LIC-CT5508-5A Cisco 5500 Wireless Controller License – L-LIC-CT5508-5A 5 AP Adder License for the 5508 Controller (eDelivery) for Cisco 5500

آیا این لیست ها به شما کمک می کند ؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوئیچ سیسکو ، قیمت سوئیچ سیسکو ، خرید سوئیچ سیسکو و … روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Nexus 2000 و Nexus 3000

تقابل سوئیچ های هوشمند Cisco 250 و Cisco Business 250

آیا سوئیچ های Cisco 250 و Cisco Business 250 یکسان نیستند ؟

ممکن است این سوال را داشته باشید . در واقع ، من هم اولین بار که متوجه شدم سیسکو قصد دارد سوئیچ هوشمند جدید Cisco Business 250 را منتشر کند ، این سوال را داشتم . بنابراین من داده اطلاعات آن را با دقت مطالعه کردم و دریافتم که ویژگی های آن با سوئیچ های هوشمند قدیمی Cisco 250 یکسان است .

چرا سیسکو دو سوییچ سری مشابه SMB تولید می کند ؟

ممکن است اکنون تفاوت در نام آنها را پیدا کنید . بله ، ” Business ” .

در نمای کلی سیسکو از سری Business 250 ، گفته می شود که این سری جدید داشبورد جدیدی با عنوان ” Cisco Business Dashboard ” دارند .

داشبورد تجاری سیسکو چیست ؟

“Cisco Business Dashboard ابزاری برای مدیریت شبکه برای سوئیچ های سیسکو ، روترها و wireless access points است . این کار با مدیریت خودکار استقرار ، monitoring و مدیریت چرخه حیات شبکه ، کار مدیریت یک شبکه تجاری را ساده می کند .

داشبورد تجاری سیسکو در آگوست سال 2020 در دسترس خواهد بود.

این توضیحات از سیسکو است . اوه ، یک ابزار مدیریتی جدید برای دستگاه های SMB سیسکو . بنابراین ممکن است در آینده روترهای Cisco Business ، نقاط دسترسی بی سیم Cisco Business را مشاهده کنیم . سیسکو دوست دارد با استفاده از این روش سخت افزار خود را ارتقا دهد ، درست است ؟ ما دیده ایم که ” Cisco ONE ” در روترهای ISR 4000 ، سوئیچ های Catalyst 3850 وجود دارد …

ویژگی هایی در داشبورد تجاری سیسکو وجود دارد :

  • دستگاه ساده راه اندازی شده است
  • استقرار با Zero-touch پیچیدگی را برطرف می کند در حالی که business agility را بهبود می بخشد .
  • به طور خودکار دستگاه های شبکه شما را کشف کرده و نمودار توپولوژی و گزارش موجودی مفصلی را ارائه می دهد .
  • داشبورد نظارت قابل تنظیم به شما امکان می دهد تا به راحتی وضعیت فعلی و عملکرد شبکه خود را مشاهده کنید .
  • اطلاعات دقیق چرخه زندگی در مورد دستگاه های شبکه شما را شامل می شود – از جمله وضعیت نگهداری و ضمانت و end-of-life bulletins .
  • رابط واحد برای پیکربندی اطلاعات سیستم ، شبکه های بی سیم ، شبکه های مجازی و سوئیچینگ اترنت .

به جز ابزار مدیریت ، فقط کمی تفاوت بین سوئیچ های هوشمند Cisco 250 و Cisco Business 250 وجود دارد .

جدول 1 را ببینید .

Series Cisco Business 250 Smart Switches Cisco 250 Smart Switches
Model Capacity in millions of packets per second (mpps) (64-byte packets) Switching capacity in gigabits per second (Gbps) Model Capacity in millions of packets per second (mpps) (64-byte packets) Switching capacity in gigabits per second (Gbps)
CBS250-8T-E-2G 14.88 20.0 SF250-24 9.52 12.8
CBS250-8PP-E-2G 14.88 20.0 SF250-24P 9.52 12.8
CBS250-8P-E-2G 14.88 20.0 SF250-48 13.10 17.6
CBS250-8FP-E-2G 14.88 20.0 SF250-48HP 13.10 17.6
CBS250-16T-2G 26.78 36.0 SG250-08 11.90 16.0
CBS250-16P-2G 26.78 36.0 SG250-08HP 11.90 16.0
CBS250-24T-4G 41.66 56.0 SG250-10P 14.88 20.0
CBS250-24PP-4G 41.66 56.0 SG250-18 26.78 36.0
CBS250-24P-4G 41.66 56.0 SG250-26 38.69 52.0
CBS250-24FP-4G 41.66 56.0 SG250-26HP 38.69 52.0
CBS250-48T-4G 77.38 104.0 SG250-26P 38.69 52.0
CBS250-48PP-4G 77.38 104.0 SG250-50 74.41 100.0
CBS250-48P-4G 77.38 104.0 SG250-50HP 74.41 100.0
CBS250-24T-4X 95.23 128.0 SG250-50P 74.41 100.0
CBS250-24P-4X 95.23 128.0 SG250X-24 95.23 128.0
CBS250-24FP-4X 95.23 128.0 SG250X-24P 95.23 128.0
CBS250-48T-4X 130.94 176.0 SG250X-48 130.94 176.0
CBS250-48P-4X 130.94 176.0 SG250X-48P 130.94 176.0

البته ظاهر سوئیچ های Cisco 250 و Cisco Business 250 متفاوت است .

