سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L

قابلیت‌های سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L

قابلیت‌های سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L مطابق با اینکه یک سوئیچ شبکه مدیریتی گیگابیتی محسوب می‌شود زیاد است. این سوییچ شبکه برای مشاغل کوچک و دفاتر مختلف طراحی شده است و دارای 8 پورت 10/100/1000 و 2 پورتSFP کمبو است که می‌توان از آنها برای اتصال به دستگاه‌های مختلف در شبکه استفاده کرد.

قابلیت‌های سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L آن را برای استفاده در شبکه‌های کوچک و متوسط مناسب می‌کند. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • عملکرد و سرعت بالا: سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L از سرعت و عملکرد بالایی برخوردار است و می‌تواند در شبکه‌های کوچک و متوسط به خوبی کند.
 • قابلیت اطمینان و دوام: سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L برای استفاده در محیط‌های تجاری و صنعتی طراحی شده است و قابلیت اطمینان بالایی دارد.
 • ویژگی‌های امنیتی پیشرفته: سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L دارای ویژگی‌های امنیتی پیشرفته‌ای است که از شبکه در برابر تهدیدات محافظت می‌کند.
 • قابلیت مدیریت آسان: سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L از انواع مدیریتی است و می‌توان آن را از طریق پورت کنسول، SNMP یا API مدیریت کرد.
 • انعطاف‌پذیری بالا: سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L دارای طراحی ماژولار است و می‌توان آن را به راحتی برای پاسخگویی به نیازهای شبکه‌ای در حال رشد، گسترش داد.

پورت های سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L

سوئیچ سیسکو مدل C1000-8T-2G-L را در طیف گسترده‌ای از کاربری‌ها مانند اتصال کامپیوترها، پرینترها و تلفن‌های IP به یکدیگر می‌تواند استفاده کنید. همچنین از آن برای ایجاد شبکه‌های بی‌سیم، شبکه‌های خصوصی مجازی و اتصال به سایر تجهیزات مانند سرور، روتر‌ و اکسس پوینت می‌توان به‌کار برد.

اگر به دنبال یک سوئیچ شبکه با کیفیت بالا، قابل اعتماد و ایمن هستید که بتواند از شبکه شما در برابر تهدیدات مجازی محافظت کند، می‌توانید به قابلیت‌های سوئیچ سیسکو C1000-8T-2G-L اعتماد کنید.

گیت‌وی شبکه 5G ابری

سیسکو و T-Mobile برای راه‌اندازی گیت‌وی شبکه 5G ابری با یکدیگر همکاری می‌کنند

گیت‌وی شبکه 5G ابری سیسکو و تی موبایل

گیت‌وی شبکه 5G ابری در شرکت‌های سیسکو و اپراتور تلفن همراه T-Mobile راه‌اندازی خواهد شد. تی موبایل تمام ترافیک 5G و 4G خود را به هسته ابری جدید سیسکو منتقل کرده است که این فرآیند می‌تواند عملکرد شبکه را با بهبود بیشتری همراه سازد. حال اهمیت این خبر در چیست؟ این حرکت عملکرد شبکه را برای کاربرانی که از شبکه 5G یا 4G اپراتور T-Mobile استفاده می‌کنند بهتر می‌کند. به عبارتی افراد شاهد سرعت بیشتر و تأخیر کمتر خواهند بود.

ایجاد گیت‌وی شبکه 5G ابری به تی موبایل اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و آسان‌تر برنامه‌های جدید مبتنی بر نسل پنجم شبکه تلفن همراه و IoT یا همان اینترنت اشیا را در مقیاس بزرگ‌تری آزمایش و ارائه کند. همچنین به کمک سیسکو زمان راه‌اندازی و عرضه‌ی فناوری‌های جدید به بازار تسریع خواهد شد. انتقال تمام ترافیک 5G و 4G به گیت‌وی هسته اصلی ابری بلافاصله عملکرد 10 درصدی را برای کاربران به ارمغان آورده است. مانند این است که با برداشتن دیوارها یا موانع میان دو خانه، آن را به عمارتی عظیم تبدیل کنید و سپس آن عمارت را به جدیدترین فناوری‌ها مجهز سازید.

گیت‌وی سیسکو

گیت‌وی سیسکو عملیات مختلف مرتبط با شبکه موبایل را ساده‌تر می‌کند و به اپراتورها اجازه می‌دهد منابع را با چابکی بیشتریر جابجا کنند و حتی بتوانن خدماتی مانند اینترنت خانگی 5G را هم عرضه کنند. همچنین با آزمایش و استقرار قابلیت‌های جدید در مقیاس بزرگ می‌توان خدمات جدید مبتنی بر IoT مانند Voice over 5G (VoNR) را هم عرضه کرد.

معاون ارشد مهندسی شبکه و خدمات در تی موبایل می‌گوید:

مشتریان T-Mobile در حال حاضر به بزرگترین و قدرتمندترین شبکه 5G دسترسی دارند و ما هر روز در حال نوآوری هستیم تا تجربه آن‌ها را بهتر کنیم. دهیم. اولین گیت‌وی شبکه 5G ابری دست‌یابی ما را به امکانات جدید تسهیل می‌کند و به ما این امکان را می‌دهد تا با ارائه عملکرد در سطح بالاتری برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها 5G را به جلو ببریم و در عین حال زمینه را برای برنامه‌های کاربردی جدید در شبکه‌های نسل بعدی آماده کنیم.

تراشه سیلیکون وان سیسکو و ماژول Acacia

روتر 8201 و تراشه سیلیکون وان سیسکو

می‌توانید روزی را تصور کنید که به لطف روتر 8201 و تراشه سیلیکون وان سیسکو به‌کار رفته در آن ارکستری به‌طور همزمان در شهرهای مختلف در حال اجرا باشد؟ برای مثال سازهای زهی در تهران، سازهای بادی در پاریس، سازهای کوبه‌ای در لندن و سازهای کُر در شهر رم به‌طور همزمان در حال نواختن باشند. در عین حال به‌صورت کاملا دقیق و بدون کوچکترین تأخیری شنیده شود.

این امر در اینترنت امروزی ممکن است منجر به یک آشفتگی نامرتب و بسیار ناامیدکننده ظاهر شود. اما در اینترنت آینده با پهنای باند بالا، سرعت‌های بسیار سریع و تأخیر کم، یک ارکستر بین‌المللی بدون درنظر گرفتن مسافت، قابلیت اجرا بخواهد داشت. تنها با مهارت نوازندگان است که می‌تواند آن را محدود کند.

