هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی علوم داده

نقش هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در استارتاپ دانش بنیان

درک نیازهای تیم علوم داده

طبق مقاله اخیر بازرگانی دانشگاه هاروارد، انتظارات مدیران یک استارتاپ دانش بنیان از مسئولان ارشد داده، بیش از اندازه است. مسئولان ارشد داده در سازمان‌ها، مسئولیت‌های بسیاری دارند. با این حال اغلب اوقات در دستیابی به اهداف خواسته شده، مشکل به وجود می‌آید.

تیم‌های IT می‌توانند و باید به مدیر ارشد داده کمک کنند. با انجام این کار، به توجیه بودجه فناوری اطلاعات و تسریع در استقرار سامانه‌های هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی (ML) شرکت کمک می‌کند.

توماس دونپورت و رندی بین می‌نویسند:

در این مطالعه، مسئولان ارشد داده و نقش آن‌ها طی یک دهه گذشته بررسی شده است. ما هفت وظیفه اصلی آن‌ها را شناسایی کرده‌ایم. هریک به اندازه کافی متمایز هستند و انجام تمام آن‌ها برای یک فرد، بسیار دشوار یا غیرممکن است.

در این بخش برخی از وظایفی که تیم‌های فناوری اطلاعات می‌توانند در آن به مسئولان ارشد داده کمک کنند؛ فهرست شده است. با Rootlan همراه باشید.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استارتاپ دانش بنیان

مدیر ارشد داده و تحلیل

مدیر ارشد داده و تحلیل و آنالیتیکس کار سختی در تهیه دیتا و استفاده از جدیدترین الگوریتم‌های یادگیری ماشینی دارد. این اطلاعات اغلب در یک نوت بوک Jupyter که TensorFlow را روی یک کلاستر از سرورهای GPU اجرا می‌کند، بررسی می‌شود.

برای دستیابی به این هدف، تیم‌های علوم داده استارتاپ باید به طور مستقیم با زیرساخت ها کار کنند. واقعیت این است که تیم‌های علوم داده سرگرم مسائل مربوط به دیتا هستند. این متخصصین می‌خواهند تمرکز خود را بر روی علم داده حفظ کنند، نه زیرساخت‌ها.

کارآفرین

تیم‌های علوم داده به سختی کار می‌کنند تا از داده‌ها برای هر محصول یا خدماتی که پشتیبانی می کنند، کسب سود کنند. فناوری اطلاعات باید به طور کامل از ارزش داده‌ها آگاه باشد. در نتیجه آن‌ها نیز می‌توانند زیرساخت‌ها و منابع انسانی اختصاص داده شده برای کمک به تیم علوم داده را توجیه کنند.

بنابراین، مهم است که بخش IT تبدیل به قهرمان استخراج ارزش از داده‌ها بشود. در نهایت راهی ایجاد می‌شود تا تفکرات مدیریت به عنوان بخشی از تحول دیجیتال گسترده به آن سازمان و شرکت‌های تابعه تزریق شود.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استارتاپ علوم داده

معمار داده

تیم علوم داده نیاز به پاک‌سازی دیتا، کاهش داپلیکیشن و دفرگمنتیشن دارند. به عبارت دیگر‌ آن‌ها نیاز به زیرساخت مناسب برای محاسبه، شبکه و ذخیره‌سازی دارند. فناوری اطلاعات می‌تواند این وظایف را برای کمک به استقرار موفق آن پیاده‌سازی کند.

مدیر ارشد داده

تیم‌های علوم داده باید مکانیزم‌های امنیتی مناسبی را برای اطمینان از استفاده از داده‌ها به روشی کنترل شده داشته باشند. به گونه‌ای که الزامات نظارتی برآورده شود. با سازوکارهای اجرای IT می‌توان سیاست صحیح را تنظیم و اجرا کرد.

فضای ابری می‌تواند بخش مهمی از زیرساخت یک استارتاپ دانش بنیان باشد. هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی با توجه به سهولت استفاده از آن، می‌توان چندین نسخه از دیتا را ایجاد و مشکلات داده را حل کرد. سیسکو معتقد است فناوری اطلاعات باید درگیر پروژه‌های علوم داده باشد تا اطمینان حاصل شود که مدیریت داده، چه به صورت پایه و چه از طریق رایانش ابری، به درستی اداره و مدیریت شود.