شکل 1. سوئیچ های هوشمند Cisco 250

Cisco 250 و Cisco Business 250

شکل 2. سوئیچ های هوشمند Cisco Business 250

Cisco 250 و Cisco Business 250

سوئیچ های هوشمند Business 250 جدید در آگوست سال 2020 منتشر می شود . اکنون می توانیم از سوئیچ های 250 smb قدیمی به روزرسانی کنیم .

اگر نظر دیگری دارید ، از اظهار نظر شما استقبال می کنیم .

سایر مقایسه ها :

راهنمای خریدار : سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 سیسکو

راهنمای خریداران : سری های 350X و 550X

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Nexus 2000 و Nexus 3000

راهنمای خریدار : سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 سیسکو

از آنجا که هر دوی سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 ، سوئیچ های مرکز داده های سطح بالا هستند ، تفاوت های آن ها چیست ؟ ما در این پست آنها را با هم مقایسه خواهیم کرد تا به انتخاب مناسب مراکز داده شما کمک کنیم .

سوئیچ سری Cisco Nexus 2000 چیست ؟

در بررسی سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 سیسکو ابتدا به سراغ این سوئیچ می رویم . چابکی ، انعطاف پذیری و سادگی در مقیاس عملیات مرکز داده خود را با توسعه دهنده پارچه ای سری Cisco Nexus 2000 ساده کنید . به عنوان بخشی از نمونه کارها شبکه مرکز داده های سیسکو ، آنها در زیرساخت های شبکه موجود و همچنین زیرساخت های برنامه کاربردی سیسکو (Cisco ACI) ادغام می شوند . این توسعه دهنده های پارچه یک راه حل انعطاف پذیر برای اضافه کردن اتصال پورت دسترسی به شبکه مرکز داده شما ارائه می دهند .

این سوئیچ Nexus 2000 است .

Nexus 2000 و Nexus 3000

سوئیچ سری Cisco Nexus 3000 چیست؟

در بررسی سوئیچ های Nexus 2000 و Nexus 3000 سیسکو حال نوبت به این سوئیچ رسیده است . سوئیچ های سری Cisco Nexus 3000 با ارائه 24 تا 128 پورت با قابلیت اتصال انعطاف پذیر ، کارایی بالا و مجموعه ای از ویژگی های جامع ، برای استقرار بالای مرکز داده طراحی شده اند . سوئیچ انعطاف پذیر ، Top-of-Rack ، Layer 2 و 3 را انتخاب کنید که سوئیچ هایی با تأخیر کم ، برنامه ریزی بالا و چگالی بالا را در یک فاکتور فرم جمع و جور ثابت به شما ارائه می دهد .

این سوئیچ Nexus 3000 است .

Nexus 2000 و Nexus 3000

تفاوت های بین سوئیچ های Nexus 2300 و Nexus 3000 چیست ؟

Nexus 2000 ، Nexus 2200 و Nexus 2300 را ارائه می دهد . Nexus 2300 ارزش مقایسه با Nexus 3000 را دارد . در جدول 1 این مقایسه انجام شده است .

Series Nexus 3000 Series Switches Nexus 2300 Series Fabric Extenders
Key Features
Target deployments Fixed data center Modular data center
Capacity
Port quantity 48-96 x 1G, 128 x 25 G, 24-128 x 10 G, 64 x 50 G, 32 x 100 G 24-48 x 1 G, 32-48 x 10 G
Port types 1/10/25/40/50/100 G 1/10 G
Switching capacity 176 Gbps-6.4 Tbps 80-240 Gbps
Stacking/chassis bandwidth 176 Gbps-6.4 Tbps 80-240 Gbps
IPv4 routes 16-128k 16-128k
IPv6 routes 8k 8k
Flash memory installed size 2-64 GB 2-64 GB
Networking
Advanced switching Layer 2/3 Layer 2/3
Jumbo frame support 9216 bytes 9216 bytes
MAC address table size 136-288k entries 256k entries
Power
Power redundancy yes yes
Power redundancy scheme 1+1 1+2
Power provided 402-715W 650-1200W
Nominal voltage AC 100-240V AC 200-277V, DC 240-380V
Form factor
Configuration Fixed data center Fixed data center
Height (rack units) 1-2 RU 1 RU
Slots free quantity 0 0
Slots total quantity 4 4
Depth 22.4 in 14-17 in
Height 1.7-3.4 in 1.7 in
Width 17.3-17.4 in 17.3 in
Weight 22-33 lb 15-17 lb
Security
Encryption protocols AES128, SSH, TLS, IPSec AES128, SSH, TLS, IPSec
MPLS yes yes
IGMP snooping yes yes
NetFlow yes yes
Programmability
NETCONF/YANG yes yes
Python yes yes
Containers yes yes
NX-API yes yes
Software
Operating system NX-OS/ACI NX-OS/ACI
License type perpetual perpetual
Support
Warranty Limited hardware warranty Limited hardware warranty
Service 10-day advance parts replacement, technical support 10-day advance parts replacement, technical support
Support full contract period 1 year, technical support 1 year, technical support

اگر نظر خاصی در این رابطه دارید ، خوشحال می شویم که نظرات شما را دریافت کنیم .

سفارش سوئیچ سیسکو از وب سایت rootlan فراموش نشود .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com