ساده‌سازی شبکه با روتر 8201

با پیشرفت‌های اخیر دنیای شبکه مانند تراشه Silicon One ASIC سیسکو و روتر 8201، این کمپانی راه را برای رسیدن به این آینده‌ی هماهنگ، هموار می‌کند. روتر Cisco 8201 تا 35 درصد پهنای باند بیشتر را با 26 برابر مصرف انرژی کمتر در حجمی کوچک‌تر، سبک‌تر و کم‌هزینه‌تر ارائه می‌دهد.

یکی از متخصصان بخش سخت‌افزار عمومی سیسکو بر این باور است که با روتر جدید می‌توانید سیستم‌های مسیریابی 10 ترابیتی را در مکان‌هایی مستقر کنید که پیش از این به چند روتر 100 گیگابایتی محدود می‌شدند. این روتر، معماری اساسی شبکه را به شکلی گسترده تغییر خواهد داد.

این قضیه به خودی خود هیجان‌انگیز است. راه حل سیسکو شبکه مسیریابی نوری یا به‌طور دقیق‌تر Routed Optical Networking نام دارد. ترکیبی از اپتیک‌های منسجم قابل اتصال و تراشه‌ای پیشرفته را نشان می‌دهد که مدعی است الگوی نحوه ساخت شبکه‌ها را تا 10 سال آینده تغییر خواهد داد. کمپانی سیسکو اخیرا شرکت Acacia که در زمینه فناوری‌های فیبر نوری فعال بود را خریداری کرده است.

تراشه سیلیکون وان سیسکو و روتر 8201

تراشه سیلیکون وان سیسکو و روتر 8201

ترکیب فناوری Acacia و تراشه سیلیکون وان سیسکو

مدیر بازاریابی محصول سیسکو می‌گوید: «تمام این‌ها گام بزرگی به سوی اینترنت آینده است. فناوری Acacia نرخ بیت بالاتری را تا 400G در فاکتورهای قابل اتصال ارائه می‌دهد. با ترکیب این فناوری و تراشه‌ی Cisco Silicon One در روترهای‌مان مانند روتر 8201 می‌توانیم به راه‌حل شبکه‌های مسیریابی نوری دست پیدا کنیم.»

به‌زودی نحوه تفکر مدیران شبکه در مورد گسترش یا توسعه شبکه‌های خود تغییر خواهد کرد. این فناوری‌ها با کمک به گسترش ارتباطات شهرها، کشورها و قاره‌ها با سرعت‌های فوق‌العاده سریع و تأخیر بسیار کم، نوید تأثیری بسیار بیشتر از اجرای ارکستر را می‌دهند. بدون درنظر گرفتن تأثیر بالقوه آن در بستن شکاف دیجیتال، همه چیز از جراحی و ساخت ربات از راه دور گرفته تا کابل‌های بین اقیانوسی با تأخیر کم و انتقال داده‌های ماهواره‌ای ذی‌نفع خواهند شد.

مدیر ارشد سیستم‌های اپتیکال سیسکو بیان می‌کند: «ترکیب این دو فناوری به ما این اجازه را می‌دهد تا معماری‌های جدیدی برای شبکه تعریف کنیم. این کار در جهت ساده‌سازی طراحی شبکه انجام خواهد شد که صرفه‌جویی قابل توجهی را در هزینه و کاهش نیاز به برق و فضا به‌دنبال خواهد داشت.»

ماژول‌های جدید شرکت Acacia در ابعادی بسیار کوچک تولید خواهند شد و قابلیت اتصال به بسیاری از سوئیچ‌ها و روترها را دارند. آنها می‌توانند به راحتی به هر دستگاهی متصل شوند و بدون مشکل فعالیت کنند. این امر می‌تواند نحوه‌ی ایجاد شبکه‌های مراکز داده را تغییر دهد.

ماژول‌های Acacia با بالا رفتن سرعت و افزایش ضریب اطمینان اتصال، مصرف برق را هم بهینه‌تر می‌کنند. ضمن این‌که می‌توان مراحل راه‌اندازی را ساده‌تر کرده و هزینه کل عملیات ایجاد شبکه را به‌طور قابل توجهی کاهش داد. سیسکو متعهد به یک اکوسیستم باز است که از مفهوم تفکیک استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند سیلیکون، سخت‌افزار، اپتیک و نرم‌افزار را به‌عنوان سیستم‌های کاملا یکپارچه یا به‌عنوان «مولفه‌هایی» که در راه‌حل‌های خود ادغام می‌کنند، استفاده کنند.

افزایش ترافیک شبکه و نیاز به پهنای باند و کاهش هزینه

وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم موقعیت‌هایی را می‌بینیم که تقاضای ترافیک از ظرفیت یک روتر مثل روتر 8201 هم فراتر رفته است. این بدان معناست که ما دائما مجبور به ارتقای روترها در طول دوره‌های عمر نسبتا کوتاه بوده‌ایم و ظرفیت مسیریابی را به‌عنوان منبع کمیاب در نظر می‌گیریم. از آنجایی که ما شاهد تقاضای بیشتر و بیشتر پهنای باند برای خانه‌ها، مراکز داده، شرکت‌ها و مشاغل هستیم، این امر باعث می‌شود که هر شبکه سالانه حدود 30 درصد رشد کند.

همه‌گیری نشان داد که چگونه رویدادهای غیرمنتظره می‌توانند شبکه‌ها را تحت فشار قرار دهند. اما با یا بدون یک بحران جهانی هم تقاضا همچنان رو به افزایش خواهد بود. به ویژه که فناوری‌های تشنه پهنای باند مانند ویدیوهای 4K، هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و اینترنت اشیا همچنان در حال تکامل هستند. بنابراین، راه‌حل‌های قدرتمند مانند شبکه‌های نوری مسیریابی برای پایین نگه داشتن هزینه‌های عملیاتی ضمن گسترش شبکه‌ها حیاتی خواهند بود.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها و قابلیت‌های اضافه شده، مزایا و فرصت‌های اتصالات شبکه پرسرعت را برای صنایع، مناطق و افراد بیشتری به ارمغان می‌آورد. با کاهش پیچیدگی‌های راه‌اندازی شبکه می‌توان مردم کشورهای در حال توسعه را قادر به دسترسی به اطلاعات و فناوری‌هایی کرد که قبلا هرگز نداشتند. این امر تأثیر مستقیمی بر استاندارد زندگی و پیشرفت خواهد داشت.