ماژول سیسکو Single-Lambda 100G سینگل

نسل جدید ماژول سینگل 100G

نسل جدید ماژول سینگل 100G

سیسکو به تازگی ماژول QSFP28 100G FR را معرفی کرد. این صرفا یک محصول است، اما می‌تواند سرآغاز یک صنعت پویا و بزرگ‌تر باشد. ماژول QSFP28 100G FR طی چند سال آینده، دنیای ماژول‌های نوری ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه را تغییر خواهد داد. برای بررسی این موضوع که اصولا چرا ما به این ماژول و این تغییر نیاز خواهیم داشت؛ ابتدا اجازه دهید کمی از تاریخ ماژول‌های پرسرعت را مرور کنیم.

ارتقاء از ماژول 10G به 100G

زمانی که از ماژول‌های نوری +10G SFP استفاده می‌شد، انتخاب‌ها ساده و اندک بود. علاوه بر این، خود ماژول‌ها به صورت مستقیم وظیفه‌ی تبدیل سیگنال‌های الکتریکی را به سیگنال‌های نوری و بالعکس بر عهده داشتند.

در سال‌های بعد، تقاضا برای پهنای باند شبکه افزایش یافت و این بدان معنی بود که باید سرعت لینک‌های داده نیز افزایش یابد. در نتیجه نه تنها سریع‌تر شد؛ بلکه شتاب هم گرفت. استانداردهایی مانند IEEE و SFF باید متدهایی را در نظر می‌گرفتند که از ماژول‌های نوری سریع‌تر باشد.

تکنیک هایی مانند WDM یا به عبارتی مالتی پلکسینگ تقسیم طول موج، فیبر موازی، CTLE یا یکسان سازی متناوب زمان خطی و FEC یا همان تصحیح خطای ارسالی به شکل استانداردهای جدید ایجاد شدند.

افزایش هزینه در ساخت ماژول

چنین پیچیدگی‌هایی هزینه‌های بسیاری دارد. نه تنها در هزینه‌ی ساخت ماژول‌های نوری بلکه در طراحی زیرساخت فیبر نیز محسوس است. در نتیجه هم هزینه سخت‌افزاری و هم هزینه عملیاتی را افزایش خواهد داد.

این مشکلات، می‌تواند خطر عدم موفقیت در سازگاری بین ماژول اپتیک و سوئیچ یا روتر را در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف افزایش دهد. در آینده، تقاضای پهنای باند بالاتر در شبکه سرانجام به ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید. دقیقا مشابه اکنون که ماژول‌های فیبر ۱۰ گیگابیتی از نظر هزینه مقرون به صرفه بوده و به تولید انبوه رسیده‌اند. به شکل فعلی و با وجود پیچیدگی‌ها و هزینه‌های بالای ساخت ماژول 100G به زودی نمی‌توان به آن نقطه رسید و یک تغییر اساسی لازم است.

ماژول سیسکو Single-Lambda 100G

این نقطه‌ای است که ماژول Single-Lambda 100G وارد می‌شود. مشخصات اپتیک آن برای نخستین بار توسط 100G Lambda MSA (توافق‌نامه مالتی سورس) استانداردسازی شد. IEEE نیز در حال استاندارد سازی مشخصات مشابه مانند 100GBASE-FR1 است.

این ماژول به سرعت و با پیشبرد کارشناسان اپتیک سیسکو برای ایجاد راه‌حلهای مقرون به صرفه برای شبکه‌های با تراکم بالا، مسیریابی، و غیره از حمایت گسترده‌ای در صنعت برخوردار شد. هدف این بود که بتوان فیبرهای نوری 100G و 400G ساخت و عرضه کرد که بتواند با هزینه کمتری به تولید انبوه دست یابد.

استفاده از فناوری PAM4

اساس کار ماژول سینگل مود لامبدا استفاده از فناوری PAM4 یا مدولاسیون دامنه پالس چهار سطحی است. پیش از این، تقریبا تمام ماژول‌های نوری 100G از NRZ استفاده می‌کردند که یک فرمت مدولاسیون باینری دو سطحی بود.

فناوری PAM4 دو برابر داده را بدون نیاز به افزایش سرعت، در ماژول‌های نوری فراهم می‌کند. بنابراین، همان فناوری نوری در NRZ که 50G سرعت دارد؛ می‌تواند به 100G سرعت در PAM4 برسد. نکته مهم این است که جریان کامل داده با سرعت ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه توسط یک لیزر واحد منتقل می‌شود. این بدان معنی است که هیچ فیبر موازی دیگری وجود نخواهد داشت.