راهنمای خرید و انتخاب سوئیچ سیسکو [بخش دوم]

راهنمای خرید و انتخاب سوئیچ سیسکو [بخش دوم]

در بخش اول مقاله راهنمای خرید و انتخاب سوئیچ سیسکو درباره سوئیچ‌های سازمانی از جمله دیتاسنتر و فضای ابری بحث کردیم. نکاتی را هم در مورد پارامترهای مهم برای خرید سوئیچ بررسی کردیم. حال در بخش دوم مقاله، به سوئیچ‌های با پیکربندی ثابت و سوئیچ ماژولار خواهیم پرداخت. با RootLan همراه باشید. ادامه مطلب …

راهنمای خرید و انتخاب سوئیچ سیسکو [بخش اول]

راهنمای خرید و انتخاب سوئیچ سیسکو [بخش اول]

انتخاب سخت‌افزار مناسب سیسکو برای تأمین نیازهای فعلی شبکه در حین طراحی شبکه و همچنین امکان رشد آن بسیار مهم است. به ویژه در یک شبکه سازمانی که هم سوئیچ و هم روتر نقش مهمی در ارتباطات شبکه دارند. بنابراین در این سری مقاله به چند نکته اصلی درباره راهنمای خرید و انتخاب سوئیچ سیسکو و روتر سیسکو می‌پردازیم. ادامه مطلب …

تجهیزات تقلبی شبکه

اقدامات جدید سیسکو برای مقابله با تجهیزات تقلبی شبکه

سیسکو اقدامات جدیدی را برای مقابله با تجهیزات تقلبی شبکه انجام می‌دهد. سیسکو برای حذف کردن سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای تقلبی حوزه شبکه، برچسب‌های امنیتی جدید و همکاری گسترده با بازارهای آنلاین را شروع کرده است. ادامه مطلب …

سوئیچ PoE WS-C2960C-12PC-L

5 نوع پورت Cisco PoE Switch

اخیراً ، با پیشرفت سریع فناوری اینترنت ، PoE Switch از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند . بسیاری از دستگاه های کوچک ، مانند Access points ، آی پی فون ها و سایر دستگاههایی که نمی توانند خودشان از طریق آن ها تغذیه شوند ، برای تأمین انرژی آنها به کلیدهای PoE نیاز دارند .

منظور از PoE Switch چیست ؟

سوئیچ POE یک سوئیچ شبکه است که دارای تزریق Power over Ethernet می باشد . به سادگی سایر دستگاه های شبکه را به صورت عادی به سوئیچ متصل کنید و سوئیچ تشخیص می دهد که با POE سازگار هستند و یا به طور خودکار برق را فعال می کنند .

سیسکو ، یکی از بهترین تولید کنندگان دستگاه های شبکه ، بسیاری از سوئیچ های مفید PoE را در اختیار ما قرار می دهد .

در این مقاله ، من قصد دارم پنج نوع سوئیچ Cisco PoE را معرفی کنم : 8 پورت ، 12 پورت ، 16 پورت ، 24 پورت و 48 پورت .

ابتدا نکاتی را در اختیار شما قرار می دهم تا دریابید یکی از سوئیچ های Cisco Catalyst سوئیچ PoE است یا خیر .

بسیار آسان است . شما part-number سوییچ سیسکو را می خوانید ، اگر حرف “P” در آن وجود دارد ، پیدا کنید . اگر “P” وجود داشته باشد ، به این معنی است که این سوئیچ یک سوئیچ PoE است . (توجه ! معنی “P” در سوییچ های سری دیگر مانند nexus متفاوت است . )

به عنوان مثال ، Cisco Catalyst 2960، WS-C2960XR-48LPS-I . شماره قطعه را می خوانیم ، آیا “P” وجود دارد ؟ بله ، 48LPS! این بدان معنی است که سوئیچ WS-C2960XR-48LPS-I یک سوئیچ 48 پورت PoE است .

علاوه بر این ، همچنین می توانیم دریابیم که یک خط زرد در زیر پورت ها وجود دارد (شکل 1) . خط زرد به این معنی است که این درگاه ها عملکرد PoE را فراهم می کنند .

شکل 1. Cisco Catalyst PoE Switch

Cisco PoE Switches

( به هر حال ، اگر “PWR” در شماره قطعه سوئیچ هواوی وجود داشته باشد ، به این معنی است که سوئیچ یک سوئیچ PoE است . )

اکنون بیایید پورت های مختلف سوئیچ Cisco PoE را بیاموزیم .

1 – سوئیچ Cisco PoE – 24 پورت

جدول 1. نمونه هایی از پورت های سیسکو 24 PoE Switch .

Model Description
WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base
WS-C2960X-24PD-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+, LAN Base
WS-C3850-24P-S Cisco Catalyst C3850-24P Switch Layer 3 – 24 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable
WS-C2960L-24PS-LL Catalyst 2960L 24 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-24PS-AP)
C9300-24P-A Catalyst 9300 24-port PoE+, Network Advantage
WS-C3650-24PS-S Cisco Catalyst 3650 24 10/100/1000 Ethernet Ports – 4x1G SFP uplinks- Layer 3 – POE – IP Base IOS – managed
C9200L-24P-4G-E Catalyst 9200L 24-port PoE+ 4x1G uplink Switch, Network Essentials, Need to order DNA License
WS-C2960XR-24PS-I Catalyst 2960-XR 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, IP Lite

2 – Cisco PoE Switch – 48 ports

جدول 2. نمونه هایی از سوئیچ PoE 48 پورت سیسکو .

Model Description
WS-C3850-48P-S Cisco Catalyst C3850-48P Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable
WS-C2960L-48PS-LL Catalyst 2960L 48 port GigE with PoE, 4 x 1G SFP, LAN Lite (Asia Pacific Part Number: WS-C2960L-48PS-AP)
C9300-48P-A Catalyst 9300 48-port PoE+, Network Advantage
WS-C3650-48PS-S Cisco Catalyst 3650 48 10/100/1000 Ethernet PoE ports – 4 x 1G Uplinks – Layer 3 switching – IP Base IOS – Managed
C9200L-48P-4X-E Catalyst 9200L 48-port PoE+ 4x10G uplink Switch, Network Essentials, needs to order DNA License
WS-C2960X-48FPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base
WS-C2960XR-48TS-I Catalyst 2960-XR 48 GigE, 4 x 1G SFP, IP Lite
WS-C2960XR-48LPS-I Catalyst 2960-XR 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, IP Lite

3 – Cisco PoE Switch – 16 ports

جدول 3. نمونه هایی از PoE سوئیچ 16 ports سیسکو .

Model Description
WS-C2960L-16PS-LL Catalyst 2960L 16 port GigE with PoE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
SF110D-16HP Cisco SF110D-16P 16-port 10/100 PoE Desktop Switch

در حقیقت ، در خانواده سوئیچ های سیسکو تعداد زیادی سوئیچ 16 پورت PoE وجود ندارد .

4 – Cisco PoE Switch – 12 ports

نمونه هایی از PoE سوئیچ 12 ports سیسکو .

Model Description
WS-C3560CX-12PC-S Cisco Catalyst 3560-CX 12-port compact Switch Layer 3, POE- 12 x 10/100/1000 Ethernet Ports, 2 SFP&2GE uplinks- Data IP Base – Managed
WS-C3560CX-12PD-S Cisco Catalyst 3560-CX 12-port compact Switch Layer 3, POE- 12 x 10/100/1000 Ethernet Ports, 2 SFP+ 10G&2GE uplinks- Data IP Base – Managed
WS-C2960C-12PC-L atalyst 2960C Switch 12 FE PoE, 2 x Dual Uplink, Lan Base

معمولاً در خانواده سوئیچ های Cisco Compact 12 پورت سوئیچ PoE وجود دارد .

5 – Cisco PoE Switch – 8 ports

نمونه هایی از PoE سوئیچ 8 ports سیسکو .

Model Description
WS-C2960L-8PS-LL Catalyst 2960L 8 port GigE with PoE, 2 x 1G SFP, LAN Lite
SF302-08P 8 10/100 PoE ports with 62W power budget, 2 combo mini-GBIC ports

تعداد زیادی از Cisco PoE switch های 8 پورت موجود نیست .

نکات: سوئیچ Cisco PoE + و سوئیچ Cisco UPoE

علاوه بر تفاوت پورت ها ، بین سوئیچ Cisco PoE تفاوت دیگری نیز وجود دارد ، مانند سوئیچ PoE + ، سوئیچ UPoE.

حداکثر توان PoE تحویل شده توسط PSE 15.4W است .

موارد جدید در + PoE چیست ؟ یعنی حداکثر توان تحویل داده شده توسط PSE از PoE + 30W است .

UPoE چطور ؟

در سال 2014 ، سیسکو پیاده سازی PoE غیر استاندارد دیگری را با نام Universal Power over Ethernet (UPOE) ایجاد کرد . ما همچنین آن را PoE ++ می نامیم . حداکثر قدرت آن 60 وات است .

سری Cisco Catalyst 9000 خانواده را تغییر می دهد ، Catalyst 9300 و 9400 وجود دارد که می تواند از UPoE پشتیبانی کند در حالی که Catalyst 9200 فقط از PoE + پشتیبانی می کند . کاتالیست 3850 ، 3650 و 2960X / XR + PoE + را فراهم می کند . علاوه بر این ، Catalyst 3850 همچنین مانند WS-C3850-24U UPoE را نیز فراهم می کند .

برای خرید سوئیچ سیسکو ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

Cisco StackWise Virtual

Cisco Stackwise Virtual چیست ؟ 6 پرسش و پاسخ شما باید بدانید !

آیا فناوری Cisco Stackwise Virtual را روی سوئیچ های Cisco می شناسید ؟

اگر از این سوئیچ ها استفاده کرده اید ، باید از تکنولوژی آن مطلع باشید .

پیش از این ، ما فناوری های StackWise-480 را می شناسیم ، اما در این مقاله ، این فناوری جدید را فرا خواهیم گرفت .

1 – Cisco Stackwise Virtual چیست ؟

این فناوری یک فناوری مجازی سازی سیستم شبکه است که دو سوئیچ را به یک سوئیچ مجازی جفت می کند . این فناوری بهره وری عملیاتی را ساده می کند زیرا ما فقط می توانیم یک plane را کنترل کنیم تا سوئیچ های انباشته را مدیریت کنیم .

از طریق این فناوری ، با استفاده از اتصال اترنت 40 G یا 10 G ، دو سوئیچ فیزیکی به عنوان یک سوئیچ مجازی منطقی واحد کار می کنند .

2 – فناوری مجازی Cisco Stackwise چه مزایایی دارد ؟

اخبار و مزایای Cisco Stackwise Virtual چیست ؟

در مقایسه با فناوری StackWise قدیمی ، این فناوری نسل بعدی این مزایا را فراهم می کند :

 • ساده بودن : دو سوئیچ اضافی Cisco Catalyst® را به عنوان یک موجود منطقی واحد در توپولوژی شبکه و از دیدگاه عملی سازی مجازی سازی کنید .
 • قابل اطمینان بودن : یک هواپیمای کنترل واحد با فناوری Stateful Switchover (SSO) برای ارتباطات بدون توقف تجاری می سازد .
 • مقیاس پذیر بودن : معماری حمل و نقل توزیع شده به طور کلی پهنای باند شبکه را افزایش می دهد ، در نتیجه تجربه کاربر بهبود می یابد .
 • قابل کنترل بودن : یک plane مدیریتی به عنوان یک موجود واحد و با برنامه های مدیریت زیرساخت های Cisco APIC-EM و Cisco Prime® یکپارچه است .

3 – کدام مجموعه ها از فناوری مجازی Cisco Stackwise پشتیبانی می کنند ؟

سری بسیاری از سوئیچ های سیسکو وجود دارد و این سری ها از Cisco Stackwise Virtual پشتیبانی می کنند :

با شروع نسخه 16.8.1 ، همه مدل های Catalyst 3850 XS و سوئیچ های سری Cisco Catalyst 9500 ازاین فناوری جدید پشتیبانی می کنند .

با شروع انتشار 16.9.1 ، StackWise Virtual فقط در شاسی Catalyst C9404 و C9407 پشتیبانی می شود ، با پشتیبانی از تنها سرپرست منفرد که در همان تعداد شکاف هر دو شاسی شرکت کننده مجازی قرار دارد .

با انتشار نسخه 16.12.x ، Cisco Catalyst 9600 Series سوئیچ های Cisco Stackwise Virtual را ایجاد می کند .

4 – نحوه پیکربندی Cisco StackWiseمجازی چگونه است ؟

همانطور که سوئیچ های سیسکو را داریم که از این فناوری پشتیبانی می کنند ، چگونه می توان آن را پیکربندی کرد ؟

جدول 1. روش پیکربندی Cisco StackWise Virtual

پیکر بندی Cisco StackWise Virtual

5 – تفاوت Cisco Stackwise مجازی و StackWise-480 چیست ؟

StackWise-480 یک فناوری قدیمی سوئیچ سوئیچ سیسکو است که به کابل ها و کیت های پشته نیاز دارد . با این حال ، فناوری Cisco Stackwise مجازی لایه دسترسی یا توزیع را با استفاده از پورت ها و کابل های سریع StackWise صفحه پشتی بسیار ساده می کند . این بدان معناست که هنگام پیکربندی StackWise Virtual جدید ، نیازی به تهیه کابل های پشته ، کیت ها یا سایر لوازم جانبی برای اتصال سوئیچ ها نداریم .