با پیشرفت در فرم فاکتورهای جدید می‌توان به نسل بعدی ماژول‌های 100G و فراتر از آن نیز رسید.

Cisco Webex سرویس ریموت و دورکاری سیسکو

Cisco Webex سرویس ریموت و دورکاری سیسکو

Cisco Webex سرویس پشتیبانی از مشتریان، ریموت و دورکاری سیسکو

در حال حاضر کارکردن به صورت ریموت و دورکاری به صورت بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. این مقوله در سراسر جهان به طور روزانه در حال رشد است.

این روزها به دلیل شرایط جهانی ناشی از COVID-19 یا بیماری کوروناویروس، بسیاری از کسانی که از خانه کار می‌کنند؛ نه به عنوان راحت‌طلبی بلکه به عنوان یک امر ضروری آن را انجام می‌دهند.

Cisco Webex سرویس ریموت و دورکاری سیسکو

ابتدا برخی از آمارها را با هم مرور می‌کنیم:

۱. از زمان شیوع ویروس کرونا، ترافیک سرویس Webex سیسکو که کاربران بسیاری را از کشور چین به محل کار خود متصل می‌کند؛ تا ۲۲ برابر افزایش یافته است.

۲. در همین مدت تعداد کاربران ژاپن، کره جنوبی و سنگاپور هم بین ۴ تا ۵ برابر افزایش پیدا کرده‌اند. همچنین میانگین زمان صرف شده در جلسات ویدیویی وبکس بین کاربران این کشورها دو برابر شده است.

۳. به طور متوسط تعداد ثبت نام کاربران در کشورهای تحت تأثیر این بیماری، ۷ برابر بیشتر از تعداد ثبت نام در این سرویس در شرایط عادی بوده است.

Cisco Webex سرویس دورکاری سیسکو سازگار با هر دستگاهی

برنامه سیسکو با سرویس وبکس

با پیشرفت ویروس کرونا در ایتالیا و سایر کشورها، سیسکو همچنان به طور جدی روند افزایش ترافیک اینترنت و داده را در سراسر جهان تحت نظر دارد. این کمپانی برنامه‌ای مدون برای پشتیبانی از کاربران خود با نیازهای متغیر دارد.

اولویت بر این است که افراد بتوانند از هر مکانی از جمله خانه، در هر زمانی و با هر دستگاهی با تیم خود در ارتباط باشند تا بتوانند به فعالیت‌های تجاری خود ادامه دهند. سیسکو برای حل این مشکل، راهکارهایی را از طرق مختلف امکان‌پذیر می‌کنیم.

در این شرایط بسیاری از امکانات سرویس Webex سیسکو به صورت رایگان درآمده است. این سرویس نه فقط در کشورهای درگیر با COVID-19 یا ویروس کرونا بلکه در تمام کشورهایی که این سرویس ارائه می‌شود در دسترس است.

Cisco Webex سرویس دورکاری سیسکو

از امکانات سرویس رایگان Cisco Webex می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تا ۱۰۰ کاربر به صورت همزمان در هر جلسه یا وبینار
 • عدم محدودیت زمانی در جلسه
 • تعداد نامحدود برای برگزاری وبینار
 • یک گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری
 • امکان ایجاد کنفرانس ویدیویی
 • امکان تماس صوتی با کاربران
 • امکان همکاری تیمی در Webex
 • سازگار در تلفن همراه
 • امنیت بالا
 • پشتیبانی آنلاین

علاوه بر این، سیسکو لایسنس ۹۰ روزه رایگان نیز به مشاغلی که در حال حاضر عضو Webex نیستند؛ ارائه می‌دهد. این امر موجب می‌شود تعداد بسیار بیشتری از کارمندان بدون هزینه اضافی قادر شوند از راه دور کار خود را با موفقیت انجام دهند.

Cisco Webex سرویس ریموت دورکاری سیسکو ادغام با اپلیکیشن

افزایش ظرفیت وبینارهای آنلاین در سراسر جهان

سیسکو در حال توسعه سرویس وبینار خود در کشورهایی غیر از ایالات متحده و اروپا است. این کمپانی با سازمان‌های غیردولتی برای راه‌اندازی مدارس آنلاین و خدمات دیگر در حال همکاری است. ضمن این‌که با شرکای تجاری دیگر که تلاش می‌کنند از راه دور و از خانه، تجارت خود را وسعت ببخشند؛ همکاری می‌کند.