6 – نکات بیشتر : پیوند مجازی StackWise (SVL) چیست ؟

ما همچنین می توانیم “SVL” را در صفحه داده سری Catalyst 9000 ببینیم ، اما این چیست ؟

در حقیقت ، SVL یک پیوند سیستم ویژه بین شاسی بین دو عضو پشته در یک دامنه StackWise Virtual است . این امکان را فراهم می کند که ارتباطات پارچه ای پشته را از طریق پورت های شبکه گسترش دهید تا سیستم مجازی شود . اتصالات SVL هیچ پروتکل شبکه ای را اجرا نمی کنند و در توپولوژی شبکه های لایه 2 و لایه 3 شفاف باقی می مانند.

اگر در مورد فناوری مجازی Cisco StackWise سوالاتی دارید ، می توانید برای اطلاعات بیشتر این منابع را بخوانید .

Cisco Catalyst 9000 Platform StackWise Virtual
High Availability Configuration Guide, Cisco IOS XE Everest 16.6.x (Catalyst 9500 Switches)
Cisco StackWise Virtual – FAQ

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

لینک های مفید : سوئیچ سیسکو

سوئیچ های Cloud-managed

سوئیچ های On-premises و سوئیچ های Cloud-managed

سوئیچ ها مواردی مانند کامپیوتر ، چاپگرها و سرورها را به هم متصل می کنند و شبکه ای از منابع مشترک ایجاد می کنند . سوئیچ ها انواع مختلفی دارند ، اما دارای دو دسته اساسی on-premises و cloud-managed هستند .

سوئیچ های On-premises

اگر به کنترل دقیق تری از ترافیک شبکه خود احتیاج دارید ، به یک سوئیچ On-premises نیاز دارید . یک سوئیچ کنترل شده در محل به شما امکان می دهد LAN خود را پیکربندی و نظارت کنید . اگر می خواهید شبکه ها را متصل کنید ، به یک سوئیچ مدیریت شده با قابلیت لایه 2 یا لایه 3 نیاز دارید .

سوئیچ های cloud-managed

اگر می خواهید یک تیم کوچک IT داشته باشید ، به یک سوئیچ cloud-managed نیاز دارید . این سوئیچ می تواند مدیریت شبکه شما را ساده کند . شما یک رابط کاربری ساده ، مدیریت چند پشته ای چند سایته و به روزرسانی های خودکار مستقیماً به سوئیچ تحویل می دهید .

سوئیچ های Cloud-managed

Cisco 350X Series Stackable Managed Switch

این سوئیچ ها که به قابلیت های امنیتی پیشرفته ای مجهز هستند ، قابلیت استقرار 10 گیگابیت اترنت را دارند . جادوگران پیکربندی و پشته بندی واقعی ، پیکربندی ، مدیریت و عیب یابی چندین سوئیچ فیزیکی را به عنوان یک دستگاه آسان می کند – امکان گسترش در آینده .

ویژگی های Cisco 350X Series Stackable Managed Switch

 • اترنت 10 گیگابایتی با کارایی بالا
 • عملکرد چند منظوره
 • پیکربندی و مدیریت آسان
 • برق بیش از اترنت پلاس (PoE +) و 60W PoE
 • قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری بالا
 • عملیات IT ساده شده است
 • انباشته واقعی
 • امنیت قوی
 • پشتیبانی از IPv6
 • مدیریت ترافیک لایه پیشرفته 3
 • بازده برق
 • استقرار خودکار صدا در سراسر شبکه
 • آرامش خاطر و حمایت از سرمایه گذاری

Cisco 550X Series switches features

این سوئیچ های قابل انعطاف ، قابل مدیریت Ethernet ، قابلیت های پیشرفته و عملکرد برتر شما را برای پشتیبانی از یک محیط شبکه با طلب بیشتر فراهم می کنند . با قابلیت انباشته شدن حداکثر 8 واحد و 400 پورت در یک پشته ، به شما کمک می کنند تا به برنامه های اضافی ، دستگاه ها و کاربران پاسخ دهید .

ویژگی های Cisco 550X Series switches features

 • پشتیبانی از استاندارد انرژی کارآمد اترنت (IEEE 802.3az) ، که با نظارت بر میزان ترافیک در یک پیوند فعال و قرار دادن پیوند به حالت خواب در دوره های آرام ، مصرف انرژی را کاهش می دهد .
 • جدیدترین مدارهای مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) که از فناوری کم قدرت 28 یا 40 نانومتری و پردازنده های کم توان و با کارایی بالا ARM استفاده می کنند .
 • خاموش شدن خودکار برق در درگاه ها هنگام قطع شدن لینک .
 • LED هایی که می توانند برای صرفه جویی در مصرف انرژی خاموش شوند .
 • هوش تعبیه شده برای تنظیم قدرت سیگنال بر اساس طول کابل اتصال .
 • فن های هوشمندی که در آنها سرعت فن به طور خودکار با توجه به دمای سوئیچ تنظیم می شود تا صدای صوتی را کاهش دهد و در مصرف انرژی صرفه جویی کند .

سوئیچ های Cloud-managed

Cisco Catalyst 9200 Series Switches

سری Catalyst 9200 بهترین ویژگی های breed را به شما ارائه می دهد . این بسیار امن و همیشه روشن است و برای هر بار تجربه عالی سادگی فناوری اطلاعات را فراهم می کند .

ویژگی های Cisco Catalyst 9200 Series Switches

 • قابلیت حداکثر 48 پورت Power over Ethernet Plus (PoE +)
 • انعطاف پذیری با واحد های قابل تعویض میدانی (FRU) و منبع تغذیه اضافی ، فن ها و اتصالات مدولار
 • گزینه های downlink انعطاف پذیر با داده ، PoE + یا mGig
 • بازده عملیاتی با انباشته شدن هواپیمای اختیاری ، پشتیبانی از پهنای باند انباشته تا 160 گیگابیت بر ثانیه
 • UADP 2.0 Mini با CPU یکپارچه مقیاس بهینه شده با ساختار هزینه بهتر را به مشتریان ارائه می دهد
 • امنیت پیشرفته با رمزگذاری AES-128 MACsec ، تقسیم بندی مبتنی بر سیاست و سیستم های قابل اعتماد
 • قابلیت های لایه 3 ، از جمله OSPF ، EIGRP ، ISIS ، RIP و دسترسی روت شده
 • نظارت بر شبکه پیشرفته با استفاده از NetFlow انعطاف پذیر کامل

Cisco Catalyst 1000 Series Switches

با داشتن طیف گسترده ای از Power over Ethernet (PoE) و ترکیبات پورت ، این سوئیچ ها با مدیریت آسان می توانند نیازهای شبکه های حداکثر 250 کاربر را پشتیبانی کنند و از فناوری اطلاعات ناب پشتیبانی می کنند .

ویژگی های Cisco Catalyst 1000 Series Switches

 • داده های 8 ، 16 ، 24 ، یا 48 گیگابیتی اترنت یا پورت های + PoE با نرخ انتقال خط
 • 2 یا 4 ثابت 1 گیگابیتی اترنت Pluggable شکل کوچک (SFP) / RJ 45 دسته کوچک موسیقی جاز یا 4 پیوند ثابت 10 گیگابیتی اترنت پیشرفته SFP (SFP +)
 • PoE + پشتیبانی دائمی با بودجه برق تا 740 وات
 • گزینه های مدیریت CLI و / یا بصری UI بصری
 • نظارت بر شبکه از طریق جریان نمونه برداری شده (sFlow)
 • امنیت با پشتیبانی از 802.1X برای دستگاه های متصل ، آنالیز پورت سوئیچ (SPAN) و محافظ واحد داده پروتکل پل (BPDU)
 • مدل های بدون فن جمع و جور با عمق کمتر از 13 اینچ (33 سانتی متر) موجود است

Cisco Meraki MS120 Compact Series Switches

این سوئیچینگ Cloud-managed برای شعبه کوچک بسیار مناسب است . این مجموعه امکان سوئیچینگ لایه 2 و یک سیستم مدیریت متمرکز را فراهم می کند که به مدیران امکان مشاهده چشمگیر شبکه آن ها را می دهد .

ویژگی های Cisco Meraki MS120 Compact Series Switches

 • شعبه / دسترسی اساسی ؛ اتصال شبکه ایمن لایه سوئیچینگ دسترسی 2
 • 24/48 / گیگابیت اترنت
 • فقط مجازی
 • رله DHCP

Cisco Meraki MS210 Stackable Access Series Switches

سوئیچینگ Cloud-managed برای شعبه و پردیس کوچک : این سوئیچ های قابل انعطاف 1G امکان تغییر لایه 2 را به همراه سیستم مدیریت متمرکز فراهم می کند که دید عمیقی در شبکه شما دارد .

ویژگی های Cisco Meraki MS210 Stackable Access Series Switches

 • استقرار پردیس های کوچک اتصال شبکه ایمن اتصال اولیه لایه 3
 • 24/48 / گیگابیت اترنت؛ 2 ، پورت های انباشته 1 پورت مدیریت با خودکار MDIX
 • 80G (2 × 40G) VirtualMS225 سازگار است
 • فقط مسیریابی استاتیک رله DHCP

سوئیچ های Cloud-managed

اگر شما به سوئیچ های سیسکو برای شبکه های کسب و کار کوچک علاقه مند هستید ، می توانید با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : blog.router-switch.com

برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT

برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT برای شما

آیا برترین و پرطرفدارترین محصولات ICT در سال 2020 را می شناسید ؟

اگر ایده ای ندارید ، می توانیم برخی از محصولات را به شما پیشنهاد دهیم .

برترین روترهای سیسکو در سال 2020

Rank Model Description Price (US$)
1 ASR1001-X Cisco ASR1000-series router, Build-in Gigabit Ethernet port, 6 x SFP ports, 2 x SFP+ ports, 2.5G system bandwidth 5589
2 ISR4331/K9 Cisco 4000 Router, 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 900
3 ISR4321/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 599
4 ISR4431/K9 500Mbps-1Gbps system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, multi-Core CPU, Dual-power, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 3302
5 ISR4331-SEC/K9 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 1488
6 ISR4451-X/K9 1-2G system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, 10 Core CPU, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 5768
7 C881-K9 Cisco 881 Ethernet Security Router, SSL, VPN, Firewall, 4 switching ports 354
8 ISR4221/K9 35Mbps-75Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM 399
9 CISCO1921/K9 Cisco ISR 1900 Series, Cisco 1921 Modular Router, 2 GE, 2 EHWIC slots, 512DRAM, IP Base 381
10 ASR1001 Cisco ASR1000-series router, QuantumFlow processor, 2.5G system bandwidth, WAN aggregation, SPA slot, SIP10, OTV, VPL, LISP 9350
11 CISCO1941/K9 Cisco 1941 Router w/2 GE,2 EHWIC slots,256MB CF,512MB DRAM,IP Base 378
12 C891F-K9 CISCO C891F-K9 small business branch router, 1 SFP, 4 POE, security, wireless controller, AVC, WAN optimization, multimedia collaboration 588
13 CISCO2911/K9 Cisco 2911 router w/3 GE,4 EHWIC,2 DSP,1 SM,256MB CF,512MB DRAM,IPB 1718
14 ISR4331-V/K9 100Mbps-300Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 2 SFP ports, multi-Core CPU,1 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 1833
15 ASR1002-X Cisco ASR1000-series router, Build-in Gigabit Ethernet port, 5G system bandwidth, 6 x SFP ports 11103
16 ISR4351/K9 200Mbps-400Mbps system throughput, 3 WAN/LAN ports, 3 SFP ports, multi-Core CPU,2 service module slots, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC 2099
17 CISCO2921/K9 Cisco 2921 Router w/3 GE,4 EHWIC,3 DSP,1 SM,256MB CF,512MB DRAM,IPB 1707
18 ISR4321-SEC/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM, Security, Voice, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 998
19 ISR4321-V/K9 50Mbps-100Mbps system throughput, 2 WAN/LAN ports, 1 SFP port, multi-Core CPU,2 NIM,  Voice Bundle, WAAS, Intelligent WAN, OnePK, AVC 1193
20 ISR4431-SEC/K9 500Mbps-1Gbps system throughput, 4 WAN/LAN ports, 4 SFP ports, multi-Core CPU, Dual-power, Security, Voice, WAAS, Intelligrnt WAN, OnePK, AVC, separate control data and services CPUs 4694