تلاش شبانه روزی برای استمرار مشاغل

تیم وبکس سیسکو به طور شبانه‌روزی کار می‌کند تا نیازهای تجاری شرکت‌ها را برآورده سازد. بیشتر سرویس‌های ابری برای اوج بار و حجم زیاد دیتا برنامه‌ریزی شده‌اند. نه تنها زیرساخت بلکه تمام ظرفیت شبکه، مورد نیاز نیز است.

سیسکو به طور مستمر با شرکت‌های مخابراتی برای اتصال تمام نودها و ارتباطات بین‌المللی خود در سراسر جهان همکاری می‌کند تا زمان تأخیر یا Latency را برای کاربران نهایی کاهش دهد.

Cisco SecureX چیست؟

Cisco SecureX چیست؟

Cisco SecureX چیست؟

امنیت شبکه سازمان خود را با وسیع ترین و یکپارچه ترین پلتفرم، پیاده سازی کنید.

یک پلتفرم ساده و پایدار

با استفاده از سرویس سیسکو SecureX می‌توان زیرساخت‌های موجود در شبکه‌ی خود را به مجموعه ای از امنیت یکپارچه سیسکو متصل کرد. این سرویس برای ایجاد شبکه پایدار و یکپارچه، فعال‌سازی اتوماسیون و تقویت امنیت شبکه در نودها، فضای ابری و اپلیکیشن‌ها کاربرد دارد.

مزایای سیسکو SecureX

با اطمینان خاطر تجارت کنید

نیازهای امنیتی امروز و آینده سازمان خود را با وسیع ترین و یکپارچه ترین پلتفرم امنیتی که هر تهدیدی را در هر نقطه دسترسی پوشش می‌دهد، برآورده کنید.

مانیتورینگ یکپارچه

در جهت کمک برای سرعت بخشیدن به عکس‌العمل‌های تهدید و تحقق در نتایج مورد نظر، می‌توان مانیتورینگ کاملی بین تمام زیر‌ساخت‌های امنیتی از جمله شبکه، نودها، فضای ابری و اپلیکیشن‌ها به دست آورد.

امنیت کارها را خودکار کنید

برای پیشبرد افزایش امنیت و دور ماندن از چشم تهدیدهایی که مدام در حال تغییر هستند؛ بهره‌وری و دقت در نحوه استفاده از منابع موجود را از طریق اتوماسیون افزایش دهید.

همکاری بهتر از همیشه

برای هماهنگ کردن سیاست‌های امنیتی و کسب نتایج بهتر در کارها، زیرساخت شرکت را بین بخش‌های امنیت، بخس IT و بخش شبکه به اشتراک بگذارید. در نتیجه، پروسه امنیت از یک مسدود کننده به یک فعال کننده مبدل خواهد شد.

بررسی کنید که کدام رویکرد برای شما مناسب است. مشتریان در حال حاضر، ارزش را بر بستر امنیت می‌بینند.

پاسخ به تهدیدات را تسریع کنید.

۹۸ درصد از مشتریان متوجه شده‌اند که مانیتورینگ یکپارچه، سریع‌تر روش پاسخ به تهدیدات امنیتی را فراهم می‌کند.

تصمیمات آگاهانه بگیرید

۹۵ درصد از مشتریان سیسکو معتقدند سرویس Cisco SecureX در زیرساخت امنیتی آن‌ها به اقدام بهتر کمک زیادی می‌کند.

شرح وظایف و جریان کار را به اشتراک بگذارید

۹۱ درصد از مشتریان می‌دانند که بستر امنیتی سیسکو به همکاری میان اعضای تیم‌هایشان کمک به سزایی می‌کند.

چرا سیسکو را برای امنیت شرکت خود انتخاب کنید؟

سیسکو بستری را برای تعریف مجدد امنیت ایجاد کرده است و بزرگ‌ترین تیم تحقیقاتی را در مورد تهدیدات امنیتی با کمک Cisco Talos در اختیار دارد. همچنین در گزارش Forrester Zero Trust Wave 2019 به عنوان پیشرو در امور امنیتی معرفی شده است. سیسکو امنیت مؤثرتری را از طریق استانداردهای بالای اینترنتی در بسترهای اوپن سورس فراهم می‌کند. اکوسیستم وسیع سیسکو با بیش از ۱۷۰ شرکت در سراسر جهان در ارتباط است.