برترین سوئیچ های سیسکو در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 WS-C2960X-24PS-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base 760
2 WS-C2960X-48FPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 4 x 1G SFP, LAN Base 1697
3 WS-C2960X-24TS-L Catalyst 2960-X 24 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base 582
4 WS-C2960X-48TS-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 4 x 1G SFP, LAN Base 1000
5 WS-C2960X-48FPD-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 740W, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1980
6 C2960X-STACK Catalyst 2960-X FlexStack Plus Stacking Module 280
7 WS-C2960X-48LPS-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 4 x 1G SFP, LAN Base 1499
8 C3850-NM-2-10G Cisco 3850 Series Network Module C3850-NM-2-10G 2 x 10GE Network Module 635
9 WS-C2960X-24PD-L Catalyst 2960-X 24 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1195
10 WS-C3850-12S-S Cisco Catalyst C3850-12S Switch Layer 3 – 12 SFP – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 2798
11 WS-C3850-48P-S Cisco Catalyst C3850-48P Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable 4078
12 WS-C2960X-48TD-L Catalyst 2960-X 48 GigE, 2 x 10G SFP+, LAN Base 1569
13 C3850-NM-4-10G Cisco 3850 Series Network Module C3850-NM-4-10G 4 x 10GE Network Module 999
14 WS-C3850-24XS-S Cisco Catalyst C3850-24XS-S Switch Layer 3 – 24 SFP/SFP+ – 1G/10G – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 5997
15 WS-C3850-12XS-S Cisco Catalyst C3850-12XS-S Switch Layer 3 – 12 SFP/SFP+ – 1G/10G – IP Base – Wireless controller – managed- stackable 4516
16 WS-C3850-24T-S Cisco Catalyst 3850 24 Port IP Base 1632
17 WS-C3850-24P-S Cisco Catalyst C3850-24P Switch Layer 3 – 24 * 10/100/1000 Ethernet POE+ ports – IP Base – managed- stackable 2150
18 WS-C2960X-48LPD-L Catalyst 2960-X 48 GigE PoE 370W, 2 x 10G SFP+ LAN Base 1751
19 WS-C3850-48T-S Cisco Catalyst C3850-48T Switch Layer 3 – 48 * 10/100/1000 Ethernet ports – IP Base – managed- stackable 3167
20 C3KX-NM-10G C3KX-NM-10G Network Modules Catalyst 3560-X, 3750-X Series Catalyst 3K-X 10G Network Module option PID 974

برترین تولیدات هوآوی در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 OMXD30000 Huawei Optical Transceiver OMXD30000,SFP+,10G,Multi-mode Module(850nm,0.3km,LC) 97
2 AR169F AR169F,VDSL over POTS with bonding WAN,1GigabitEthernet COMBO WAN,4GigabitEthernet LAN,1 USB 465
3 OSX010000 Optical Transceiver,SFP+,10G,Single-mode Module(1310nm,10km,LC) 105
4 S5720-52X-PWR-SI-AC Huawei S5720-52X-PWR-SI Bundle(48 Ethernet 10/100/1000 PoE+ ports,4 10 Gig SFP+,with 500W AC power) 1060.9
5 S5720-28X-PWR-SI-AC Huawei S5720-28X-PWR-SI Bundle(24 Ethernet 10/100/1000 PoE+ ports,4 of which are dual-purpose 10/100/1000 or SFP,4 10 Gig SFP+,with 500W AC power) 898
6 S5720-28P-PWR-LI-AC 24 Ethernet 10/100/1000 ports,4 Gig SFP,PoE+,370W POE AC power support,overseas 669
7 S6720-30C-EI-24S-AC Huawei S6720-30C-EI-24S Bundle(24 10 Gig SFP+,2 40 Gig QSFP+ interface,with 1 interface slot,with 600W AC power supply) 2296.9
8 AP4050DN Huawei AP4050DN 802.11ac Wave 2, 2 x 2 MIMO, and two spatialstreams AP 133.9
9 S5720-52X-PWR-LI-AC S5720-52X-PWR-LI-AC(48 Ethernet 10/100/1000 ports,4 10 Gig SFP+,PoE+,370W POE AC 110/220V) 1133
10 SFP-GE-LX-SM1310 Optical Transceiver,eSFP,GE,Single-mode Module(1310nm,10km,LC) 92
11 S6720-54C-EI-48S-AC Huawei S6720-54C-EI-48S Bundle(48 10 Gig SFP+,2 40 Gig QSFP+ interface,with 1 interface slot,with 600W AC power supply) 3723.45
12 SFP-1000BaseT 1000BASE-T (RJ45) SFP Electrical Module,Auto Negotiate,100m 87
13 ES0W2PSA0150 150W AC Power Module(Black) 154
14 AP6050DN AP6050DN Mainframe(11ac wave2,indoor,4x4Dual Band,Built-in Antenna,USB) 432
15 S5720-36C-EI-AC S5720-36C-EI-AC(28 Ethernet 10/100/1000 ports,4 of which are dual-purpose 10/100/1000 or SFP,4 10 Gig SFP+, 1 interface slot,with 150W AC) 576.8
16 AR2220E AR2220E,3GE WAN(1GE Combo),2 USB,4 SIC,2 WSIC,1 DSP DIMM,150W AC Power 1153
17 S5720-52P-PWR-LI-AC 48 Ethernet 10/100/1000 ports, 4 Gig SFP, PoE+, 370W POE AC power support, Overseas 978
18 AR1220EVW Huawei AR1220EVW,2GE COMBO,8GE LAN,802.11b/g/n AP,2 USB,2 SIC,build-in 32-channel DSP,PoE Power Adapter
19 S5720-28X-PWR-LI-AC S5720-28X-PWR-LI-AC(24 Ethernet 10/100/1000 ports,4 10 Gig SFP+,PoE+,370W POE AC 110/220V) 751
20 S5720-28P-LI-AC 24 Ethernet 10/100/1000 ports, 4 Gig SFP, AC power support, Overseas 288

برترین تولیدات HPE در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 815100-B21 HPE 32GB (1x32GB) Dual Rank x4 DDR4-2666 CAS-19-19-19 Registered Smart Memory Kit 225
2 805351-B21 HPE 32GB (32GB) Dual Rank x4 DDR4-2400 CAS-17-17-17 Registered Memory Kit 451
3 726719-B21 HP 16GB (1x16GB) Dual Rank x4 DDR4-2133 CAS-15-15-15 Registered Memory Kit:ProLiant Servers – Memory Gen 9 255
4 J9150D Aruba 10G SFP+ LC SR 300m MMF XCVR:Aruba Aruba Campus Transceivers 196
5 881457-B21 HPE 2.4TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) SC 3yr Wty 512e Digitally Signed Firmware HDD 385
6 655710-B21 HPE 1TB SATA 6G Midline 7.2K SFF (2.5in) SC 1yr Wty Digitally Signed Firmware HDD 275
7 J9538A Aruba 8-port 10GbE SFP+ v2 zl Module
8 805349-B21 HPE 16GB 1Rx4 PC4-2400T-R Kit:ProLiant Servers – Memory Gen 9 242
9 J8177D Aruba 1G SFP RJ45 T 100m Cat5e XCVR (5 Units) 760
10 875503-B21 HPE 240GB SATA 6G Read Intensive SFF (2.5in) SC 3yr Wty Digitally Signed Firmware SSD 185
11 830824-B21 HPE Smart Array P408i-p SR Gen10 (8 Internal Lanes/2GB Cache) 12G SAS PCIe Plug-in Controller 465
12 815101-B21 HPE 64GB 4Rx4 PC4-2666V-L Smart Kit 1279
13 P9D93A HPE StoreFabric SN1100Q 16Gb Single Port Fibre Channel Host Bus Adapter
14 826691-B21 HPE DL380 Gen10 Box1/2 Cage Bkpln Kit
15 P06420-B21 HPE ProLiant DL380 Gen10 4110 2.1GHz 8-core 1P 16GB-R P408i-a 8SFF 500W PS Performance Server 2079
16 804398-B21 HPE Smart Array E208e-p SR Gen10 Ctrlr
17 455883-B21 HPE BladeSystem c-Class 10Gb SFP+ SR Transceiver:BladeSystem Accessories – Networking 130
18 872481-B21 HPE 1.8TB SAS 12G Enterprise 10K SFF (2.5in) SC 3yr Wty 512e Digitally Signed Firmware HDD 317
19 JL259A Aruba 2930F 24G 4SFP Switch 637
20 581311-001 600GB hot-plug dual-port SAS hard disk drive – 6Gb/s transfer rate, 10,000 RPM, 2.5-inch small form factor (SFF) – For use with Gen7 or earlier models 219