امنیت صد درصدی

سیسکو نیازهای امنیتی حال و آینده‌ی هر شرکتی را با ارائه راه‌حل‌هایی که هر قسمت و نقطه دسترسی را پوشش می‌دهد، برطرف می‌کند.

شبکه سازمانی را بروزرسانی کنیم یا نه؟

شبکه سازمانی را بروزرسانی کنیم یا نه؟

شبکه سازمانی را بروزرسانی کنیم یا نه؟

هنگامی که نسخه جدید سیستم عامل برای تلفن همراه شما در دسترس قرار می‌گیرد؛ آیا بی معطلی آن را بروزرسانی می‌کنید یا نسخه قدیمی را مادامی که می‌توانید حفظ خواهید کرد؟ خب مشخص است که هرکسی با کمترین مهارت فنی، بی تردید برای بهبود امنیت و محافظت گوشی در مقابل حملات و دستیابی به جدیدترین ویژگی‌ها و قابلیت‌ها، آن را ارتقاء می‌دهد. ادامه مطلب …

بررسی اجمالی سیسکو Silicon One

بررسی اجمالی سیسکو Silicon One

در مقاله امروز به بررسی اجمالی سیسکو Silicon One خواهیم پرداخت. با نخستین معماری یکپارچه سیلیکون برای دنیای وب و ارائه دهندگان خدمات شبکه آشنا شوید. با RootLan همراه باشید.

پیشرفتی فوق‌العاده در تأمین اینترنت نسل بعد

نوآوری ها پس از ۳۵ سال تجربه در ساخت پیچیده‌ترین شبکه‌های جهان با پردازنده سیلیکونی، اکنون بیش از ۹۰ درصد از بار ترافیک IP را به دوش می‌کشد. سیسکو هر فرضیه‌ای را در خصوص این‌که شبکه سیلیکون چگونه می‌تواند عملکرد و کارایی سوئیچینگ را با مقیاس، بافرینگ، قابلیت برنامه‌ریزی و کلاس‌های مسیریابی تحت‌الشعاع خود قرار دهد؛ به چالش می‌کشد.

یک پردازنده

Cisco Silicon One Q100 اولین پردازنده سیلیکون با یک تراشه ASIC در صنعت است که به رکورد ۱۰ ترابیت بر ثانیه می‌رسد.

دو برابر پهنای باند بیشتر

پهنای باند بیشتر شبکه در یک تراشه ASIC نسبت به سایر سیلیکون‌های مسیریاب

 

مسیریابی در مقیاس جهانی

آماده‌سازی برای مقیاس بی‌نهایت گسترده اینترنت

 

۳ برابر کارایی بیشتر

امکان ارسال پکت‌های بیشتر در هر ثانیه نسبت به سایر تراشه‌های قابل برنامه‌ریزی

 

 

بافرینگ عمیق

محافظت بیشتر مقابل از بین رفتن بسته‌ها در لینک‌های متراکم

قابلیت برنامه‌ریزی

امکان برنامه‌نویسی P4 برای ارتقا در آینده

 

 

۲ برابر راندمان بهتر

امکانات مسیریابی، مقیاس و عملکرد بهتر در کارایی سوئیچینگ

 

معماری یکپارچه

امکانات و ویژگی‌های Cisco Silicon One، خدمات و ثبات زیر را ارائه می‌دهد:

بازار اینترنت

 • ارائه دهندگان خدمات
 • ارائه دهندگان خدمات گسترده وب

فرم فاکتور

 • ثابت
 • ماژولار

امکانات

 • پردازنده کارت شبکه
 • روتر ماژولار
 • روتر روی چیپ

Cisco Silicon One نوآوری شبکه را متحول می‌کند

مهندسان شبکه می‌توانند زمان بیشتری را برای نوآوری در شبکه و زمان کمتری را برای راه‌اندازی شبکه صرف کنند. آن‌ها با در اختیار داشتن معماری یکپارچه سیلیکون می‌توانند معماری شبکه را سریع‌تر و ساده‌تر برنامه‌ریزی و مستقر کنند. بدون آن‌که نگران سازگاری سیستم‌های مختلف باشیم. آینده همینجاست.

تماشا در آپارات

راه حل جامع امنیتی سیسکو برای اینترنت اشیا IoT

راه حل جامع امنیتی سیسکو برای اینترنت اشیا

راه حل جامع امنیتی سیسکو

راه حل جامع امنیتی سیسکو فناوری اطلاعات را با فناوری عملیاتی همگام می کند تا تشخیص ناهنجاری‌ها را ساده‌تر ارائه دهد.

به طور خلاصه می‌خوانیم:

 • اولین معماری امنیتی IoT یا همان اینترنت اشیا که باعث بهبود در محیط های IoT و فناوری عملیاتی می‌شود.
 • فناوری Cisco Cyber Vision که برای تشخیص تهدیدات ناهنجاری پیشرفته طراحی شده است. این تکنولوژی از Cisco Talos قدرت می‌گیرد و توانایی شناسایی تهدیدات امنیتی سایبری حوزه صنعت را در لحظه دارد.
 • فناوری Edge Intelligence سیسکو که جمع‌آوری و مدیریت داده‌ها را از اینترنت اشیا تا فضای ابری، چند برابر ساده‌تر خواهد کرد.

شبکه، ستون اصلی در فناوری

شبکه‌ها به ستون اصلی برای فناوری عملیاتی یا همان OT تبدیل شده‌اند. OT زیرساخت‌های اساسی شامل انرژی، حمل و نقل و تولید را تشکیل می‌دهد. سازمان‌ها به طور فزاینده‌ای در آن واحد به داده‌های سیستمی مرتبط با بهبود تولید، مدیریت هزینه‌ها و افزایش معیارهای ایمنی نیاز دارند.

راه حل جامع امنیتی سیسکو برای اینترنت اشیا IoT بارسلونا اسپانیا

کمپانی سیسکو در نمایشگاه Cisco Live 2020 بارسلونا اسپانیا از یک راه حل جامع امنیتی برای اینترنت اشیا رونمایی کرد. این فناوری جدید باعث افزایش قابلیت دید در هر دو محیط IT و IOT می‌شود و از پردازش‌ها محافظت می‌کند. فناوری جدید سیسکو جمع‌آوری و استخراج داده‌ها از اینترنت اشیا IoT را امکان‌پذیر می‌کند. در نتیجه سازمان‌ها می‌توانند راندمان خود را برای تصمیم گیری‌های تجاری بهتر و سرعت بخشیدن به پروژه‌های دیجیتالی شدن افزایش دهند.

حجم تهدیدات امنیتی سایبری در محیط‌های مهم زیرساختی رو به افزایش است و همچنان ایمنی و ریسک مالی قابل توجهی را به همراه دارد.

آقای سید اسنیتکن، معاون گروه تحقیقاتی و مشاوره ARC گفت:

تغییرات در دستگاه‌ها و اتصالات باید به سرعت شناسایی شود؛ آسیب‌پذیری ها ارزیابی شده و قبل از برطرف شدن امنیت سازمان بررسی شود.

سیسکو با همگرایی IT و OT در مراکز امنیتی و عملیاتی، تشخیص ناهنجاری پیشرفته را با کمک اطلاعات داخلی فراهم کرده است.

خانم لیز سنتونی، معاون ارشد و مدیر اجرایی محاسبات ابری اینترنت اشیا IoT در سیسکو:

سازمان‌ها برای تأمین امنیت در صنعت خود، کاهش خطر تهدیدهای سایبری و بهینه‌سازی فرایندهای صنعتی، به دید کاملی نسبت به محیط‌های شبکه نیاز دارند.

راه حل جامع امنیتی سیسکو برای اینترنت اشیا IoT فضای ابری Cloud

نوآوری‌های راه حل جامع امنیتی سیسکو برای اینترنت اشیا شامل موارد زیر است:

امنیت محیط شبکه صنعتی

Cisco Cyber Vision اولین راه حل امنیتی مبتنی بر نرم‌افزار برای کشف خودکار مشکلات صنعتی است که از طریق شبکه صنعتی IoT یا همان اینترنت اشیا سیسکو فراهم می‌شود.