برترین تولیدات Fortinet در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 FG-60E 10 x GE RJ45 ports (including 7 x Internal Ports, 2 x WAN Ports, 1 x DMZ Port). Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 30 / 10 520
2 FG-100E 20 x GE RJ45 ports (including 2 x WAN ports, 1 x DMZ port, 1 x Mgmt port, 2 x HA ports, 14 x switch ports), 2 x Shared Media pairs (Including 2 x GE RJ45 ports, 2 x SFP slots). Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 64 / 32 1534
3 FG-200E 18 x GE RJ45 (including 2 x WAN ports, 1 x MGMT port, 1 X HA port, 14 x switch ports), 4 x GE SFP slots. SPU NP6Lite and CP9 hardware accelerated. 2674
4 FG-30E 5 x GE RJ45 ports (Including 1 x WAN port, 4 x Switch ports),Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 2 / 2 345
5 FG-300E 18 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 16 x switch ports), 16 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated 5922
6 SP-FG1240B-PS AC power supply for FG-1200D, FG-1240B, FG-1500D, FG-1500DT, FG-3040B and FG-3140B
7 FG-500E Fortinet FG-500E 2 x 10GE SFP+ slots, 10 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 8 x switch ports), 8 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated
8 FG-TRAN-SFP+SR 10 GE SFP+ transceiver module, short range for all systems with SFP+ and SFP/SFP+ slots
9 FG-600D Fortinet FG-600D 2 x 10GE SFP+ slots, 8 x GE RJ45 ports, 8 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 120GB onboard SSD storage
10 FG-100E-BDL FG-100E Hardware plus 1 year 8×5 FortiCare and FortiGuard Unified (UTM) Protection 2585
11 FG-80E 14 x GE RJ45 ports (including 1 x DMZ port, 1 x Mgmt port, 1 x HA port, 12 x switch ports), 2 x Shared Media pairs (Including 2 x GE RJ45 ports, 2 x SFP slots). Max managed FortiAPs (Total/Tunnel) 32/16 801
12 FS-124E L2+ managed POE switch with 24GE +4SFP, 12 port POE with max 185W limit and smart fan temperature control 204
13 FS-224E Fortinet FortiSwitch-224E Layer 2/3 FortiGate switch controller compatible switch with 24 x GE RJ45 ports, 4 x GE SFP 434
14 FG-50E 7 x GE RJ45 ports (Including 2 x WAN port, 5 x Switch ports),Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 10 / 5 441
15 FG-1500D Fortinet FG-1500D 8 x 10GE SFP+ slots, 16 x GE SFP slots, 18 x GE RJ45 ports (including 16 x ports, 2 x management/HA ports), SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 480GB SSD onboard storage
16 FG-301E 18 x GE RJ45 ports (including 1 x MGMT port, 1 X HA port, 16 x switch ports), 16 x GE SFP slots, SPU NP6 and CP9 hardware accelerated, 2x 240GB onboard SSD storage. 7880
17 FS-224E-POE Layer 2/3 FortiGate switch controller compatible PoE+ switch with 24 x GE RJ45 ports, 4 x GE SFP, with automatic Max 180W POE output limit 510
18 FG-60E-BDL FG-60E Hardware plus 1 year 8×5 FortiCare and FortiGuard Unified (UTM) Protection 946
19 FG-1000D Fortinet FG-1000D 2 x 10GE SFP+ slots, 16 x GE SFP Slots, 16 x GE RJ45 ports, 2 x GE RJ45 Management ports, SPU NP6 and CP8 hardware accelerated, 1 x 256GB SSD onboard storage, dual AC power supplies
20 FG-100F 22x GE RJ45 ports (including 2x WAN ports, 1x DMZ port, 1x Mgmt port, 2x HA ports, 16x switch ports with 4 SFP port shared media), 4 SFP ports, 2x 10 GE SFP+ FortiLinks, dual power supplies redundancy. Max managed FortiAPs (Total / Tunnel) 64 / 32.

برترین محصولات Juniper در سال 2020

Rank Model Description Price(US$)
1 MX204 MX204 chassis with 3 fan trays and 2 power supplies incl. Junos 10595
2 SRX300 SRX300 (Hardware Only, require SRX300-JSB or SRX300-JSE to complete the System) with 8GE (w 2x SFP), 4G RAM, 8G Flash. Includes external power supply and cable. RMK not included 281
3 SRX340 SRX340 (Hardware Only, require SRX340-JSB or SRX340-JSE to complete the System) with 16GE (w 8x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 4x MPIM slots. Includes internal power supply, cable and RMK 883
4 EX4300-48P EX4300, 48-Port 10/100/1000BaseT PoE-plus + 1100W AC PS 3321
5 SRX320 SRX320 (Hardware Only, require SRX320-JSB or SRX320-JSE to complete the System) with 8GE (w 2x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 2x MPIM slots. Includes external power supply and cable. RMK not included 458
6 EX3400-48P EX3400 48-port 10/100/1000BaseT PoE+, 4 x 1/10G SFP/SFP+, 2 x 40G QSFP+, redundant fans, front-to-back airflow, 1 AC PSU JPSU-920-AC-AFO included (optics sold separately) 2243
7 MX-MPC3E-3D MPC3 with support for 100GE, 40GE and 10GE interfaces, L2.5 features, Optics sold separately.
8 SRX345 SRX345 (Hardware Only, require SRX345-JSB or SRX345-JSE to complete the System) with 16GE (w 8x SFP), 4G RAM, 8G Flash and 4x MPIM slots. Includes internal power supply, cable and RMK 1060
9 MX-MPC2E-3D 2xTrio Chipset Enhanced MPC, port queuing, price includes full scale L2/L2.5 and reduced scale L3 features
10 MIC-3D-20GE-SFP 20-Port Gigabit Ethernet MIC with SFP

جهت کسب آگاهی بیشتر در زمینه خرید سوئیچ سیسکو ، روی عبارت مورد نظر کلیک کنید .

منبع : blog.router-switch.com