فناوری سیسکو Cyber Vision به بررسی ترافیک دستگاه‌های مرتبط، ایجاد پالیسی‌های سگمنت در Cisco ISE و مرکز DNA می‌پردازد. در نتیجه موجب می‌شود تا از پیشروی تهدیدات در محیطهای عملیاتی جلوگیری به عمل آید. همچنین به کمک سیسکو تالوس به صورت زنده بر تهدیدات امنیتی و سایبری و دستگاه‌های صنعتی نظارت می‌کند.

مدیریت داده از پایین‌ترین لایه شبکه تا فضای ابری

ادغام Cisco Edge Intelligence با شبکه‌های صنعتی، استخراج داده‌ها را در لایه‌های پایین شبکه ساده می‌سازد. این امر به منظور بهبود رقابت در سازمان و کمک به مشاغل در مدیریت بهتر دیتا و تحویل آن به فضاهای ابری طراحی شده است.

کمپانی سیسکو پیچیدگی زیرساخت‌های چند فروشندگی و مالتی دیتا را برای ارائه امنیت سایبری اینترنت اشیا IoT را ساده ساخته است. از فناوری‌هایی که بررسی شد، می‌توان در گیت‌وی، سوئیچ، و روترهای سیسکو استفاده و مدیریت کرد.

نمایشگاه NRF2020 سیسکو

ادغام سیستم های خرده فروشی سیسکو با شبکه سازی

شبکه‌سازی، کلید ادغام سیستم های خرده فروشی سیسکو

هفته گذشته و در جریان برگزاری نمایشگاه NRF2020 کمپانی سیسکو با دستی پر برای صنعت خرده‌فروشی شرکت کرده بود. نمایش Grape to Glass Cisco روش‌های جذابی برای به حلو سوق دادن این صنعت ارائه کرد.

نتیجه‌ی این نمایش این بود که نشان داد چگونه خرده‌فروشان می‌توانند پلتفرم‌های مختلف، فرایندها و كاركردهای IT در سازمان خود را برای افزایش بهره‌وری ترسیم كنند. این همان چیزی است که باعث کاهش هزینه‌های مشتریان خواهد شد و همان جیزی است که مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل و دائمی تبدیل می‌کند.

ابزارها و بستر ادغام اکوسیستم

آن‌چه که در نمایشگاه NRF نمایش داده شد این بود که سیسکو به همراه اکوسیستم شرکای خود در حال ایجاد سیستم‌ها، ابزارها و ادغام داده‌ها برای خرده‌فروشان است. آن‌ها نه تنها در یک محیط خرده‌فروشی و فروشگاه فیزیکی، بلکه در تمام زنجیره تأمین کالا این روش را پیاده‌سازی می‌کنند.

از سایت‌های تولید گرفته تا مراکز توزیع، از روش حمل و نقل گرفته تا تمام راه‌های رسیدن کالا به فروشگاه، همه در نهایت به طور مستقیم به خانه‌ی مشتری ختم می‌شود.

از آن‌جا که داده‌ها در این زنجیره و از طریق کانال‌های مختلف از جمله فروشگاه آنلاین و فیزیکی ایجاد می‌شوند؛ خرده‌فروشان برای تفسیر داده‌ها و ارائه تجربیات جذاب و نتایج کلیدی کسب و کار، به برنامه‌ها و موتورهای آنالیز متکی هستند. و این همان نقطه‌ای است که «شبکه» وارد می‌شود.

در سیسکو ما می‌دانیم شبکه‌ای که از این عناصر پشتیبانی می‌کند، بسیار حیاتی است. قابلیت رصد، مدیریت متمرکز، قابلیت برنامه‌نویسی، اتوماسیون و امنیت تنها چند مورد از مزایای داشتن یک شبکه هوشمند است که این پلتفرم‌ها را در کنار هم قرار میدهد.

نمایشگاه NRF2020 آینده دیجیتال موبایل لپ تاپ سیسکو

ایجاد شبکه و امنیت، بخش جدانشدنی کسب و کار

یک شبکه قدرت‌مند فروشندگان را قادر می‌سازد تا بتوانند سریع عمل کنند. استفاده از IT میتواند از تغییرات سریع در کسب و کار پشتیبانی کند. این انعطاف پذیری در حال حاضر برای مشتریان بسیار اهمیت دارد. این‌که آیا اعمال تغییرات در IT به معنای ارائه فرصت‌های بیشتر برای تعامل بر روی یک پلت‌فرم مانند تلفن همراه است یا خیر. شبکه باید این شرایط را در شرکت یا سازمان برآورده کند.

با ایجاد زیرساخت شبکه‌ای که امنیت بخش مهم آن باشد، خرده‌فروشان می‌توانند با اطمینان بیشتری از قابلیت‌های جدید مانند نسل پنجم 5G و شبکه بی‌سیم به پیشرفت خود تا آن‌جا که ممکن است ادامه دهند.

خرید سوئیچ سیسکو WS-C3850-12S-S فروش سوئیچ سیسکو 3850

خرید سوئیچ سیسکو WS-C3850-12S-S

خرید سوئیچ سیسکو WS-C3850-12S-S

خرید سوئیچ سیسکو WS-C3850-12S-S از فروشگاه آنلاین سیستم افزار خاورمیانه سوئیچ WS-C3850 12 SS کمپانی سیسکو دارای 12 پورت شبکه SFP با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه است. از ویژگی‌های مهم سوییچ شبکه سیسکو WS-C3850-12S-S امکان انتخاب ماژول آپلینک 1G یا 10G و دو پاور و سه فن است که به صورت ماژولار قابل تعویض هستند.

این محصول دارای IOS نسخه IP Base است که قابل ارتقا به IP Service خواهد بود. امکان استفاده از فناوری مسیریابی یا Routing در لایه 3 شبکه و قابلیت استک کردن Stacking تا 9 سوئیچ از دیگر مشخصات سوئیچ سیسکو C3850-12S-S است. همچنین پهنای باند 480 گیگابیت یر ثانیه و پهنای باند بی‌سیم تا حداکثر 20 گیگابیت بر ثانیه برای هر سوئیچ امکان‌پذیر است.

خرید سوئیچ سیسکو WS-C3850-12S-S فروش سوئیچ سیسکو 3850 نمایندگی سیسکو

مشخصات فنی سوئیچ سیسکو WS-C3850-12S-S

پارت نامبر سوییچ شبکه سیسکو WS-C3850-12S-S
فرم فاکتور رک مونت ۱ یونیت
آپلینک ماژولار
پورت‌ها ۱۲ پورت گیگابیت SFP
توان PoE ندارد
حداکثر تعداد استک ۹ دستگاه
حداکثر VLAN ۴۰۰۰
آدرس مک ۳۲۰۰۰ مک آدرس
لایسنس IP Base
ظرفیت رم ۴ گیگابایت
پهنای باند ۴۸۰ گیگابیت بر ثانیه
سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L خرید سوئیچ سیسکو شبکه

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L

سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L

در این مقاله به معرفی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L و امکانات و ویژگی‌های آن می‌پردازیم. 2960X-24PS-L در سری Catalyst و X کمپانی سیسکو طراحی و تولید شده است. این محصول 24 پورت گیگابیتی 10/100/1000 دارد که ۳۷۰ وات PoE آن‌ها را همراهی می‌کند. به لطف فناوری PoE+ تا حداکثر ۳۰ وات برق به نیمی از پورت‌ها خواهد رسید. علاوه بر این، از 4 پورت آپلینک SFP با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه نیز بهره می‌برد. لایسنس مورد استفاده نیز از نوع Lan Base است.

خرید سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L سوییچ شبکه POE

مشخصات فنی سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L

پارت نامبر سوییچ شبکه سیسکو WS-C2960X-24PS-L
فرم فاکتور رک مونت ۱ یونیت
آپلینک ۴ پورت SFP یک گیگابیت بر ثانیه
پورت‌ها ۲۴ پورت گیگابیت اترنت 10/100/1000
توان PoE ۳۷۰ وات
حداکثر تعداد استک ۸ دستگاه
پهنای باند استک ۸۰ گیگابیت بر ثانیه
سرعت ارسال دیتا ۱۰۸ گیگابیت بر ثانیه
پهنای باند سوئیچ ۲۱۶ گیگابیت بر ثانیه
ظرفیت رم ۵۱۲ مگابایت
حافظه فلش ۱۲۸ مگابایت

فروش سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L سوییچ شبکه POE پنل پشت

برای خرید سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L از فروشگاه آنلاین سیستم افزار خاورمیانه اینجا را کلیک کنید.

قیمت سوئیچ سیسکو WS-C2960X-24PS-L سوییچ شبکه POE پنل جلو اکسسوری نمایندگی سیسکو